• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nowoczesne piwniczki wpisujące się w każdy ogród

29 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (41)
Piwniczka posiada w środku sporo miejsca i dużo półek, na których pomieszczą się nasze przetwory, warzywa i owoce. Piwniczka posiada w środku sporo miejsca i dużo półek, na których pomieszczą się nasze przetwory, warzywa i owoce.

W prawdziwym domu zawsze brakuje na coś miejsca, tym bardziej, jeśli nie posiadamy piwnicy. Alternatywą jest osobna, wkomponowana w nasz ogród spiżarnia, w której możemy przetrzymywać przetwory, warzywa i owoce. Taki pomysł wdrożyła w życie trójmiejska firma piwniczki.pl, która oprócz dodatkowej przestrzeni proponuje nowoczesne podejście do aranżacji naszych ogrodów.Coraz więcej domów i mieszkań jest budowanych bez uwzględnienia piwnicy. Choć znajduje się ona poza przestrzenią codziennego użytku, to jest dobrym miejscem na magazynowanie żywności. Przechowujemy w niej przetwory w słoikach, warzywa, owoce i często różnego rodzaju nalewki, czy wina. Współczesnym rozwiązaniem na brak klasycznej piwnicy są wspomniane piwniczki - połączenie tradycyjnej idei przechowywania produktów z wykorzystaniem naturalnego chłodu i ciepła ziemi, a także nowoczesnej technologii.

Nowoczesne podejście do podziemnej spiżarniCool Cubby, czyli podziemna spiżarnia zakopywana jest w ziemi i ma specyficzny kształt. W Trójmieście ich producentem jest firma Sofic. Spiżarnia jest połączeniem dwóch figur geometrycznych: kuli i stożka. Jest to rozwiązanie, które sprawiło, że otrzymujemy całkiem sporą przestrzeń w środku, czyli 7m3 do zagospodarowania.

- Ideą projektu ziemianki Cool Cubby było zastosowanie kształtu sfery, będącej synonimem schronienia i bezpieczeństwa. Jednocześnie kula jest kształtem idealnym pod względem ergonomicznym i konstrukcyjnym. Organiczne kształty półek pozwalają na pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej w zależności od potrzeb. Półki wypełniające ziemiankę oparte są na wręgach inspirowanych liśćmi paproci. Celem było stworzenie jasnej, nowoczesnej i klimatycznej przestrzeni współgrającej z okalającą naturą - opowiada Agnieszka Bona, projektantka.
Utrzymuje się tutaj optymalna temperatura do przechowywania, średnio: od +5 zimą do +12 latem. Cała konstrukcja jest zintegrowana, zawiera w sobie usztywnione poszycie, kanały wentylacyjne, drzwi wejściowe, studzienkę spływową i wewnętrzne półki oraz wkomponowane dwa miejsca do siedzenia. Dzięki temu możemy zorganizować tutaj np. małą degustację z przyjaciółmi.

- Piwniczki zbudowane są z laminatu poliestrowo-szklanego, z którego wykonywane są też np. kadłuby jachtów. Są więc odporne na wilgoć i starzenie. Wewnętrzna warstwa stykająca się z przechowywanymi produktami posiada atest do kontaktu z żywnością. Materiałem użytym do budowy wnętrza w wersji podstawowej jest drewno w postaci sklejki wodoodpornej. Na życzenie klienta możemy zastosować np. drewniane półki w dowolnym kolorze. Indywidualny wybór dotyczy również drzwi wejściowych. Możemy także zaproponować oświetlenie w piwniczce i wiele innych rozwiązań, np. podłączenie systemu inteligentnego domu, który działa i w naszym domu oraz w piwniczce - mówi Jan Sowa, Prezes Zarządu firmy Sofic, producenta piwniczek.
- Zastosowany do produkcji tej konstrukcji materiał jest bardzo odporny i na tyle trwały, że się nie zestarzeje. W środku jest bardzo estetycznie, a piwniczki są łatwe w utrzymaniu czystości - dodaje Tomasz Fic, Project Manager.
 • Piwniczka, to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielbicielom przechowywania zapasów.
 • Piwniczka posiada stylowe okrągłe drzwi wejściowe.
 • Montaż piwniczki trwa zazwyczaj jeden dzień i jest bezinwazyjny dla reszty ogrodu.
 • Wnętrze piwniczki jest estetycznie wykończone i co ważne, jest łatwe w utrzymaniu czystości.
 • Kolor i materiał, z którego wykonane są półki możemy sobie wybrać.
 • Przekrój piwniczki.

Aranżacja ogrodu z własną piwniczkąPiwniczki.pl to projekt, który zainteresuje zarówno właścicieli domów z ogrodem, jak i projektantów, dla których wkomponowanie piwniczki w ogród może być inspirujące. Firma, o której mowa, współpracuje właśnie z architektami przestrzeni, dlatego może zaproponować wiele ciekawych aranżacji.

- Współpracujemy z architektami przestrzeni, którzy pokazują, że charakterystyczny teren jaki pojawi się po wkopaniu piwniczki, może być ciekawie zaaranżowany. Wielu naszych klientów potrzebuje pomocy przy zaprojektowaniu ogrodu i podpowiedzi, jak mógłby on wyglądać po zainstalowaniu Cool Cubby - mówi Paulina Fic, Sales Manager.
Po wkopaniu konstrukcji w ziemię pojawia się charakterystyczna górka, która zaraz po montażu może efektownie wyglądać, dzięki zastosowaniu trawy z rolki. Piwniczka wygląda bardzo oryginalnie w każdym ogrodzie i zapewne odwiedzający nas goście będą ciekawi, co znajduje się za tymi okrągłymi drzwiami. Nie tylko estetyczny element warto tutaj podkreślić - takie ukształtowanie przestrzeni daje nam wiele opcji, np. można zbudować zjeżdżalnię dla dzieci, czy wkomponować górkę w strefę relaksu.

- Jako architekt krajobrazu kilkukrotnie na życzenie klienta projektowałam tradycyjne betonowe lub murowane piwniczki do ogrodu, tak więc na podstawie własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że pomysł piwniczki.pl stanowi krok naprzód w dziedzinie małej architektury ogrodowej. Część nadziemna różnicuje teren naszego ogrodu i możemy ją odpowiednio wykorzystać jako miejsce do odpoczynku lub zabaw dla dzieci. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością mało inwazyjna budowa, dzięki czemu właściciel już istniejącego ogrodu nie musi się obawiać dewastacji terenu, co miało by miejsce przy tradycyjnych metodach - opowiada Anna Cybowska, projektantka współpracująca z firmą piwniczki.pl.
Koszt piwniczki wraz z montażem wynosi około 30 tys. złotych. Montaż jest bezinwazyjny dla reszty ogrodu i trwa zazwyczaj jeden dzień. Zamówienia można składać przez stronę internetową piwniczki.pl.

- Dostarczamy i montujemy piwniczki na terenie całej Polski, ale z racji, iż nasza firma ma siedzibę w Gdańsku, to skupiamy się na Pomorzu. Zapraszamy również do obejrzenia prototypowej, funkcjonującej od roku piwniczki, a wkrótce całego ogrodu pokazowego, która mieści się pod Gdańskiem - podsumowuje Paulina Fic.
W zależności od liczby zleceń, na piwniczkę poczekamy maksymalnie miesiąc od momentu zamówienia.

- W przypadku realizacji innowacyjnych piwniczek zastosowano wiele unikatowych rozwiązań - nie tylko technologicznych ale też funkcjonalnych w postaci m.in. ergonomicznej aranżacji wnętrza i nastrojowego oświetlenia. Jednak przede wszystkim piwniczka prezentuje się bardzo elegancko, choć spełnia atrybuty dawnej, tradycyjnej ziemianki. Jest przykładem bardzo dobrego wzornictwa przemysłowego. Zatem już od dziś można posiadać "jacht pod ziemią" - przekonuje Dominika Czechowska, Prezes Zarządu w firmie Design and Business.
 • Fotografia stworzona przez architekta krajobrazu James'a Lorda.
 • Zjeżdżalnia - kolejny pomysł aranżacji przestrzeni wokół piwniczki.
 • Piwniczki mogą spełniać zarówno funkcję użytkową, jak i odpowiednio wpisywać się w strefę wypoczynkową w naszym ogrodzie.
 • Wniesienie tworzące się po montażu piwniczki może stać się jednym z elementów placu zabaw.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Zobacz także

Opinie (41) 4 zablokowane

 • Ziemianka na wsi

  Troche inaczej wyglada niz ziemianka u mojej babci ale tez mi sie podoba. Gratuluje pomysłu iciekaeego projektu.

  • 48 1

 • Rzeczywiście designerskie i estetyczne. Pamiętam starą piwnicę u dziadków na Kaszubach- było tam bajecznie chłodno w upały. Babcia trzymała tam weki, dziadek warzywa i wino, a my mieliśmy tam "nielegalną letnią bazę" :-). Ciekawe jak sprawdziłoby się to w takim nowym wydaniu.

  • 44 1

 • Piwnica - tak (1)

  W domu moich Dziadków była komora i piwnica. Teraz w moim "nowoczesnym" domu na płycie fundamentowej nie ma czegoś takiego. Tego mi brakuje. Strzał w dziesiątkę.
  Tamta czasami na wiosnę podsiąkała wodą gruntową, była stara i pękało sklepienie z kamienia wapiennego. Tu rozumiem że to bardzo trwały materiał. Tamta miała jednak swój mikroklimat. A tu jak będzie?

  • 26 1

  • Nie wiedziałem że trojmiasto.pl wprowadziło opcje sponsorowanych artykułów ze sponsorowanymi komentarzami.
   Za 30 tysi to wole wybudować piwniczkę z cegieł z łukowym sklepieniem.

   • 0 1

 • wojna idzie

  ludzie schrony budują

  • 23 3

 • koszt (3)

  "Koszt piwniczki wraz z montażem wynosi około 30 tys. złotych"
  zaledwie kilka groszy wiecej niz dodatkowa, duza lodowka wstawiona do garazu.

  • 33 2

  • No dobra, ale Ty patrzysz na to z punktu widzenia swoich możliwości finansowych, (1)

   czy priorytetów, tymczasem, nie wiem czy wiesz, ale w gospodarce panuje zasada popytu i podaży, a zadania specjalistów marketingowych polegają na określeniu i dotarciu z produktem do potencjalnego odbiorcy. Najwyraźniej taka piwniczka nie jest skierowana do Ciebie podobnie jak przypuszczalnie szpilki, jeśli jesteś facetem i nie transwestytą.

   Równie dobrze możesz klarować osobie w nowym Mercedesie, że może dojechać starą Skodą.

   Że też trzeba takie rzeczy ludziom w 2018 roku tłumaczyć.

   • 11 0

   • Ale pierdy. Jesteś jakimś pseudo coachem czy wykładowcą? Z tego bełkotu wychodzi, że jesteś zwykłym teoretykiem

    • 1 5

  • Inne spojrzenie

   A spróbuj w dużej lodówce wypić z dziewczyną lampkę wina własnej roboty.

   • 15 1

 • Duch czasu (3)

  Ktoś napisał, że lodówka w garażu jest tańsza i lepsza...w żadnym wypadku, zeszłego lata strasiliśmy w ten sposób bardzo duży zbiór owoców z własnego ogrodu...zabrakło prądu i wszystko poszło na śmietnik- w zasadzie rok zbiorów stracony. Myślę, że w piwniczce nigdy nie zabraknie prądu, więc i żywność jest bezpieczna!

  Fantatyczne miejsce na przechowywanie wina, kupując wino na swój ślub sprzedawca zabrał mnie pod ziemię- do piwniczki właśnie(kupowaliśmy wino bezpośrednio w winnicy) i tam zaprezentował całą gamę win. Panował tam fajny chłodny klimat a w gorące lato- fantastyczne uczucie.

  Autor jednak zapomniał dopisać jeszcze, że taka Piwniczka to:
  -dla facetów...męska jaskinia w razie scysji z żoną:P
  -dla dzieciaków...mały hobbiton(z zewnątrz ma się rozumieć).

  • 28 4

  • Wystarczy że już zapłaciłeś za artykuł, nie produkuj się w komentarzach.

   • 12 3

  • wystarczylo zamontowac agregat z szr i nic bys nie musial wyrzucac ,

   swego czasu mozna bylo dorwac fajne agregaty z wojska po 5 min wszystkie wyprzedane.

   • 0 0

  • imiesłów

   To ten sprzedawca kupował wino na swój ślub? Trudny ten polski język, oj trudny, a imiesłowy to istna zagadka, zupełnie nie wiadomo, jak ich używać. No, chyba że po tym winie z piwniczki które nabył sprzedawca jasność umysłu nieco przybladła.

   • 1 0

 • Gryzonie (2)

  A myszy i szczury tylko czekają na taką piwniczkę. W zamrażarce miejsce na przezimowanie: ciepło i jedzenia pod dostatkiem. Tak, ktoś powie "ale drzwi są szczelne", mysz zdąży wejść niezauważona w momencie wynoszenia przez Was zapasów. Poza tym za bardzo mi to przypomina domek hobbita

  • 6 21

  • I wąglik też!
   I wilczur, i łasica.

   Nawet gajowy da radę!

   • 16 0

  • Najgorsze są nornice!

   • 6 0

 • Przydomowa spiżarka

  Wiecznie brakuje mi miejsca na przechowywanie przetworów, warzyw. Ta piwniczka wygląda solidnie i estetycznie. Może być uzupełnieniem, "kontynuacją" domowej spiżarki! Godne rozważenia.

  • 11 6

 • (1)

  Dobra dobra, a pozwolenie na budowę z wydziału architektury? :)

  • 6 5

  • Mała architektura

   W artykule jest napisane że piwniczki należą do "małej architektury" jako obiekt ogrodowy więc w myśl prawa budowlanego do zainstalowania go nie potrzeba żydach formalności o ile jest to poza miejscem publicznym a oferta jest kierowana przede wszystkim do klientów prywatnych.
   Moim zdaniem strzał w dziesiątkę, świetny pomysł, piękne i trwałe wykonanie.

   • 12 1

 • A prezesa zapomnieli nazwac ceo...albo on sam zapomnial...

  • 6 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane