Fakty i opinie

Nowoczesna szkoła rodzenia

Ciąża to czas szczególny, więc i przyszła mama wymaga wyjątkowego traktowania. Opiekę na najwyższym poziomie, a przy tym wsparcie medyczne i emocjonalne zapewni jej Centrum Aktywności Ciężarnych i Mam Małych Dzieci Zaufaj Położnej. Wykwalifikowana kadra pomoże nie tylko w stworzeniu planu porodu i wyborze szpitala, ale też pomoże nawiązać relacje z innymi osobami spodziewającymi się dzieci. Po porodzie natomiast będzie można oddać się pod opiekę Anny Bulczak - Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego.W chwili kiedy dowiadujemy się o ciąży, w głowie pojawiają się miliony pytań. Jak o siebie dbać? Jakiego lekarza wybrać? Jak dbać o skórę, aby nie pojawiły się rozstępy?

- Zagadnień, z jakimi muszą się zmierzyć przyszłe mamy, jest mnóstwo. Niejednokrotnie zdarza się, że nie wiedzą, gdzie szukać odpowiedzi czy gdzie udać się po pomoc - mówi Anna Bulczak, mama, położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny, założycielka Centrum Aktywności Ciężarnych i Mam Małych Dzieci Zaufaj Położnej. - Naszym celem było stworzenie miejsca na mapie Trójmiasta, w którym ciężarne i świeżo upieczeni rodzice będą mogli znaleźć wszystko, czego potrzebują. Od wsparcia merytorycznego, po emocjonalne. Jesteśmy z rodzicami od początków ciąży, poprzez poród i połóg, aż do ukończenia pierwszego roku życia maluszka.
Oprócz nauki kąpieli w zwykłej wanience przyszli rodzice uczą się, jak kąpać dziecko w Tommy Tub - specjalnym wiaderku przystosowanym do higieny maleństwa w pierwszych tygodniach życia.
Oprócz nauki kąpieli w zwykłej wanience przyszli rodzice uczą się, jak kąpać dziecko w Tommy Tub - specjalnym wiaderku przystosowanym do higieny maleństwa w pierwszych tygodniach życia. fot. Zaufaj Położnej

Klub Ciężarnych MamNikt nie zrozumie ciężarnej kobiety lepiej niż inna kobieta, która przechodzi przez dokładnie to samo, co ona. Dlatego też szkoła rodzenia Zaufaj Położnej organizuje specjalne spotkania właśnie dla przyszłych mam.

- Spotkania w ramach Klubu Ciężarnych Mam są bezpłatne i odbywają się w każdy piątek o godz. 11 - informuje Anna Bulczak. - Jako że idzie zima, a atrakcji dla ciężarnych brakuje, postanowiliśmy zorganizować spotkania przy ciastku i herbacie. Przyszłe mamy mogą się poznać i bez skrępowania porozmawiać o wszystkim, co je niepokoi. Takie znajomości często kontynuowane są poza klubem, a panie, które w nich uczestniczyły, już po porodzie chętnie organizują wspólne spacery z dziećmi w wózkach. Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy z Trójmiasta i okolic - im nas więcej, tym weselej.
Te panie, które poród mają już za sobą, szkoła rodzenia Zaufaj Położnej zaprasza w poniedziałki i środy na zajęcia "Gimnastyka mama + bobas". Do wyboru są grupy dla mam z dziećmi od drugiego miesiąca życia oraz ze starszakami powyżej sześciu miesięcy.

Ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych salach wyposażonych w znakomity sprzęt oraz wygodne worki sako.
Ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych salach wyposażonych w znakomity sprzęt oraz wygodne worki sako. fot. Zaufaj Położnej

Najwyższa jakość usługProwadzone przez wykwalifikowany zespół położnych zajęcia to przede wszystkim praktyka. Ćwiczenia odbywają się w nowoczesnych salach wyposażonych w znakomity sprzęt oraz wygodne worki sako.

Oprócz nauki kąpieli w zwykłej wanience przyszli rodzice uczą się, jak kąpać dziecko w Tommy Tub - specjalnym wiaderku przystosowanym do higieny maleństwa w pierwszych tygodniach życia. Umożliwia ono noworodkowi przyjęcie pozycji embrionalnej, dzięki czemu czuje się jak w łonie matki.

Po porodzie rodzice mogą liczyć na dalszą opiekę w formie patronaży poporodowych oraz konsultacji z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym.

- Jesteśmy jedyną placówką na Pomorzu, która zapewnia tak szeroki wachlarz usług - podkreśla Anna Bulczak. - U nas przyszli rodzice mają w jednym miejscu wszystko to, czego potrzebują. W naszym centrum chcemy w miłej atmosferze przygotować rodziców do macierzyństwa - jest rodzinnie, wesoło i praktycznie - mówi założycielka szkoły rodzenia Zaufaj Położnej. - Ciężarne się wspierają, rodzice się integrują, zawierane są nowe znajomości, a po porodzie można wziąć udział wraz z dzieckiem w zajęciach prowadzonych przez doświadczonego trenera personalnego.
Anna Bulczak - założycielka szkoły rodzenia Zaufaj Położnej, najbardziej medialny Certyfikowany Doradca Laktacyjny na Pomorzu, pozostaje w stałym kontakcie z osobami szukającymi pomocy położnej poprzez systematyczne publikowanie filmów na swoim kanale na YouTube, prowadzenie rozbudowanej strony na Facebooku oraz zamieszczanie tam regularnie relacji live.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł