• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowe twarze w gdyńskiej Radzie Miasta

Najnowszy artykuł na ten temat Sprawdziliśmy majątki nowo wybranych radnych

Policjant z Toronto, ambitna nauczycielka matematyki i kilka "pistoletów", których boją się nawet we własnej partii. Nowe twarze w gdyńskiej Radzie Miasta gwarantują, że sesje na pewno nie będą nudne. Czy zostanie miejsce na merytoryczne dyskusje?Po raz pierwszy mandat radnego z PiS będzie sprawował Michał Bełbot, do tej pory działający m.in. w radzie dzielnicy.
Po raz pierwszy mandat radnego z PiS będzie sprawował Michał Bełbot, do tej pory działający m.in. w radzie dzielnicy. fot. archiwum prywatne
Nową osobą w gronie radnych Samorządności jest Danuta Styk - nauczycielka matematyki w ZS nr 7, która w tym roku po raz piętnasty organizowała na Witominie - cieszący się niesłabnącą popularnością - Bieg Chartów.
Nową osobą w gronie radnych Samorządności jest Danuta Styk - nauczycielka matematyki w ZS nr 7, która w tym roku po raz piętnasty organizowała na Witominie - cieszący się niesłabnącą popularnością - Bieg Chartów. fot. mat. prasowe
M.in. kibice Arki Gdynia pozwolą prawdopodobnie zasiąść wśród radnych Samorządności Sebastianowi Jędrzejewskiemu, któremu mandat ma zwolnić Michał Guć, szykujący się ponownie do roli wiceprezydenta.
M.in. kibice Arki Gdynia pozwolą prawdopodobnie zasiąść wśród radnych Samorządności Sebastianowi Jędrzejewskiemu, któremu mandat ma zwolnić Michał Guć, szykujący się ponownie do roli wiceprezydenta. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Z Platformy Obywatelskiej nową "twarzą" jest Mariola Śrubarczyk-Cichowska, prywatnie żona Łukasza Cichowskiego, który w ławach radnych zasiadał przez ostatnie cztery lata.
Z Platformy Obywatelskiej nową "twarzą" jest Mariola Śrubarczyk-Cichowska, prywatnie żona Łukasza Cichowskiego, który w ławach radnych zasiadał przez ostatnie cztery lata. fot. mat. prasowe

Czy kandydat, na którego głosowałe(a)ś w Gdyni zostanie radnym?

Zobacz wyniki (900)
Wśród radnych Samorządności Wojciecha Szczurka zaszły niewielkie zmiany. W nowej Radzie Miasta nie będzie Jerzego MiotkeBeaty Łęgowskiej, którzy sami zrezygnowali. Z obecnych radnych, w kolejnej kadencji nie zobaczymy też Andrzeja Denisa, który nie zyskał dostatecznego poparcia. Wciąż ważą się losy Andrzeja Kieszka, ale on zapewne zajmie miejsce Marka Stępy, który nadal ma być wiceprezydentem Gdyni. Jeśli ten sam urząd obejmie Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, radnym kolejnej kadencji zostanie też Grzegorz Taraszkiewicz, który jest "tuż pod kreską". Taraszkiewicz - który jest harcerskim wychowankiem - nie wszedł bezpośrednio, mimo że dostał więcej głosów, niż w poprzednich wyborach.

Wśród nowych radnych są też dwie osoby bezpośrednio i pośrednio kojarzone z Arką Gdynia. Radny Dzielnicy Mały Kack, Sebastian Jędrzejewski, który obchodził w niedzielę 28 urodziny, dostał prezent od wyborców i radę dzielnicy zamieni na Radę Miasta. Popierany przez kibiców Arki Gdynia twórca relacji z meczów piłkarskich dał się poznać też jako ambitny społecznik. Gdy władze miasta zdecydowały, że Rady Dzielnic nie mogą przeznaczać miejskich pieniędzy na informowanie o swojej działalności, prowadzący niewielki sklep w Małym Kacku Jędrzejewski za prywatne pieniądze zaczął wydawać i kolportować niewielki biuletyn, w którym informował o pracy rady dzielnicy.

Na Witominie mandat zdobyła Danuta Styk. Z jej wyborem wiążą się największe kontrowersje. Nauczycielka matematyki w miejscowej szkole podstawowej - siostra skazanego na karę więzienia za korupcję w Arce Gdynia Jacka Milewskiego - rozsyłała do swoich byłych uczniów listy z prośbą o głos. Nie wiadomo w jaki sposób pozyskała dane osobowe, zwłaszcza że część osób dostała listy na adresy sprzed lat, albo panieńskie nazwiska. W liście powoływała się na znajomość ze szkolnych korytarzy i sal. Radę dzielnicy zamieniła też na Radę Miasta 50-letnia działaczka z Pogórza - Elżbieta Sierżęga.

Sporą niespodzianką jest też mandat dla Marioli Śrubarczyk-Cichowskiej z Platformy Obywatelskiej. W poprzedniej kadencji radnym z tego samego okręgu był jej mąż - Łukasz Cichowski, który tym razem nie kandydował. Oboje pokonali Arkadiusza Gurazdę, który po raz kolejny nie wszedł do Rady Miasta kandydując z pierwszej pozycji.

- Skupię się na budowie tunelu pod ul. Chylońską do ul. Hutniczej, poprawie bezpieczeństwa i oświetleniu ulic - mówi zajmująca się zawodowo prawem pracy i BHP nowa radna PO.

Najwięcej zmian zaszło w klubie Prawa i Sprawiedliwości, który w Gdyni potroił liczbę miejsc w Radzie Miasta. Do Marcina Horały i Pawła Stolarczyka, zasiadających w ostatniej kadencji, dołączyła czwórka debiutantów. Zaskoczeniem jest drugi mandat dla radnego z Chyloni. Zdobył go Michał Bełbot startujący z drugiego miejsca w okręgu nr 2.

Absolwent ekonomii i historii. Zawodowo związany z grupą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych im. Franciszka Stefczyka, radny dzielnicy Wielki Kack, należący do miejskiego zarządu PiS i jednocześnie wieloletni prezes Stowarzyszenia "Koliber", jak sam mówi, najwięcej doświadczenia zebrał w organizacjach pozarządowych. W kampanii można było oglądać go jako "prawą rękę" Horały. Opłaciło się.

- Spotkania na ulicy były dla mnie najważniejsze. Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem spokojnej, cichej, ale skutecznej pracy w komisjach, więc będę chciał być tam najbardziej aktywny. Wystąpienia to jednak część pracy radnego i na pewno nie będę od nich stronił - opowiada.

Najmłodszym radnym w Gdyni w tej kadencji będzie Patryk Felmet, drugi najbliższy współpracownik szefa partii w Gdyni, który dostał mandat z okręgu nr 1. 25-latek ukończył dziennikarstwo, ale na życie zarabia jako trener sprzedaży i handlowiec. Zapalony kibic klubu FC Barcelona i amatorski piłkarz zapowiada, że oprócz działalności dla miasta, za cel stawia sobie doprowadzenie do rozgrywania regularnych meczów pomiędzy radnymi a dziennikarzami, z którego dochód byłby przeznaczony na cele charytatywne.

- Cieszę się z wyniku całego ugrupowania, bo naprawdę poszliśmy do przodu, ale pomogły wizyty w domach i bezpośrednie rozmowy. To dobrze, że więcej młodych pojawi się w Radzie Miasta. Zamierzam wyważyć pracę w komisjach i aktywność na sesjach, choć pozycja Marcina jako najaktywniejszego radnego może być zagrożona - śmieje się Felmet, który podkreśla, że część swoich diet przeznaczy na cele charytatywne.

Także wśród Samorządności można usłyszeć głosy, że obydwaj radni będą wymagającymi partnerami w dyskusji.

- To typowe tzw. "pistolety". Powinni być aktywni i często się wypowiadać, więc może się sporo zmienić jeśli chodzi o przebieg sesji Rady Miasta i pracę całej rady - mówi nam jeden z członków rządzącego ugrupowania.

Nową radną została Hanna Mazur. O perypetiach prowadzącej własną działalność kandydatki w trakcie kampanii pisaliśmy kilkanaście dni temu. Oskarżyła firmę rozwieszającą plakaty o niewywiązanie się z umowy. Ta z kolei zarzuciła obecnej radnej niechęć do zapłaty. Sprawa trafiła do prokuratury, a kandydatka podkreśla, że około 500 plakatów i tak ostatecznie musiała rozwiesić sama. Zamieszanie, jak mówi, mocno utrudniło jej wygraną w okręgu nr 5.

Brakującą kwotę dopłacili ostatecznie działacze PiS. Niektórzy z nich w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że sytuacja z plakatami mocno nadwyrężyła zaufanie oraz zmieniła nastawienie do 42-letniej absolwentki filologii polskiej.

- To zasługa całego zespołu i mojej ciężkiej, wręcz katorżniczej pracy. Rozdałam 6 tys. ulotek, spotykałam się z ludźmi, będąc cały czas aktywna. Wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem. O planach mojej pracy w Radzie Miasta będę mogła mówić, gdy zostaną podane oficjalne wyniki - przekonuje z pewnością w głosie Mazur.

Kolejną nową twarzą w gdyńskim klubie PiS będzie Jan Kłosek, który ma zostać człowiekiem od bezpieczeństwa Gdyni w klubie, pozostając zapewne na uboczu. 59-latek z mandatem z okręgu nr 4 zajmuje się obecnie zarządzaniem nieruchomościami, wcześniej pracował jako policjant w Toronto, kilkanaście lat temu wrócił do Polski.

- Pracując w Kanadzie, współpracowałem z trójmiejską policją, przesyłając materiały szkoleniowe, podpowiadając, jak można poprawić bezpieczeństwo u nas. Liczę, że będę mógł swoje doświadczenie wykorzystać teraz bezpośrednio dla Gdyni - zaznacza.

Opinie (257) ponad 10 zablokowanych

 • Tylko czemu pis... Ludzie są jednak głupi i maja słabą pamięć... (36)

  • 204 204

  • pani na styk jest najlepsza.

   jak nie drzwiami to oknem do korytka siup, na adresiki na lewo ze szkoły zwinięte

   • 77 8

  • Opłaciło się gazetkę wydawać; ) a sprawą adresów byłych uczniów powinien się ktoś zainteresować.

   • 51 3

  • (12)

   Pan Felmet ma ciekawy program mecze charytatywne rozumiem dlaczego został wybrany na radnego to jest szczytny cel ale ci jeszcze ten pan chce zrobić dla tego miasta?

   • 25 4

   • jak to co? Wyrobić sobie pozycje i za kilka lat startować do sejmu...

    • 24 2

   • Z całym szacunkiem dla pana Felmeta. Co 25-letni amator piłki nożnej może mieć za program dla dzielnic północnych? (3)

    Przecież chłopak jeszcze życia nie poznał. Poczytajcie jego wpisy i komentarze na tweeterze, oddają jego niedojrzałość. Sposób myślenia jeszcze jak u studenta. Chyba nie muszę pisać, że dostał się do rady na fali rosnących sondaży w skali kraju dla PIS, bo jest przecież przybocznym Horały i startował z pozycji nr 1 na liście. Już nawet nie piszę, z czego zasłynął do tej pory pan Felmet w Gdyni, bo jest to pytanie retoryczne.

    • 55 7

    • Jestem na TAK (2)

     Ja uważam ,że to bardzo dobry pomysl dawac szanse mlodym aktywnym, wyksztalconym ludziom, pelnym zapalu do dzialania. Ocenicie prace nowych radnych za 4 lata zamiast teraz uskuteczniac klasyczny w Polsce hejt;)
     P.S do roboty leniuszki a nie na internetach siedziec w czasie pracy!

     • 5 13

     • NIe odbieram prawa temu panu być radnym. Wskazuje tylko, że obwieśił się plakatami i to wszsytko. Zero przesłania, zero (1)

      Zero programu, a pełno plakatów porozwieszał, plus przed wyborami plakat z ":)" i napisem miłego dnia Patryk Felmet.

      • 12 2

      • coś jeszcze

       widziałem stał pod kościołem i agitował elektorat głównie 60+.

       poza tym domaganie się debaty w swojej dawnej szkole słowami 'ja też chcę debatę' na niecały tydzień przed wyborami - brak słów.

       człowiek o twarzy na której nigdy nie zagościł nawet cień uśmiechu, o poglądach skrajnie innych, nie potrafiący iść na kompromis, nie uznający cudzego zdania, wręcz gardzący nim - oto Patryk Felmet

       • 12 1

   • zobaczycie, że Felment poza wprowadzaniem fermentu nie zrobi NIC

    • 28 4

   • 9 lo (4)

    Felmet był przewodniczącym rady uczniowskiej w 9 lo w Gdyni. Jestem pełen obaw ponieważ zapamiętałem go jako osobę mówiącą dużo i nic nie robiącą... jego poglądy, dyskusje zawsze budziły śmiech na sali. Żałosne.

    • 29 4

    • (2)

     A debat i wospa nie pamietasz? Nie przepadam za nim, ale trzeba przyznac, ze byl raczej aktywny.
     Wiecej zrobil przewodniczacy Goral?

     • 5 9

     • (1)

      co ma stanie z puszką podczas wośp do prowadzenia dyskusji nt. gospodarki, innowacji, inwestycji, rozwiązywania problemów społecznych? Przecież on o tym nie ma zielonego pojęcia. Będzie brał kasę za podnoszenie ręki w momencie ustalonym wcześniej przez Horałę, a z kolei Horała zgodnie z wolą prezesa Kaczyńskiego (czyli wyłącznie na odwrót względem rządzących).
      Dla mnie to goście bez przyszłości. Nie mogą dostać dobrej pracy to się pchają do polityki - szkoda Gdyni.

      • 18 7

      • bo niby ci z samorządności nie głosują wtedy i tak , jak im Szczurek każe

       • 8 11

    • Zgadza się, koleś żałosny. Obciach na całe miasto.

     • 12 5

   • Taki beznadziejny Felmet będzie obcował że Szczurkiem. To nie jest sprawiedliwe.

    • 2 1

  • Żona radnego... została radną. Jakiez to typowe dla bananowej republiki. (5)

   A właściwie dla elektoratu póki co dominującego na Pomorzu.

   • 56 7

   • Demokracja

    Każdy może startować! dlaczego nie spróbowałeś Ty?

    • 23 10

   • Po prostu głosy Cichowskiego z 2010 r. przeszły na żonę w 2014 r. Pytanie tylko, czy było to świadome głosowanie? (2)

    Bo jakby zamiast żony Cichowskiego wystartowała jego babka mająca np. 90 lat, to przypuszczam, że jego wyborcy i tak by głosowali na babkę. Nie chcę dyskredytować pani Cichowskiej, ale ani kampanii wielkiej nie prowadziła, ani jakoś nie próbowała się "pokazywać", więc przypuszczam, że jej jedynym atutem było to, że jest "żoną tego Cichowskiego". Oby była aktywna na sesjach.

    • 15 10

    • (1)

     a Cichowski to co takiego zrobił poza głosowaniem "przeciw" na wszystko - tak samo jak Horała.

     • 16 5

     • Tu nie chodzi o to co Cichowski zrobił lub czego nie zrobił w Radzie Miasta.

      Cichowski ma swoich zaufanych wyborców i głosy oddane na niego w 2010 przeszły na jego żonę w 2014. Równie dobrze mógłby wstawić na listę wyborczą zamiast siebie przysłowiowego pana Staszka spod budki z piwem i ludzie CIchowskiego by oddali na niego głos.

      • 6 1

   • PiS i KNP też wystawili swoje rodziny, bo im ludzi zabrakło na liście --- żenująca zagrywka

    • 13 3

  • Ludzie, kt na nich głosowali siedzieli w gimnazjum jak PiS rządził... (1)

   ...nie pamiętają....dlatego.

   • 27 25

   • To prawda. Nędzny ten gdyński PiS, oj nędzny.

    • 18 13

  • Ludzie głosowali za Trójmiejską Ośmiornicą. Bedzie mieli kilka Amber Gold bis.

   Ale taka jest wasza wola. Milion much nie moze sie mylić.

   • 20 14

  • A może by tak skończyć wojnę PO PiS?

   Ale jaką pamięć trzeba mieć, żeby na PO głosować. Wybór to nie tylko PO i PiS SLD i PSL.

   • 20 13

  • Myślę...... (1)

   a może ktoś wybierał człowieka nie partię.........
   Może czas zacząć w ten sposób myśleć. To jest samorząd, nie parlament !

   • 13 7

   • nie w przypadku PiS'u

    • 16 13

  • wyborca po (1)

   Pis bynajmnie odrazu afery ukruca nie po czy samorządność obni ci podatki to sam będziesz za pis niedouczony czlowieki

   • 12 18

   • ciekawie prawisz

    tylko kto tu jest ten niedouczony chyba ten co ukruca .....

    • 2 0

  • lepszą niż ci się wydaje

   • 0 0

  • Też nie rozumiem. A najbardziej dziwią mnie młodzi ludzie, którzy powinni mieć bardziej światłe umysły. Starym wybaczam bo głosują po prostu tak jak ksiądz każe.

   • 6 4

  • W samorządach nie ma miejsca na Smoleńsk i polityczne nawalanie,

   więc łatwiej znaleźć sensownego działacza PiSu, który nie gada i (co ważniejsze) nie uchwala bzdur. Nie licząc niechlubnych wyjątków, samorządy lokalne to miejsce, gdzie członkowie PiS się cywilizują, a nie dziczeją, jak w parlamencie przed kamerami.
   W gminie/powiecie są konkretne problemy do rozwiązania, a na walkę ideologiczną nie ma ani miejsca, ani czasu (wyborcy by takiego czegoś nie zaakceptowali). Są też ostre restrykcje budżetowe, nie do przeskoczenia bez dodatkowego finansowania z budżetu centralnego lub UE, dlatego we władzach lokalnych szybciej przychodzi nauka rachunków.
   Jestem dobrej myśli tym bardziej, że Samorządność będzie mieć tylko marginalną większość absolutną i nie będzie mogła pozwolić sobie na "odloty".

   Ciekawsza jest dla mnie dystrybucja głosów na PiS i PO w poszczególnych komisjach wyborczych (to wyjdzie lepiej na prezentacjach graficznych, gdy PKW okiełzna w końcu swoje maszyny).

   • 1 1

  • "nienawiść zalewa ci MÓZG"

   • 2 1

  • Ludzie są tak głupi, że prawie 80% z nich zagłosowało na Szczurka, który nie robi dosłownie nic sensownego.

   • 3 6

  • W Gdyni PO? Nigdy!

   Czy ,,myślisz" czopku z młodzieżówki PO (Plichty Obywatelskiej) że byłoby bardziej correct,gdyby ludzie głosowali na skompromitowaną partie ,której funkcjonariusze nie tak dawno robili za konie, ciągnąc samolot swojego wspólnika na lotnisku im. Bolka Wałęsy?

   • 4 3

  • PIS jest the best!

   wystarczy ? :-)

   • 0 1

 • A teraz proszę wszystkie śmieci - plakaty o zniknięcie z ulic. (5)

  • 373 3

  • Calm down (2)

   Już pomału znikają ( np. na Witominie już wielu nie ma) więc po co się tak pienić?

   • 6 32

   • (1)

    niech ma ich, bo wiatr je pozrywal, i teraz walaja sie po calym miescie...

    • 25 4

    • Nie ma ich na Witominie, bo firma ogrodniczo-porządkowa, która zajmuje się tym rejonem po prostu wykonuje swoją pracę. Na Chwaszczyńskiej, czyli w kolejnym rejonie tej firmy też już części plakatów nie ma.

     • 0 0

  • Jako pierwsze w mojej dzielnicy zniknęły plakaty Samorządności. Chyba już wczoraj. (1)

   Kandydaci pozostałych ugrupowań (głównie od Mikkego i jakiejś tam innej prawicy) najwyraźniej chcą do ostatniej sekundy wykorzystać możliwość pokazania, że istnieją.
   A może miały kasę na zapłacenie młodzieży wyłącznie za wywieszenie plakatów (NTW, często z jednoczesnym zdjęciem plakatów konkurencji; sąsiadka widziała takie akcje po północy, he he)., a zabrakło na ich zdjęcie?

   • 4 0

   • u mnie nie ma już większości Samorzadności (w ogóle było mało). PiS i KNP cały czas wisi - głównie na zniszczonych przez nich terenach zielonych.

    • 2 2

 • (6)

  A teraz czekam na zmiany na lepsze,,,,,hi,hi,hi

  • 74 1

  • (4)

   Horała to taki typowy "ciapek". Poza tym jak nie przestanie mu "dobrze" doradzać pewien kolega D. (należący do Pisu), który ma duże problemy emocjonalne, osobowościowe, alkoholowe, to daleko nie zajdzie. A Horała sam w sobie jest mętny i nijaki.
   Felmet to z kolei typowy osiedlowy, niedouczony oszołom, który wygląda jak spod budki z piwem. Tacy ludzie w Radzie Miasta to dramat.

   • 17 3

   • (2)

    przypomnijcie sobie jak wyglądał Szczurek kiedy pierwszy raz kandydował do Rady i co obiecywała w swoim programie

    • 5 10

    • nie porównuj ich proszę, bo się ośmieszasz.

     • 10 3

    • Po co porównujesz Szczurka do szczyla pisiorka? Przecież to zupełnie bez sensu. On by mógł mu buty czyścić.

     • 4 0

   • Horała i jego przydupasy tak się nadają do decydowania w sprawach rozwoju miasta jak Kalisz na baletnicę.

    • 6 0

  • Ci nowi ze zdjęć akurat nie są ani fajni ani mądrzy - zwłaszcza Felmet i Bełbi. Myślę, że ludzie szybko się o tym przekonają.

   • 1 0

 • uhaha (8)

  Ale ta Franckiewicz ma parcie na władze. Jeszcze nie wygrała a już się radna czuła hahaha.. cwaniactwem tu śmierdzi na kilometr. A śwagier nie pomógł oj jaka szkoda...

  • 49 3

  • ojjjjjjjjjj

   Oj zaraz się rozpłaczę , biedulka chciała sobie w radzie popaprotkować i się nie udało??? Mandatu nie zdobyła , a tak planowała....

   • 14 0

  • wielkie plany (2)

   Widać wilczki z PISU już przed wyborami wybrali sobie tą Ankę . I nawet zdjęcie przygotowali hłe hłe NOWYCH TWARZY RADNYCH - koń by się usmiał.... . A i dziennikarzowi gratulacje.

   • 13 1

   • (1)

    Przecież ta Pani się nie dostała - pośmiewisko na całą Polskę jeśli chodzi o plakat wyborczy. Tak samo Pani od przepisu z PO.

    • 7 0

    • Została wciśnięta po znajomości, ale to nic nie dało.

     • 8 0

  • (1)

   i chodzi w za małej koszuli

   • 7 0

   • Za mała koszula i kiepskie wyczucie sytuacji..

    Jak można na plakacie wyborczym umieścić imię z żartobliwie-zalotnym "oczkiem"? Ta pani chyba pomyliła imprezy...

    • 7 0

  • dobrze jej tak (1)

   tatuś wcisnął na liste.

   • 9 0

   • a kim jest tatuś?

    • 0 0

 • Wszyscy kandydaci do sprzątania! (6)

  Już!
  Mam dość zasyfionego miasta...
  I jeśli znów znajdę plakaty po wyborach w lesie - tak jak co wybory - nie omieszkam zrobić zdjęć...

  • 143 0

  • (2)

   PiS miał najwięcej plakatów - niech teraz sprzątają miernoty społeczne.

   • 13 9

   • nie wiem, może zależy gdzie, ale u mnie najwięcej samorządności

    • 6 5

   • sam

    jesteś miernotą kmiocie

    • 1 8

  • (2)

   Plakatów nie sprzątają kandydaci tylko firmy zajmujące się zielenią i sprzątaniem w Gdyni. Za każdym razem tak jest więc zażalenie jak już to do ZDIZ składaj, żeby zjechał firmę sprzątającą w danym rejonie.

   • 2 4

   • pacanku - zdejmują je ci co je zakładali.....

    a dopiero potem firma zajmująca się sprzątaniem Gdyni ale kosztami obciąża komitet wyborczy....

    • 4 0

   • Sprzątanie plakatów

    Niestety nie prawda. Większość kandydatów sama sprząta plakaty.

    • 0 0

 • Jak zwykle PiS i Horała (7)

  wprowadzają śmieci i zakłócenie obrazu.

  1. Butelka za plecami i to na skrzynce "gazowej",
  2. Koleś wygłodniały i już chce się dorwać do żłobu więc coś tam przegryza,
  3. Sama pani Anna składa już ręce do modlitwy, pewnie gdyby została radną posiedzenia zaczynałyby się od "Zdrowaś Anno...?" i czasami wniosek i uchwała o pomoc najwyższego poprzez zakupienie ze środków publicznych mszy?
  4. Pan Marcin zaciera i szykuje ręce do gratulacji

  • 54 41

  • (2)

   Kolesie z PiS'u którzy weszli do rady to zwykli pieniacze i karierowicze. Przykro, że osoby takiego pokroju będą zasiadać w radzie - strata kasy miasta.

   • 22 10

   • Państwo z PO to charytatywniacy co swoje odprawy przekazujo na fundacje.....

    setki tysięcy by nie rzec setki milionów.

    • 8 10

   • Ich nawet w partii nie lubią, zwłaszcza marude Patryka. Z Bełbiego mają beke. Horaly nikt nie traktuje poważnie. To towarzystwo jest wyjątkowo kiepskie.

    • 1 2

  • (3)

   Przy takim składzie, zapewniam was, że to ostatni raz jak widzicie PiS w radzie miasta :) dno, gorzej wybrać nie mogli.

   • 12 7

   • Coś ty się człowieku szaleju napił czy co?

    • 2 6

   • Jestem tego samego zdania. Z takimi pisowskimi to już na bank ich nigdy nie wybiorą :) jeszcze wspomnicie moje słowa.

    • 4 3

   • Najważniejszym jest.......

    Najważniejszym jest ze w Gdyni PO (Plichta Obywatelska) nie ma nic do gadania, natomiast w Gdańsku mogą będą mogli nadal kraść i ciągnąc za pomocą liny, samolot Plichty z reklamą rodzinnego geszeftu Bąków Józka i Donalda ,vide Amber Bank.

    • 3 0

 • Szkoda, że z Grabówka - Leszczynek nikogo nie ma :( (5)

  Ten okręg wyborczy jest za duży.

  • 17 3

  • (1)

   no i z Meksyku

   • 1 1

   • Meksyk to Chylonia

    • 2 0

  • Grabówek ? Lesczynki ? (1)

   Przecież właśnie tam mieszka największa gdyńska patologia.Smutne ale prawdziwe.

   • 3 11

   • Myślę, że nie wiesz jak przebiegają granice w mieście;)

    (btw Leszczynki to przecież malutka dzielnica z zaledwie kilkoma blokami)

    • 0 0

  • Leszczynki

   To spokojna okolica , w której fajnie się mieszka. Szkoda, że nie ma nikogo kto walczyłby o poprawę wizualnej strony tej dzielnicy. Filmik z You Tube: M. Horała i kandydatka z naszego okręgu widzą problemy tylko i wyłącznie na Orlicz-Dreszera i ulicy Leszczynki. Ja zaproponuję doprowadzenie do porządku ul. Kalksztajnów, schodów prowadzących na Leszczynki II, połączenie ul. Sambora w jedność i doprowadzenie do porządku ul. Komandorskiej (psie kupy i parkowanie gdzie popadnie).

   • 0 0

 • Jak można głosować na Felmenta i Bełbota???!!!!! (6)

  Sam Horała będzie tego żałował.

  • 59 27

  • Obaj panowie to zera intelektualne. Realniaki od siedmiu boleści.
   Przekonamy się o tym dość szybko niestety.

   • 27 8

  • można

   jakiś problem ?

   • 5 11

  • dwóch cwaniaczków

   zgadzam się szczególnie Felmet z brakiem wykształcenia chce zrobić karierę , a może tak nie na skróty tylko do nauki wrócić i coś samemu osiągnąć?

   • 22 3

  • Bełbot kryptogej oraz jeleń Felment to wstyd dla miasta

   • 18 5

  • Przez Pisowców, którzy zostali wybrani pierwszy raz wstydzę się za Gdynię. Pasudne uczucie. (1)

   Naprawdę byli lepsi kandydaci, nawet z PiS'u.

   • 13 5

   • Ja wstydzę się za prawie 80% dla wiadomego gdyńskiego megalomana.

    • 1 5

 • (1)

  - Jakie ma Pan/Pani kwalifikacje?
  - Znam panią Pomaskę.
  - Dziękuję, jest Pan/Pani przyjęty/przyjęta.

  • 72 4

  • Ja znam lepszą wersję.

   Pomaska: - Jakie ma Pan/Pani kwalifikacje?
   Krupa: - Jestem pani mężem oraz ojcem pani dzieci.
   Pomaska: - OK, ma pan pozycje nr 1 na liście.

   • 16 3

 • Czy głosując na RADNEGO znałeś go czy tylko jego PARTIĘ?

  • 28 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane