• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nowe odcinki dróg do i z Trójmiasta jeszcze w czerwcu

ms
20 maja 2022, godz. 07:00 
Opinie (281)
30-kilometrowy odcinek trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu. 30-kilometrowy odcinek trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu.

Jeszcze w czerwcu drogowcy udostępnią kierowcom kilka ważnych dróg, które ułatwią podróżowanie po kraju kierowcom z Trójmiasta.S5: Łatwiej do Bydgoszczy i PoznaniaPod koniec czerwca drogowcy udostępnią kierowcom dwa odcinki drogi ekspresowej S5. Dzięki nim w wakacje będzie łatwiej dostać się z Trójmiasta do Bydgoszczy i dalej do Poznania. Pierwszy to ponad 23 kilometry z Nowych Marz (węzeł na autostradzie A1) do Świecia, drugi to 22 kilometry ze Świecia do węzła Bydgoszcz Północ.

Montaż ekranów dźwiękochłonnych na trasie S5 w Zbrachlinie, w okolicy Bydgoszczy. Montaż ekranów dźwiękochłonnych na trasie S5 w Zbrachlinie, w okolicy Bydgoszczy.

W dalszą podróż po Polsce wybierasz się najczęściej:

Nie będzie to jednak jeszcze zakończenie prac na tych odcinkach, tylko udostępnienie przejezdności. Finał robót zaplanowano na sierpień.

S6: Trasa Kaszubska do StrzebielinaW czerwcu kierowcom zostanie udostępniony 30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej z Wielkiego Kacka do Strzebielina. W sierpniu - kolejne 10 km do Bożegopola Wielkiego. Dzięki temu będzie można podróżować w kierunku Słupska, Koszalina i Szczecina, z pominięciem Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Trasa Kaszubska: postęp prac i najważniejsze informacje


30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu, a 10-kilometrowy - w sierpniu. 30-kilometrowy odcinek Trasy Kaszubskiej zostanie udostępniony kierowcom w czerwcu, a 10-kilometrowy - w sierpniu.

S7: szybciej do WarszawyTakże w czerwcu drogowcy udostępnią kierowcom dwa odcinki trasy S7 do Warszawy. Patrząc od strony Trójmiasta będą to kolejno 14-kilometrowy odcinek Napierki-Mława, a następnie także 14-kilometrowy odcinek Pieńki-Płońsk. Dzięki temu trasa z Gdańska do Płońska zyska już swój ostateczny kształt. Ostatni odcinek Płońsk-Warszawa powstanie dopiero za trzy lata - w 2025 r.

Prace przy miejscu obsługi podróżnych Dłużniewo, na mazowieckim odcinku trasy S7 Płonsk-Pieńki. Prace przy miejscu obsługi podróżnych Dłużniewo, na mazowieckim odcinku trasy S7 Płonsk-Pieńki.

A1: koniec utrudnień na wysokości ŁodziPod koniec czerwca, a więc tuż przed rozpoczęciem wakacyjnych wyjazdów, oddana do użytku ma zostać zachodnia obwodnica Łodzi. Chodzi o ponad 12-kilometrowy odcinek Łódź Lublinek-Aleksandrów Łódzki. Z punktu widzenia kierowców z Trójmiasta ten odcinek nie jest jednak aż tak kluczowy.

Humusowanie rowu znajdującego się przy odcinku autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową. Humusowanie rowu znajdującego się przy odcinku autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową.
natomiast w ciągu najbliższych tygodni zdjęte zostanie ograniczenie prędkości z fragmentu autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Obecnie kierowcy korzystają tam co prawda z trzech pasów w obie strony, ale wciąż obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Zmiana nie obejmie 24-kilometrowego odcinka z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska. Prace na nim potrwają jeszcze do drugiej połowy roku.

Przypominamy:

Na pomorskim odcinku A1 trwa remont 8 kilometrów jezdni

ms

Opinie wybrane


wszystkie opinie (281)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane