• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe osiedle niepokoi mieszkańców Zaspy

Krzysztof Koprowski
5 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Teren przyszłej budowy. Po prawej za ogrodzeniem widoczny dom opieki "Złota Jesień". Teren przyszłej budowy. Po prawej za ogrodzeniem widoczny dom opieki "Złota Jesień".

Nowe osiedle na Zaspie, choć jeszcze nie zaczęło powstawać, już wywołuje kontrowersje i obawy mieszkańców. Deweloper uspokaja i zapewnia, że działa zgodnie z prawem, choć pierwsze pozwolenie na budowę zostało wydane "z rażącym naruszeniem przepisów prawa".Czy na Zaspie powinna powstawać nowa zabudowa?

Sprawa dotyczy działki u zbiegu ulicy Hynka oraz dawnego pasa startowego na Zaspie zobacz na mapie Gdańska. Deweloper Euro Styl chce tutaj zbudować osiedle Impuls. Działkę nabył na początku ubiegłego roku od miasta, płacąc za 18 tys. m kw. ok. 20,6 mln zł.

I jeszcze tego samego roku deweloper starał się o pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych. Sprawę zaskarżyła jednak Spółdzielnia Mieszkaniowa Młyniec, argumentując to m.in. brakiem przedstawienia zamierzenia dla całej działki (na której zmieszczą się więcej niż tylko dwa budynki).

Sprawa została skierowana do wojewody, który uznał, że decyzja o pozwoleniu została wydana "z rażącym naruszeniem przepisów prawa". Stwierdzono m.in. niezgodność z planem zagospodarowania (deweloper nie uwzględnił wymaganych planem lokali usługowych od ul. Hynka) oraz podzielono argumenty spółdzielni o braku wizji dla całego terenu.

- 15 października ub. r. inwestor wycofał wniosek o pozwolenie na budowę, a 12 listopada umorzono postępowanie. W dniu 15 stycznia inwestor złożył nowy wniosek o pozwolenie na budowę, a 31 marca uzyskał pozwolenie na budowę dwóch budynków z częścią usługową w parterze jednego z nich wraz z infrastrukturą towarzysząca oraz zjazdem z drogi publicznej dla całego zamierzenia inwestycyjnego - informuje Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu.

 • Wizualizacja pierwszych dwóch budynków osiedla Impuls.
 • Wizualizacja pierwszych dwóch budynków osiedla Impuls.
 • Wizualizacja pierwszych dwóch budynków osiedla Impuls.
 • Wizualizacja pierwszych dwóch budynków osiedla Impuls.
 • Wizualizacja pierwszych dwóch budynków osiedla Impuls.
Oprócz uwzględnienia lokalu usługowego, deweloper dokonał też podziału całego terenu na kilka działek. Uniknął tym samym zarzutów o brak przedstawienia całościowej wizji zagospodarowania, ponieważ tym razem starał się o pozwolenie na prowadzenie prac tylko na poszczególnych, mniejszych działkach.

- Faktycznie teren został podzielony, co było wynikiem zastosowania się przez Euro Styl do stanowiska Wojewody Pomorskiego. Jest to też efektem zmian projektowych, wynikających z reorganizacji struktury mieszkań. Dokonany podział pozwoli lepiej zorganizować funkcjonowanie wspólnot dla budynków A i B - wyjaśnia Bartosz Podgórczyk, dyrektor działu marketingu Euro Styl.

 • Mapa osiedla z materiałów promocyjnych dewelopera. Zaznaczono obrys całego terenu Euro Stylu oraz pierwszy etap z dwoma budynkami.
 • Podział terenu Euro Styl na działki. Pierwsze dwa budynki powstaną na działkach 87/18 oraz 87/17. Wydzielona została nawet działka pod plac zabaw (87/19). 87/16 to drugi etap osiedla.
Pod względem liczby mieszkań, w stosunku do pierwszej decyzji, zmniejszono je o jeden lokal, zastępując go przypuszczalnie sklepem. Zgodnie z najnowszym pozwoleniem przewiduje się łącznie 128 mieszkań (68 w budynku A oraz 60 w B).

Bez zmian pozostał natomiast układ drogowy. Dojazd ma się odbywać z ul. Hynka zobacz na mapie Gdańska, zgodnie z zapisami planu zagospodarowania. Następnie na terenie działki wyznaczono wewnętrzny układ drogowy, w tym prowadzony równolegle do ul. Hynka.

Czy nie jest to jednak sprzeczne z zapisami planu, które nakazują "pierzejową [zabudowę] wzdłuż ulicy Hynka i projektowanej tzw. Drogi Czerwonej"? Czy budynki wolno stojące można potraktować jako pierzeję?

- W ustaleniach miejscowego planu nie ma definicji zabudowy pierzejowej. Jednocześnie w planie wyznaczono maksymalną nieprzekraczalną linię zabudowy, ograniczającą obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków. Nie jest to linia obowiązująca, dlatego też budynki mogą być w stosunku do tej linii wycofane. Zatem posługując się ogólnie przyjętą nomenklaturą za zabudowę pierzejową wzdłuż ul. Hynka należy uznać ciąg elewacji budynków ustawionych w szeregu po jednej stronie ulicy. Ten ciąg elewacji nie może przekraczać wyznaczonej linii zabudowy, może natomiast być przerwany przez wjazdy, dojścia, a także wymagane przepisami prawa odległości od sąsiednich działek budowlanych - przekonuje Piotrowski.

Sam układ drogowy to zresztą także element sporu z mieszkańcami. I nie chodzi tutaj o wjazd od strony ul. Hynka, ale przedłużenie ul. Dywizjonu 303 zobacz na mapie Gdańska.

Obecne "ślepe" zakończenie ul. Dywizjonu 303 w stronę ul. Hynka. Obecne "ślepe" zakończenie ul. Dywizjonu 303 w stronę ul. Hynka.
- Deweloper chce podłączyć się do naszej ulicy, tak by jego mieszkańcy mogli mieć wygodny dojazd w stronę al. Rzeczypospolitej, a nam jednocześnie zabrana zostanie możliwość parkowania oraz wzrośnie liczba aut pod oknami budynków - skarży się pan Michał, czytelnik Trojmiasto.pl i mieszkaniec bloku przy ul. Dywizjonu 303.

Tu jednak sprawa wydaje się przesądzona nie przez dewelopera, ale przywołany już plan zagospodarowania przestrzennego z 2009 r. To on narzuca połączenie istniejącej ul. Dywizjonu 303 z Hynka, prowadząc ją równolegle (od wschodniej strony zobacz na mapie Gdańska) do istniejącej jezdni, która znajduje się na terenie prywatnym.

Czytaj też: Duży deweloper kupił fragment dawnego pasa startowego na Zaspie. Cena: 11 mln euro

Łącznik ul. Dywizjonu 303 z Hynka będzie poprowadzony równolegle (na zdjęciu po prawej stronie) do starej jezdni. Łącznik ul. Dywizjonu 303 z Hynka będzie poprowadzony równolegle (na zdjęciu po prawej stronie) do starej jezdni.
- Euro Styl sfinansuje budowę odcinka ulicy o długości ok. 60 metrów, który będzie także dojazdem zobacz na mapie Gdańska do jego inwestycji. W tej sprawie istnieje już umowa z Zarządem Dróg i Zieleni - informuje Maciej Radowicz, zastępca dyrektora ZDiZ w Gdańsku.

Budowa pozostałego odcinka nie jest jeszcze określona w czasie. Nie wiadomo też, kiedy deweloper zbudowałby "swój" odcinek, bo to zależy od terminu rozpoczęcia prac nad drugim etapem osiedla.

- Teren ten stanowi nasz zasób ziemi i aktualnie nie mamy doprecyzowanych planów inwestycyjnych dla tej działki. Podział na działki nie zmienia założeń planu zagospodarowania, dlatego też nie można spodziewać się w tym miejscu np. galerii handlowej - zapewnia Podgórczyk.

Brak koncepcji na drugi etap sprawia też, że nieznany jest docelowy układ drogowy, który będzie na całym osiedlu, tj. nie wiadomo, czy z realizowanych budynków A oraz B będzie można wyjechać wyłącznie do ul. Hynka czy także do przedłużonej ul. Dywizjonów 303.

W budynkach A oraz B przewidziano łącznie 157 miejsc parkingowych, z czego 104 w halach garażowych. Osiedle ma powstać w formie otwartej - nie będzie ogrodzone.

Euro Styl nie ma szczęścia do inwestycji na Zaspie. Trzy lata temu deweloper chciał zbudować wespół ze spółdzielnią Rozstaje osiedle w rejonie ulic Żwirki i Wigury oraz Burzyńskiego zobacz na mapie Gdańska.

Do realizacji ostatecznie nie doszło ze względu na protesty członków spółdzielni, którzy doprowadzili do zmiany jej zarządu. Spółdzielnia z racji wycofania się z projektu musiała zwrócić deweloperowi zaliczkę w wysokości 8 mln zł.

Sytuacja z osiedlem Impuls jest zgoła odmienna - grunt jest własnością dewelopera, ale jak widać nie udało się uniknąć protestów lokalnej spółdzielni i mieszkańców.

Inwestycje

Impuls

Impuls

Euro Styl

Gdańsk Zaspa, ul. Hynka Mapa

32 do 87 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja

Miejsca

Opinie (267) 5 zablokowanych

 • (10)

  a stare osiedle nie podoba się pewnie przyszłym mieszkańcom

  • 263 14

  • rozumiem ich (5)

   Mieszkałem kiedyś na Zaspie, jak nie było jeszcze Aviatorów i innych tego typu tworów. Ilość aut i ludzi była znośna, ale na granicy jako takiego komfortu życia. Najważniejsze, żeby ilość mieszkańców nie była zbyt duża w stosunku do infrastruktury drogowej i usługowej, a zaczyna się robić tam ciasno. Nigdy ta część miasta nie była tak ciasna jak np Wrzeszcz, a z tego co widzę idzie to w tym kierunku. Szkoda, bo to zmiany nieodwracalne. A gdyby zadbano o tereny zielone, które do tej pory były jakie były, to mogłoby to być jedno z fajniejszych miejsc do mieszkania w Gdańsku.

   • 16 23

   • (1)

    budowali Zaspę, gdy nie każdego było stać na auto.. jest niewiele miejsc parkingowych. Niektóre rodziny teraz mają po 2-3 auta, a miejsc nie przybywa.. to powinno zapewnić i Miasto i Sp. Młyniec... no ale czynsz idzie do pralki a nie na fundusz inwestycyjny.

    • 24 8

    • to sie przeprowadź na Żabianka zobaczysz jak tu się marnotrawi kasę u was to jeszcze coś się robi

     • 3 0

   • (2)

    Mieszkałem na zaspie 2 lata. Super miejsce! Fajni ludzi. Niestety spółdzielnia młyniec to jakaś patologia. Czynsz po roku wzrósł niewspółmiernie to powierzchni mieszkania i tak płaciłem 700zł plus chyba woda w tym była miesięcznie. Mieszkanie sprzedałem bo dostałem prace w Warszawie. Tutaj za to samo 65m2 mieszkanie czynsz jest o 200zł niższy a wypłata 2x taka.

    • 18 4

    • Z tymi czynszami to strasznie legendy tworzycie. (1)

     W czynszu jest zarówno ogrzewanie, jak i woda ciepła i zimna, co jest akurat niezależna od metrażu. Znam takich, co za 60m płacą 300zł, jak i takich, co za kawalerkę płacą 700zł - właśnie ci drudzy wolą siać legendy o niemożliwie wysokich czynszach, zamiast zakręcać kaloryfer podczas wietrzenia mieszkania czy wodę podczas mycia zębów.

     • 5 5

     • czynsze zaspa

      Fakt jest taki ze na Zaspie sa bardzo wysokie czynsze. Mialem kawalerkę na Zaspie 27 m2 placilem 330 zł czynszu, teraz taka sama kawalerka na przymorzu 265 zł. Po ostatniej wymianie podzielników na kaloryferach jakims cudem oplaty za ogrzewanie wzrosły o 60% chociaż grzeje tyle samo... spółdzielnia zaczyna kombinować niestety :(

      • 1 0

  • Heh, Im się teraz nie podoba, wybudują mimo tego, i za 5 lat tym nowym nie będzie się podobało że kolejne bloki mają powstać i tak w kółko :)

   • 15 2

  • Jakby budowali supermarket lub stację benzynową to rozumiem

   Ale kilka 4 piętrowych bloków? Nowa zabudowa to życie dla dzielnicy, nowi klienci dla okolicznych punktów usługowych, więcej dzieci do szkół i więcej osób chodzących po ulicy.

   • 9 5

  • A czy to prawda że Euro Styl to firma budowlna Świadków Jehowy?

   Bo tak kumpel mówi i nie wiem czy to prawda?

   • 3 0

  • A gdzie zaplecze tych bloków?

   Prawda jest taka, że nowe budynki nie mają żadnego zaplecza, bo miniaturowy plac zabaw na tyle mieszkań to jakiś żart. Mieszkańcy impulsu będą więc korzystać z zieleni (place zabaw, korty tenisowe, boiska, mc postojowych) Młyńca.
   W Impulsie na jedno mieszkanie przypada 1,5 mca postojowego licząc podziemne, (a nie wszyscy mieszkańcy wykupią podziemnie mca postojowe bo to dodatkowe 20 tys.) Więc jeżeli przyjedzie do ciebie rodzina, czy fachowiec to, ciekawe gdzie postawi auto?

   • 2 0

 • I co ich niepokoi? (14)

  Że miasto żyje i się rozrasta?
  Ciekawe czy jak ludzie żyli w lepiankach, i powstawały pierwsze chatki też Ci z lepianek byli zaniepokojeni

  • 291 57

  • (6)

   dobre :)

   • 11 3

   • dobre? (5)

    tu nie chodzi o to, że ktoś tam chce budować, tylko jak gęsto. Czy całe miasto musi być jak Wrzeszcz, gdzie dziecko na dwór strach wypuścić?

    • 13 32

    • (4)

     Trzeba było kupić dom w Kartuzach albo Przejazdowie

     • 33 12

     • Ktoś od dewelopera? (2)

      Chyba ten komentarz napisał ktoś od dewelopera, bo znowu wypowiada się choć nie zna sprawy!!!! Protestują mieszkańcy, a nie prezes - bo miasto z mieszkańcami nie chce rozmawiać!!! Nie uważa nas za stronę, nasze pisma odesłał mówiąc, że to zarząd nas reprezentuje, mimo, że mamy odrębną własność!
      Ludzie, ogarnijcie się i nie piszcie na tematy, o których nie macie bladego pojęcia.

      • 12 14

      • jedz do Rzymu, Paryża albo NY

       tam to jest gęsto a wy na zaspie jak zwykle zaspani

       • 15 7

      • Bo nie jesteście stroną?

       Teren dewelopera, zapłacił za niego, więc ma prawo sobie tam budynki wybudować

       • 7 3

     • Tak

      Kupiłem i jest fajnie. Na Zaspie też było fajnie, ale to co widzę teraz to zupełnie inna dzielnica. Gdańsk jest uogólniając bardzo ładnie położonym miastem i szkoda zagęszczać zabudowę, szczególnie blisko zatoki, gdzie dzielnice mogą jeszcze mieć wręcz wypoczynkowy charakter. Głupotą jest i było zezwalanie na wysoką zabudowę. Dobrze chociaż, że te bloczki będą niskie.

      • 6 2

  • (2)

   Mając tak duża działkę deweloper powinien ja projektować całościowo i z wewnętrznym układem drogowym. A tutaj podlacza sie do istniejących dróg i maksymalizuje zabudowę. Kosztem starych mieszkancow. Popatrzcie sobie jak to sie robi w cywilizowanych krajach..

   • 18 19

   • (1)

    deweloper nie chciał podłączyć się do dywizjonu, chciało tego Miasto... dla dobra mieszkańców Młyńca. Bez tego połączenia Dywizjonu 303 będzie ślepa aż od wiaduktu.

    • 15 2

    • i słusznie, ma być ślepa...

     deweloper niech buduje, to miasto wpienia mieszkańców dywizjonu

     • 9 2

  • (2)

   mnie nie podoba się, że wizja dewelopera nie pasuje do założenia urbanistycznego jednostki. Powinien zbudować jedn czy dwa budynki, tak żeby zamknąć plaster miodu od strony Hynka, zachowując rozmach zaspiański, a nie wciskać tak gęsto bloczki jak na nowych osiedlach.

   • 10 12

   • (1)

    a to co prezes wybudował na pasie startowym i na startowej pasuje do "rozmachu"? Nikt wtedy nie protestował.. i nie, nie pasuje. To już zostało zniszczone... chociaż akurat to, co Eurostyl proponuje jeszcze w miarę w to miejsce pasuje.

    • 10 1

    • a co Prezes wybudował ?

     Była zgoda Spódzielców ( włascicieli) na zabudowę, dlatego nikt nie protestowł ( moze mała przesada). Buowała firma budowlana i to ona sprzedawała wybudowane mieszkanie .Tak to jest jak piszą ci z Kongresówki.

     • 1 1

  • dwie rzeczy

   1) Zaspa jest pełna terenów zielonych, które utrzymują mieszkańcy spółdzielni. Więcej ludzi z nich korzystających to większy koszt ich utrzymania -> chodzi o to by deweloper/przyszli mieszkańcy dorzucili się do utrzymania tychmiejsc. Nikt nie wierzy przeciez, ze nie będą korzystali z licznych placów zabaw, otwartych silowni i kortów tenisowych na Młyńcu
   2) Zaproponowany układ dróg jest nie do przyjęcia dla obecnych mieszkańców osiedla

   • 2 1

 • mentalność wieśniaka (10)

  najlepiej kupić mieszkanie w komunistycznym bloku, a potem zakać budować czegokolwiek w promieniu 1km.

  • 236 71

  • miejsce na kupę dla psa im zabierają to babcie protestują (4)

   • 36 9

   • tak się nie podniecaj... (2)

    i pamiętaj, że też będziesz kiedyś babcią/dziadkiem...

    • 16 14

    • i będę protestował, bo co innego mam do roboty

     • 9 5

    • lub nie. Może tego nie dożyć

     • 6 1

   • .....kupa i kamieni

    Protestują bo to że chcę ograć SM Młyniec to pół biedy, ale żeby Wojewodę ograć to muszą być dobrzy gracze. Podział działki na mniejsze jest ewidentnym ominiecie prawa.Jeszce jedno,zobacz na plac zabaw tam się nie zmieści żaden wózek dziecinny.Poza tym nic nie zabiorą Babcią , wejdą na tereny SM, za które to tereny płaca właściciel mieszkań rzeczonej SM.

    • 5 0

  • (1)

   Kupić? Większość dostała i odkupiła parę lat temu za śmieszne pieniądze

   • 20 5

   • głupku

    Nikt nic nie dostał, wkład mieszkaniowy musiał wpłacić!!! Gros mieszkańców kupiła na rynku wtórnym, gimbazo - do szkoły.

    • 4 8

  • Mentalność idioty - wciskanie nowych budynków na starym, dobrze położonym osiedlu

   A potem zdziwienie, że w mieszkaniu ciemno, że nie ma terenów rekreacyjnych bo "trawniki" zabudowane, bo hałas....

   Zaspa jest już osiedlem ZBUDOWANYM, Wciskanie na siłę kolejnych plomb w myśl zasady - co z tego że ciasno, ciemny lud kupi bo ma dość stania w korkach na drodze do Banina - jest co prawda zyskowne dla dewelopera, ale na pewno nie dobre ani dla starych mieszkańców (z których kasy to osiedle powstało) ani nowych (popatrz na nowe bloki - jak stoją, jak są zbudowane).

   • 2 2

  • To boki mogą mieć poglądy?

   Komunistyczny blok? Wypowiedział się Tobie czy jak?

   • 0 1

  • tylko lustracja

   Jeżeli komunistyczne te bloki sa to biegiem do IPN oni do fundamentu je rozliczą, moze nawet oskarżą o zbrodnie nie tylko komunistyczne ,podpowiadam w czasie II WŚ, było tam lotnisko wojskowe pewnie mała Norymbergia dla tych bloków by się przydała .

   • 0 0

 • dziadkom z zaspy wszystko przeszkadza (28)

  chcecie cisze i spokoj? kupcie sobie domek za miastem i nara. to jest centrum miasta, tu ludzie chcą wygodnie mieszkać, mieć wszędzie blisko i wygodnie. nie pasuje? naaara

  • 191 150

  • gimbusie jak ci sie niepodoba to sie wyprowadz do Katowic tam bedziesz miał wszedzie blisko ! (12)

   tam bedzioesz miał syf .Wielokrotnie sie chwaliłes swoją głupotą leming wiec wynocha na śląsk!Takich bzdur nawet sie nieda komentowac bo sam sobie zaprzeczasz!!Nie pasuje ci to wynocha !!! Mieszkańcy chca mieszkac wygodnie zdrowo.Dlaciebie gimbusie wygodnie znaczy przy autostadzie wiec sie tam przeprowadz chetnych na zamiane miejsca nie brakuje!

   • 34 44

   • (1)

    "Takich bzdur nawet się nie da komentować" A jednak komentujesz więc sam z siebie robisz idio.tę. "NIE DA, NIE PODOBA, DLA CIEBIE" pisze się osobno,zdania zaczynamy z wielkiej litery.Reasumując, wracaj do gimbazjum na naukę j. polskiego.

    • 21 6

    • I love you :-*

     • 0 0

   • Rzekomy Polaku! Naucz się deklinacji rzeczownika "leming"! Nie kalecz polskiej mowy, za którą w Sybir szli nasi dziadowie! (5)

    Powtórz też PiSownię "nie" z czasownikami!

    • 8 12

    • leming kazdy morze pisac jak che a ty ale ciebie myslenia leming nic i nikt nienauczy (4)

     Kazdy leming jak zawsze we wszystkich widzi pisowców najbardziej szmieszne jest to własnie ze zachowujecie sie identycznie !!

     • 4 14

     • (1)

      Czekaj czekaj."Każdy moRZe pisać co chce" Będąc w morzu możemy pisać jak się chce? Czy każdy kto ma morze? Nie bardzo rozumiem. Idziemy dalej "a ty ale ciebie" że co? Jaki mam język wybrać do translatora,bo tego bełkotu nie da się zrozumieć.

      • 13 0

      • chyba źle go zrozumiałeś- każdy moRZe pisać CO CHe... czyli Che Guevara- rozwijając skróty myślowe- każdy będąc w morzu będzie pisać jak Che Guevara. Tylko to 'nienauczy' daje mi do myślenia i nie wiem, czy chodzi o to ze ktoś/coś czegoś się nie nauczy, czy może możemy pójść krok dalej i chodziło o "nikt nie miauczy" bo jak się to czyta to brzmi podobnie. Wyszedłby wówczas całkiem zgrabny biały wiersz.

       • 5 0

     • (1)

      Możesz PiSać, jak chcesz - zależy, czy traktujesz polski język i Polaków z szacunkiem. A z PiSklakami sam się identyfikujesz, nazywając innych "lemingami" - nie jest tajemnicą, kto to określenie ukuł i kto go używa.

      PS. Kup słownik.

      • 0 2

      • Nie, lemingiem jest każdy który daje się sterować swoim guru czy to Tusk Kaczyński czy Korwin.Wolno myślący człowiek nie będzie obrzucał błotem drugiego broniąc swojego guru jak rzecz świętą,bo jaki jest cel obrony kogoś kto doi z Ciebie ile może i robi z Ciebie debila.Polacy zamiast żyć w zgodzie broniąc siebie nawzajem przed aparatem systemowym i układami, pokazywać siłę społeczeństwa to jak pacynki słuchają swoich panów którzy karzą rzucać się do gardeł ludzi tylko dla tego że ma inny światopogląd.Każdy który robi z siebie pacynkę jest lemingiem nie ważne do jakiego środowiska (sekty) partyjnego przynależy.

       • 7 0

   • czlowieku, po cholere pchasz tego "leminga" wszedzie... ZALOSNE (2)

    i nudne.

    Nie mowiac o tym, ze w wolaczu to "lemingu", a nie "leming" - kretynie (nie, kretyn).

    • 8 3

    • leming to stan waszego umysłu :) niema sie codziwic myslenie jest wam obce wiec was to drażńi :) (1)

     • 4 4

     • 'drażńi'? widze że kolega ma jakieś czesko/słoweńskie naleciałości których chyba nie umie przepuścić przez klawiaturę

      • 2 3

   • Ślązacy szybko by z nim porządke zrobili

    • 2 1

  • dziadki (6)

   dziadki z zaspy nie zgodzily sie na kablowe vectra ,widac analog im wystarcza w zyjacej w czasach kamienia lupanego pseudo kablowce Starmedia.Ha ha

   • 19 16

   • Jest TV Trwam (1)

    Jest Trwam jest ok.Ha ha

    • 8 11

    • hahahahahaha

     buahahahahahahahahahahaha

     • 2 7

   • co za bzdury opowiadasz jak mogły sie niezgodzin na coc na co niemaja wpływu

    umnie poprostu vektra kupiła kablówke i nikt niemaił nic dogadania!!Ty tez jestes gimbusem?

    • 5 1

   • Tu się wykazali wyjątkowym akurat rozsądkiem !

    • 7 0

   • vectra

    mieszkańcy nie zgodzili się na Vectrę, bo klatki są po remoncie i nie chcieli ich niszczyć nowym okablowaniem. Oczywiście komentarz od kogoś, kto nie ma pojęcia, co się na Młyńcu dzieje. Starmedia są na Przymorzu, na Młyńcu- TTK i UPC.

    • 4 0

   • Vectra? Chłopie, to straszna kablówka

    Mają czas 48 godzin na usunięcie awarii, ale GODZIN ROBOCZYCH - a pracują 8 godzin dziennie, to jest 8 dni roboczych - w sobotę i niedzielę nie pracują.

    Dziadki z Zaspy wiedzą lepiej niż ty, jak tv sobie załtwić.

    • 2 0

  • jakno

   a ma Pan jakieś nutsy?

   • 1 0

  • Chcecie mieszkac ciszej i czysciej to wyprowadzcie sie gdzies na poludnie na peryferia Gdanska lub za Gdansk na nowe osiedla.Co prawda wszedzie raczej daleko,brak koleji i prawie wszedzie tranwaju.Autobusy czasem co godzine jezdza i w koreczkach sie stoi.No ale cos za cos.Zreszta nie wszedzie na Zaspie jest chalas.

   • 5 3

  • no to wyp...

   • 2 0

  • nara

   TE mieszkania kupuja sloiki, ktore zachowuja sie jak u siebie na wsi. Kredyt na 20 lat, ale 40 m2 jest. TO ludziom nie pasuje

   • 6 3

  • Te dziadki (1)

   Ci ludzie byli pierwszymi mieszkańcami tego osiedla więc proponuje żeby oni wypowiadali się na temat czego chcą na ososiedlu. Zaspa jest szczególnym nożna powiedzieć osiedlem ponieważ jest tam cisza i spokój gdzie człowiek może wyciszyć i zrelaksować. A i miej jakiś szacunek do osób starszych.

   • 9 1

   • Przypomnijmy - za kasę tych "dziadków" to osiedle powstało

    Zresztą, my tu juz mieszkamy, a jakno pewnie nie kupi mieszkania, bo go nie będzie stać

    • 1 0

  • Mam 36 lat, mieszkam na Zaspie - no może już jestem dziadek.... 36 lat to wiek zaawansowany

   Nie da się mieszkać wygodnie w hałasie, przy zwiększonym ruchu samochodowym, bez zieleni. Zaspa miała dużo terenów rekreacyjnych, i choć często były to tylko trawniki - to i tak było to lepsze niz to zapychanie betonem tych pustych terenów. Wolę trwanik, niż kolejny "cud" architektury, bo w dzisiejszych czasach wiadomo, że nikt kto zarządza terenem nie będzie budował np. boisk czy basenów tylko mieszkania lub galerie handlowe.

   Szkoda, bo trudno mieszkać na osiedlu gdzie przybywa plomb i stresu.

   • 2 0

  • jeden z dziadków ale z rozumem

   dowcipniś!!! spójrz realnie: Młyniec ma tereny zielone, boiska, korty, urządzenia rekreacyjne dla mieszkańców i mieszkańcy za to płacą - a Euro Styl zafunduje swoim mieszkańcom piaskownicę!!!! i co ty na to młodzieniaszku? pewnie deweloper Ci zapłacił!!! - ciekawe ile srebrników?

   • 0 0

 • urzędnicy powinni zastosować spec ustawe i wywłaszczyć starych mieszkańców zaspy

  Tak jak zrobili to w Gdyni na ul. Aldony- na trójmiasto.pl byl ostatnio o tym artykuł

  • 29 82

 • normalne (8)

  wszystko co nowe jest złe. ja uważam, że w centrum miasta nie powinno być takich puścizn - owszem, można wypełnić parkiem, ale teraz to obszar niezabudowany obniża wartość miasta. najlepiej gdyby skasowano działeczki po drugiej stronie ulicy.

  • 109 40

  • to jest rezerwa pod miejska autostradę tzw Drogę Czerwoną (2)

   • 8 0

   • Ktora powinna zostac wreszcie wykreslona z idiotycznych planow rujnowania miasta (1)

    • 11 8

    • planów rujnowania miasta? drogami?

     • 3 3

  • inaczej byś pisał, gdyby to tobie pod nosem budowali.

   • 4 5

  • centrum? (1)

   zaspa to centrum? czego?

   • 1 3

   • życia w Gdańsku

    • 0 0

  • Euro Styl - czy to firma Świadków Jehowy?

   Tak z ciekawości pytam....

   • 1 0

  • Nowe tak, ale z głową.

   Trzeba budować nowe, ale zacznijmy w końcu czegoś wymagać od deweloperów.
   Niech nowe bloki mają swoje drogi i jakieś zaplecze.
   Kupując mieszkanie pomyśl, czy Twoje nastoletnie dziecko będzie miało gdzie zagrać w piłkę z kolegami.

   • 1 1

 • a potem dziadki dziwią się że młodzi za miastem prawie mieszkają (7)

  ale jak ma być jakakolwiek budowa w centrum to same protesty.

  • 142 42

  • odkiedy to zaspa centrum ??Mieszkaja za miastem bo ceny są zamiastam sporo nizsze (3)

   • 10 22

   • (2)

    A czemu sporo niższe? Bo taka podaż.

    • 7 10

    • widze, ze minusujacy znaja nowe prawa gospodarki (1)

     im wiekszy popyt i mniejsza podaz - tym nizsza cena...

     Ludzie, za miastem, lub w okolicach obwodnicy mieszkania sa tansze, bo sa w gorszej lokalizacji. Mniej ludzi chce tam mieszkac, ziemia jest tansza.

     To sa fakty.

     Teraz mozecie do tego dorzucic mity o niespotykanej zieleni, braku melin, zuli i super bezpieczenstiwe.

     • 7 3

     • Tak i nie

      - Najważniejszym czynnikiem jest to, że tam jest najwięcej dostępnej ziemi pod zabudowę i nie ma takich obostrzeń jak w centrum. Zerknij ile deweloper zapłacił za ten kawałek ziemi i ile on tam bloków postawi ? Max 5. Stąd też deweloperzy aby odzyskać kasę budują wyższe budynki.
      - W centrum ciężko podłączyć media, bo niby są blisko, ale trzeba je nagle przerabiać, więc musi deweloper z kasy wyskoczyć.
      - Do tego problem z drogami parkingami i wszystkimi innymi starszymi inwestycjami.

      To wszystko podwyższa koszt metra. A na uboczu deweloper tak naprawdę robi co chce, a ziemie nabył już na tyle dawno, że zapłacił za nią grosze, ale póki co nie buduje, bo stanowi to dla niego zapas ziemi pod zabudowę.

      A co do gorszego dojazdu tak stąd wie, że zażądać za dużo nie może.

      • 6 0

  • Tu nie chodzi że za miastem

   Sam wiele lat mieszkałem na Zaspie. Lecz że rodziców moi są już starsi trzeba było się nimi zacząć opiekować. Wiec sam zacząłem szukać mieszkania na Zaspie. Chciałem sprzedać mieszkanie które już mam i kupić coś blisko rodziców. Lecz jak zaczęłam poszukiwania okazało się że z pieniędzy z mieszkania w centrum miasta (okolice Medisonie) nie kupię chociaż 2 pokojowego mieszkania na Zaspie. Wystarczyło mi by tylko na kawalerkę na Pilotów. Więc tu nie chodzi tu o budowie mieszkań. Bo np. na ul.Pilotów( te które budował Górnik) nie które mieszkania są jeszcze w stanie deweloperskim. Chodzi głównie o ceny z m2.

   • 1 0

  • Zacznijmy wymagać od deweloperów!

   Protesty są, bo deweloper chce wybudować jak najwięcej mieszkań, nie myśląc jednocześnie o krajobrazie, a zieleni dla mieszkańców i o wystarczającej liczbie mc postojowych.
   W związku z czym wiadomo, że mieszkańcy będą parkować i korzystać z terenów rekreacyjnych Młyńca, nie ponosząc jednocześnie żadnych na to nakładów.

   • 1 0

  • kolejny nie dziadek!!

   Realnie biorąc poza Trójmiastem jest tendencja opuszczania miast> Poznań (i nie tylko) ma problem bo liczba mieszkańców maleje a na zewnątrz wzrasta o około 600 tys - i nie są temu winni dziadki. Tak się dzieje w większości dużych miast Polski. No cóż, ale młodzież mamy niedouczoną - tu nawet studia nie pomogą gdy rozumu w czasce brak

   • 0 0

 • jestem tak zaniepokojony ze zaraz pęknę

  • 60 10

 • 20% czytających ma kłopoty ze wzrokiem (5)

  Zaspa - morze trawników i komuś jeszcze zieleni brakuje?

  • 110 43

  • ja nie wiem, jak to sie stalo, ze bezuzyteczne zielenie ludzie odbieraja jako "tereny zielone"

   teren zielony (w miescie park lub skwer) to szczegolne miejsce, ktore wspolgra z otoceniem. Pozawala odpoczac, daje mozliwosc rekreacji.

   Pas zieleni miedzy dwona drogami dwupasmowymi, to nie teren zielony. To najczesciej strata miejsca (szczegolnie, gdy jest szerszy niz 1-2 m).

   • 26 4

  • Def, kłopoty ze wzrokiem to chyba Ty masz. Wyjaśniam Ci, że kiedykolwiek jest mowa o zieleni (1)

   miejskiej to zawsze chodzi o ROŚLINNOŚĆ typu drzewa , ewentualnie krzewy a nie beton pomalowany na zielono.

   • 9 3

   • i psie kupy, których nikt nie sprząta.. potem mamy czarnoziemy i możemy uprawiać pietruszkę pod blokiem

    • 6 3

  • Nie rozumiem co ci w tym przeszkadza jak chcesz spędzić czas z rodziną to możesz pospacerować a nie mieć zabudowę wszędzie albo

   • 1 0

  • Czy właścicielem firmy są świadkowie jehowy?

   Jak u nich z cenami i jakością mieszkań?

   • 0 0

 • Własnie powiedziele z czego biora sie alergie ,głownie spowodowane coraz wiekszym ruchem samochodowym , (8)

  ,likwidowaniem miejsc zielonych i zabetonowaniem otoczenia w którym mieszkasz!!
  Taka wizja własnie mają władze miasta za sprawą drogi zielonej nad morzem!!Buduje sie nowe osiedla nad morzem ale przyszli mieszkańcy nawet niewiedzą ze beda mieli własnie spaliny pod nosem!.

  • 71 50

  • (7)

   A ja mam alergię na kocie futro, to też od ruchu samochodowego?

   • 23 8

   • ty poprostu niemasz mózgu wiec to pewnie od tego:) (5)

    ale proponuje bys zrobił test podłącz rurę wydechową od samochodu do wentylacji domowej i na pewno sie poprawi twój stan zdrowia:) Spaliny niszczą wszystkie obronne działania naszego organizmu.

    • 7 17

    • (4)

     "poprostu niemasz mózgu wiec" - no bezcenna pisownia zestawiona z treścią :)

     • 14 3

     • chcial doklaniej przekazac, jak to sie powinno czytac ;)

      na jednym wdechu.

      • 5 1

     • twoja tresc nic nie wnosi tak jak leming jak niema nic do powiedzenia bo niema mózgu :) (2)

      Typowy bezmózgowiec jak ty i tobie podobni twierdza ze spaliny nie szkodzą dobre pytanie podałes bo to wskaznik jak wielu bez mózgów jest podobnych tobie.
      Skoro zyje codziennie wdycham spaliny zyje przy ulicy czyli nie szkodzą.Taki bezmózg niema pojecia czym jest alergiia wiec jak kazdy głupek mysli ze alergia na kota jest spowodowana kotem :) Czyli trzeba wy tepic koty niebedzie miał alergi tak własnie mysli kazdy prostak i dobrze ze to kolejny raz lemingu potwierdzacie!!Czekamy lemingi na wiecej minusów policzmy ile was jest

      • 2 4

      • policz lepiej tabletki (1)

       bo chyba nie wszystkie dzisiaj połknąłeś

       lepsza zabudowa mieszkaniowa niż te chaszcze których nikt nie sprząta

       • 2 2

       • zacznij liczyc swoje :) to ty dostajesz białej gorączki i jak tobie podobnie potrafia zadnej tresci wniesc do dyskusji

        • 0 0

   • A ja na głupie wpisy !

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane