• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe władze Radia Gdańsk

Maciej Sendecki
12 sierpnia 2006 (artykuł sprzed 17 lat) 
Nowy prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski.... Nowy prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski....
oraz jego dwaj zastępcy: Jacek Naliwajek... oraz jego dwaj zastępcy: Jacek Naliwajek...
...i Tomasz Arabski. ...i Tomasz Arabski.
Radio Gdańsk ma nowy zarząd. Prezesem został Dariusz Wasielewski, dotychczas rzecznik "Solidarności", a jego zastępcami Tomasz Arabski i Jacek Naliwajek.

Zmian we władzach Radia Gdańsk spodziewano się od dawna. W tym roku kończyła się bowiem kadencja zarówno rady nadzorczej, jak i zarządu radia. Radę nadzorczą Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała już ponad miesiąc temu. Rada nadzorcza to ciało polityczne. O ile cztery lata temu weszli do niej ludzie z SLD, PSL i PO, to teraz w jej skład weszli ludzie PiS, LPR i Samoobrony. Ligę reprezentuje Sławomir Niecko, działacz tej partii ze Słupska, Samoobronę Andrzej Gackowski, członek partii z Chojnic, a PiS, choć nie są działaczami partii - Wojciech Charkin, Andrzej Dorniak i Marek Łochwicki.

Pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej odbyło się w czwartek i od razu wybrano na nim nowy zarząd rozgłośni.

Rada miała do wyboru kandydatury siedmiu osób, które wcześniej przedłożyły jej swoje CV. Na prezesa powołano Dariusza Wasielewskiego, dotychczasowego rzecznika prasowego "Solidarności".

- Decyzja o jego powołaniu była jednogłośna, od razu wytypowaliśmy go na prezesa - mówi Marek Łochwicki, przewodniczący nowej rady nadzorczej.

Rada miała problem, co zrobić z Tomaszem Arabskim. Do zarządu radia wszedł on już w maju. Wtedy stara rada nadzorcza powołała swój zarząd, do którego poza dotychczasowymi jej członkami Aliną Kietrys i Tomaszem Krankowskim wybrano właśnie Arabskiego. - Tomasz Arabski również uzyskał rekomendację wszystkich członków rady i postanowiliśmy go nie odwoływać ze stanowiska - tłumaczy Marek Łochwicki. - Odwołanie go a następnie powołanie na tę samą funkcję spowodowałoby tylko formalne komplikacje.

Arabski powraca po latach do pracy w radiu. Ostatnio był redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego". W lutym pożegnał się jednak z gazetą, bo został kandydatem Platformy Obywatelskiej na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mimo że sejmowa komisja kultury oceniła go najwyżej ze wszystkich zgłoszonych kandydatów, to podczas głosowania w Sejmie zdecydowały względy polityczne i Arabski nie został wybrany do KRRiTV.

Wtedy wystartował w kolejnym konkursie - na dyrektora gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej. I znowu sytuacja się powtórzyła - zarząd telewizji ocenił go najwyżej ze wszystkich zgłoszonych kandydatów, ale rada nadzorcza go odrzuciła.

Drugim wiceprezesem Radia Gdańsk został Jacek Naliwajek, wieloletni dziennikarz tej stacji. - O nominacjach decydowały wyłącznie kompetencje, wybraliśmy najbardziej profesjonalny zarząd, jaki można było - stwierdza Marek Łochwicki.

- Nie przewiduję wprowadzania jakiś rewolucyjnych zmian w radiu - mówi Dariusz Wasielewski. - Przez dwie ostatnie kadencje zasiadałem w radzie programowej Radia Gdańsk, miałem więc również wpływ na to, jak to radio dziś wygląda. Bardzo wysoko cenię sobie cały zespół dziennikarzy radia, to prawdziwi profesjonaliści.

Nowy zarząd rozpocznie pracę w przyszłym tygodniu.
Gazeta WyborczaMaciej Sendecki

Opinie (45) 1 zablokowana

  • Dobra, a co mnie interere kto w tym radiu w zarządzie siedzi, a szczególnie jaka partia. Jest to medium publiczne, więc wiadomo iż zarządy się tam zmieniają równolegle z ekipami rządzącymi. Tylko co za różnica, skoro co nowszy zarząd to jeszcze bardziej niszczy radio, co perfekcyjnie widać po Trójce i BISce. Znikają programy autorskie, prowadzących zastępuje DJ Winamp, muzyki dla koneserów trzeba szukać po nocy. Zresztą na przykładzie Trójki doskonale widać, które audycje trzymają poziom - Ptaszyna Wróblewskiego, Kaczkowskiego, Manna, Niedźwieckiego, czyli dinozaurów tej stacji. Co będzie gdy odejdą na emeryturę? Strach pomyśleć. Radio Gdańsk czasem łapię w Elblągu i nie zatrzymuję się na nim dłużej niż kilkanaście sekund, gdyż jest moim zdaniem mega denne. Muzyka smętna i smętne głosy prowadzących, zanudzających a nie zachęcających do słuchania. Dziwne, ale też w państwowej Trójce jakoś Jerzy Sosnowski potrafi już pierwszymi słowami przyciągnąć słuchacza do pozostania przy odbiorniku podczas „Klubu Trójki”.
    Radio Gdańsk (zresztą R. Olsztyn też) przypomina mi z kolei rozgłośnie kaliningradzkie, gdzie od wieków czas się zatrzymał.

    • 0 0

  • Radio Gdańsk czy też inne regionalne powinny zniknąć, nikt ich nie lubi, a jak ktoś słucha to tylko dlatego, że ktoś niny włączył. W zamian za to powinno powstać 50, tak 50! stacji, wśród których kilka gadanych typu: news, kultura, hobby, a reszta wyłącznie muzyczne i to ściśle poszufladkowane. Tylko taka forma radia ma przyszłość.

    • 0 0

  • eta normalna

    Masz rację Lepszy Model, powiem więcej, w trójmiejskiej rzeczywistości, jeszcze bardzo wiele spraw i sprawek przypomina ten klimacik okręgu kaliningradzkiego.
    Dobrych parę lat temu tam się zawieruszyłem nieświadom co mnie czeka. A czekało mnie 16-godzinne oczekiwanie na granicy aby opóścić ten skansen komunizmu. Nie puszczali. Na pytanie - paczemu nie puskajet? kamendant odpowadał - kak nie puskajem, puskajem - no ale tolko 2 samochody na godzinę, a on na to szczerze oburzony - eta normalna ...
    Gdy zatem zaczynasz się dziwić dlaczego w Gdańsku tak wszystko trwa długo i mozolnie. Czy nie można szybciej i sprawniej? Zadajesz takie pytania tutaj na forum portalu Trójmiast. To zawsze znajdzie się jakiś dyżurny komendant, który co odpowie oburzony: ETA NORMALNA

    • 0 0

  • sorrki

    opuścić - a nie opóścić

    • 0 0

  • RADIO GDAŃSK TO MEGA BERŁO (szczotka do kibla w więzieniu)!!!

    Nie mają żadnych fajnych audycji tym bardziej muzyki, to co emitują na antenie słuchali moi rodzice na swoich studniówkach.Teraz gdy w radzie zasiedli psychopaci z ramienia psycho-koalicji będzie można usłyszeć albo msze święte albo ludowe przyśpiewki.

    • 0 0

  • Oh jakie piekne swiniaczki.

    • 0 0

  • Super radio!

    Słucham go dzień i noc. Te ich ciekawe audycje i muzyka pomagająca przetrwać taki dzień jak dzisiaj... Poprostu bomba!

    • 0 0

  • każde radio publiczne

    to wielki polityczny shit

    • 0 0

  • do Zuut i innych malkontentów

    co do muzyki w RG jest o niebo lepsza niz konfekcja serwowana w rmfce zetce czy esce- bryluje rmf ktora puszcza co 2 godziny te same kawalki, eska to łomot nie z tej ziemi, w RG jest czego sluchać - dużo sportu, audycje turystyczne a i prezenterzy przynajmniej mowia z sensem a nie takie piep... kotka za pomocą młotka jak w komercjach, lokalne rozgłośnie nie moga zniknać bo to one mowia o tym co sie dzieje w regionie. Informują o imprezach kulturalnych, organizują koncerty itd.
    Jasne, że do ideału Rg ma jeszcze daleko ale miejmy nadzieję, że nowy zarząd pozwoli rozwinąć skrzydła dziennikarzom. Ja jestem za RG i mimo, że mieszkam w
    Wielkopolsce(praca) to słucham RG przez necika. Pozdrawiam całe radio i wszystkich sluchaczy

    • 0 0

  • radio internetowe

    Tylko taka forma radia jest obecnie najlepszym wyjściem dla kogoś, kto nie słucha tego wszechobecnego komercyjnego chlamu, który jest wszechobecny na, niestety, już każdej stacjii. Jak ktoś wcześniej napisał, Radiostacja i BISka byly wcześniej super rozgłośniami, Radiostacja zeszła na psy już parę lat temu, z BIską chcą zrobić to samo. Polityka jest wszędzie, szczególnie ta obecna, która jest baaardzo uczulona na wszelką krytykę. Jestem wybiórcza muzycznie i niestety, muzyka której słucham nie ma racji bytu jak na razie w stacji komercyjnej (ja się przynajmniej osobiście nie spotkałam). Dlatego jednynaj najlepszą alternatywą są dla mnie radia internetowe. Mam tu non stop muzę jaką uwielbiam, ponadto nie jestem zasywywana chłamem w stylu bezpłciowych politycznych pogaduszek lub reklam. Jak mam ochotę poznać bieżące wiadomośći to wtedy to robię i tyle :-) Na szczęście stacji internetowych jest coraz więcej i tak trzymać.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane