Fakty i opinie

stat

Nowy inwestor przy Drodze Gdyńskiej

Najnowszy artukuł na ten temat

Redłowo. Dwie budowy przy Drodze Gdyńskiej

Atal odkupił 1/3 terenu o powierzchni 1,6 ha między ul. Górskiego a Drogą Gdyńską zlokalizowaną na wysokości Hali Gdynia. Na wizualizacji widać projekt przygotowany na zlecenie Nova Investment przez Arch Deco, który w tej formie nie zostanie zrealizowany.
Atal odkupił 1/3 terenu o powierzchni 1,6 ha między ul. Górskiego a Drogą Gdyńską zlokalizowaną na wysokości Hali Gdynia. Na wizualizacji widać projekt przygotowany na zlecenie Nova Investment przez Arch Deco, który w tej formie nie zostanie zrealizowany. mat. prasowe

Część terenu, na którym kilka lat temu zapowiadano budowę najwyższego biurowca w Trójmieście, zmieniła właściciela. Został nim ogólnopolski deweloper, który coraz śmielej wchodzi na rynek trójmiejski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy ul. Górskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni chce wybudować budynek mieszkalny z aparthotelem.Chciałbyś zamieszkać w tym miejscu?

tak, w pobliżu znajduje się wszystko, co potrzebne do życia 23%
trudno powiedzieć, miejsce ciekawe, ale chyba zbyt ruchliwe i głośne 24%
nie, tylko biura lub sklepy mają tam sens 53%
zakończona Łącznie głosów: 946
Minęło już ponad sześć i pół roku od momentu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy o planach budowy kompleksu biznesowo-handlowego, na który złożyć się miał 120-metrowy biurowiec, dwa hotele i obiekt handlowy. Miał on wyrosnąć na działce o powierzchni 1,6 ha, zlokalizowanej między ul. Kazimierza Górskiego a Drogą Gdyńską, w sąsiedztwie istniejących parków biurowych oraz obiektów sportowych.

Przez te lata właściciel - Nova Investment - nie wystartował jednak z budową. W międzyczasie zmieniły się też założenia i z projektu zniknął "drapacz chmur". Znalazł się również nowy inwestor, deweloper Atal.

- Odsprzedaliśmy 1/3 terenu od strony północnej - potwierdza Tadeusz Wirkijowski, prezes Nova Investment.
Inwestor z Cieszyna staje się coraz bardziej widoczny w Trójmieście. Niedawno rozpoczął budowę osiedla Nowa Grobla Apartamenty w gdańskiej dzielnicy Długie Ogrody zobacz na mapie Gdańska, a w przyszłym ruszy z zabudową terenu u zbiegu Drogi Zielonej i al. Hallera zobacz na mapie Gdańska, gdzie ma powstać budynek mieszkalny i aparthotel.

Jakie plany ma spółka względem swojego gruntu w Gdyni?

- Zgodnie z polityką firmy, o nowych projektach informujemy dopiero w momencie wprowadzenia ich do sprzedaży - mówi nam jak zwykle Paweł Rabantek, doradca zarządu firmy ds. PR.
Z naszych informacji wynika, że nie będą to biura, ale budynek mieszkalny z aparthotelem i częścią usługową. Z kolei pod budynkiem powstanie garaż podziemny.

Jest to zresztą zgodne z uchwalonym w maju 2015 roku miejscowym planem, który co prawda przewiduje tam głównie funkcje usługowe, ale w północnej części działki zezwala na powstanie zabudowy mieszkaniowej, zaczynającej się powyżej drugiej kondygnacji. Może tam znaleźć się dominanta licząca od 15 do 17 poziomów. Na pozostałym terenie również mogą powstawać dominanty, ale nie wyższe niż 10-13 kondygnacji.

Warto wspomnieć, że w pobliżu powstaje obecnie przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion zobacz na mapie Gdyni, który z pewnością podniesie jeszcze atrakcyjność tego miejsca.

Na razie ani Atal, ani Nova Investment nie podają żadnych terminów realizacji swoich inwestycji na tym terenie. Z tego co udało się nam ustalić wynika, że cieszyński deweloper może ruszyć z budową w przyszłym roku.

Opinie (161) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.