Fakty i opinie

stat

Nowe murale i miejskie detale w Gdyni


Szósta edycja festiwalu Traffic Design dobiegła końca. Zostaną po niej dwa murale, liternicza rzeźba, zaprojektowane przez grafików bramy oraz... kratki ściekowe. Wyjątkowe, bo modernistyczne.Zwracasz uwagę na detale architektoniczne?

nie, nigdy

6%

tylko na te najbardziej efektowne

35%

tak, wręcz ich wypatruję

59%
Tym razem festiwal Traffic Design skupiał się na detalach architektonicznych. Oprócz tematycznych spacerów, debat i spotkań ekspertów, w Gdyni pojawiły się też jego konkretne efekty. To m.in. dwie bramy zaprojektowane przez grafików Pawła Ryżko (przy ul. Abrahama zobacz na mapie Gdyni) i Małgorzatę Stolińską (przy ul. 10 Lutego), liternicza rzeźba zaprojektowana przez Gregora Gonsiora (róg ulic Władysława IV i Armii Krajowej), kratki ściekowe z adresami i inspirowanymi gdyńskim modernizmem wzorami, zaprojektowane przez Typy Studio na skrzyżowaniu ulic Władysława IV i 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni.

- Na odsłonięcie czeka nadal płaskorzeźba wykonana przez Ziemowita Liszka ze Studia Mozi, będąca interpretacją obrazu Chazmego "Megapolis". Do zestawu realizacji dołączyły dwa murale: pierwszy przy ul. Abrahama zaprojektowany przez Pawła Ryżko, będący abstrakcją nawiązującą do gdyńskiego herbu, drugi - autorstwa Negation Studio - urodzinowy mural Gdyni znajdujący się na budynku przy skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Starowiejskiej zobacz na mapie Gdyni - mówi Monika Domańska z Traffic Design.
Zmieńmy szyldy bibliotek

Koniec festiwalu to jednak nie koniec działań. Jeszcze do końca tygodnia można głosować w ogólnopolskim konkursie grantowym, który pozwoli zmienić szyldy gdyńskich bibliotek. Konkurs "Zmieniaj świat wokół siebie" już raz udało się stowarzyszeniu Traffic Design wygrać. Dzięki temu - w porozumieniu z miastem i przedsiębiorcami - pozyskano granty na uatrakcyjnienie szyldów zakładów znajdujących się przy ul. Starowiejskiej zobacz na mapie Gdyni.

Czytaj więcej: W centrum Gdyni pojawiły się szyldy retro.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (50)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.