• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe telefony w Gdańskim Urządzie Miejskim

20 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Gdański Urząd Miejski doczekał się już nowej centrali telefonicznej, tymczasem dodzwonienie się do magistratu w sąsiedniej Gdyni wciąż wymaga dużego samozaparcia i cierpliwości. Urzędnicy obiecują jednak, że w ciągu pół roku problem zostanie rozwiązany.

- Faktycznie do urzędu trudno się dodzwonić, bowiem technika wyprzedziła naszą jeszcze kilka lat temu nowoczesną centralę - przyznaje Jerzy Zając, dyrektor Urzędu Miasta w Gdyni. - Obecnie prowadzimy bardzo intensywne rozmowy z Telekomunikacją Polską w kwestii przyłączenia do takiego systemu, który zapewni nam najbardziej nowoczesny i skuteczny sposób połączeń.
Rozważane są dwa warianty systemu - na bazie centrali wewnętrznej, lub zewnętrznej centrali administrowanej przez TP SA. Obecnie sprawa rozwiązania problemu urzędowych telefonów znajduje się na etapie porozumienia odnośnie trybu doboru centrali.


- Nie ma jednak na dzisiaj koncepcji kupowania nowej centrali ze względu na wysokie koszty takiego rozwiązania - zastrzega Jerzy Zając. - Centrala będzie własnością operatora, który zadba o stan techniczny, nowoczesność i system połączeń.

Sporo pytań wzbudziła też sprawa nowej, drugiej już windy w gdyńskim urzędzie. Koszt tej inwestycji to ok. 400 tysięcy złotych, połowę tej sumy wyłożył PFRON. Winda miała służyć przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, tymczasem na razie co nie można do niej wsiąść na parterze.

- Ta inwestycja nie jest jeszcze skończona - mówi Jerzy Zając. - Winda jest elementem projektu przebudowy urzędu, według którego powstanie łącznik między Salą Obsługi Mieszkańców i kasami, do których wchodzi się od ulicy Świętojańskiej. Winda służy obecnie do połączenia umieszczonego w piwnicach archiwum z korzystających z niego służbami. Budowano ją jednak przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych i już wkrótce będzie ona dla nich w pełni dostępna. Dzięki odpowiednim parametrom nowa winda będzie dużo wygodniejsza dla niepełnosprawnych od starej.

TN
Głos Wybrzeża

Opinie (4)

 • Gdansk ma nowa centrale

  w urzedzie i w zwiazku z tym nie mozna bylo wczoraj sie dodzwonic pod zaden z numerow zaczynajacych sie na 3236. Typowe dla naszego pieknego kraju. Najpierw huczne obwieszczenie o uruchomieniu(otwarciu)czegos nowego a pozniej czas na poprawki itp..

  • 0 0

 • A dlaczego znowu TP SA?

  Dlaczego urząd w Gdyni wybrał najdroższego operatora? Przecież to będzie centrala za nasze peiniądze, więc mógłby ogłosić przetarg. Np. Stocznia Gdańska od ponad roku przeszła na Netię. W przypadku dużych abonentów jest to ponoć opłacalne.

  • 0 0

 • wbrew pozorom ...

  TP SA jak ma konkurencję to obniża ceny bardzo i dodaje wiele. W innej stoczni w Gdańsku ze 3 lata temu wykosiła netię. Najciekawsze było to ze dala gratisowe telefony na każdy numer (wszystkie takie same) i jak był telefon w pokoju gdzie było kilka numerów to wszyscy podnosili.

  • 0 0

 • Masz rację Wojtek

  Mało tego. Centrale stawiane są w Urzędzie Mijskim, a jest tego pięc budynków, za pieniądze TP SA. Czyli UM płaci tylko za impulsy. Do tego połączenia wewnątrz central UM czyli między budynkami są darmowe.
  Oferta dla klientów biznesowych TP SA jest bezkonkurencyjna. Odwrotnie, ci co wybrali Netię, na przykład jest taki jeden oddział WBKu na Długich Ogrodach, bardzo tego żałują.
  Powiesili ich na radiodostępach, wiatr powiał i parę dni byli bez kontaktu ze światem....

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane