Fakty i opinie

Nowy komisariat na Wiczlinie będzie kosztował 9 mln zł

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowy komisariat dla 50 policjantów w Chwarznie-Wiczlinie

Nowy komisariat na Wiczlinie przy skrzyżowaniu ulic Staniszewskiego i Chwarznieńskiej zobacz na mapie Gdynipowstanie do końca 2019 roku. Dopiero za trzecim razem policjantom udało się wybrać wykonawcę prac, które będą kosztowały 9 mln zł.Czy zmiana lokalizacji komisariatu z Witomina na Wiczlino to dobry pomysł?

tak, policjanci potrzebują dobrych warunków pracy 50%
dla policjantów tak, ale mieszkańcy na pewno stracą na bezpieczeństwie 24%
nie, powinien zostać na Witominie, gdzie policjanci są najbardziej potrzebni 26%
zakończona Łącznie głosów: 630
W 2016 roku, po latach próśb, udało się przekonać kierownictwo Komendy Głównej Policji, że w Gdyni potrzebny jest nowy komisariat, bo policjanci z Witomina gnieżdżą się w lokalu w budynku mieszkalnym. Przypomnijmy, że na 250 m kw. powierzchni w bloku przy ul. Chwarznieńskiej 4 zobacz na mapie Gdyni pracuje 50 osób. Budynek był co prawda doraźnie remontowany, ale niewiele to zmieniło. Jeżeli chodzi o komfort pracy policjantów - posterunek przypomina te z czasów PRL.

Czytaj też: Nowy komisariat na Wiczlinie: pierwsze podejście

Nowy komisariat na Wiczlinie droższy niż planowanoPolicjanci zastrzegali, że nie mogą wydać więcej, niż 8,1 mln zł brutto. Mimo to dwa przetargi, w których starano się wyłonić wykonawcę komisariatu, spełzły na niczym, ponieważ oczekiwania firm budowlanych były zbyt wysokie.

Nowy komisariat na Wiczlinie da szansę policjantom z Witomina na pracę w lepszych warunkach. Teraz pracują w pomieszczeniach w widocznym na zdjęciach budynku.
Nowy komisariat na Wiczlinie da szansę policjantom z Witomina na pracę w lepszych warunkach. Teraz pracują w pomieszczeniach w widocznym na zdjęciach budynku. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Wykonawcę wybrano dopiero za trzecim razem. Spośród trzech ofert najkorzystniejsza okazała się złożona przez Przedsiębiorstwo Ecozet Mirosław Zblewski z Kościerzyny. Wartość zamówienia to blisko 9,2 mln zł brutto. To oznacza, że Policja i tak będzie musiała zwiększyć budżet inwestycji.

Jeśli nie będzie dalszych komplikacji, nowy komisariat w Gdyni powinien być gotowy do końca 2019 roku.

Czytaj także: Na Wiczlinie nowy komisariat, na Karwinach remont

Obiekt powstanie na działce, która kilka lat temu należała do miasta. Po przeprowadzonej zamianie to teren Skarbu Państwa
Obiekt powstanie na działce, która kilka lat temu należała do miasta. Po przeprowadzonej zamianie to teren Skarbu Państwa fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Kompleks stanie na działce o powierzchni 3 tys. m kw., znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Staniszewskiego i Chwarznieńskiej. Nowy komisariat będzie składał się z budynku biurowego, budynku dla przewodników psów oraz garaży.

- Budynek główny to obiekt podpiwniczony z trzema kondygnacjami naziemnymi, natomiast obiekt dla przewodników psów wraz z częścią garażową to budynek parterowy, niepodpiwniczony - informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Straż miejska na Witominie? NiewykluczoneWsparcie budowy zadeklarowała wcześniej Gdynia. Miasto wyłoży na to 1 mln zł. 200 tys. zł trafiło już na przygotowanie inwestycji, a reszta - w dwóch transzach - zostanie przekazana, gdy zacznie się budowa.

Na razie nie jest przesądzone, co stanie się z pomieszczeniami obecnego komisariatu na Witominie. Mieszkańcy nie ukrywają, że obawiają się braku jednostki policyjnej w dzielnicy. Niewykluczone, że w ramach rekompensaty przy ul. Chwarznieńskiej znajdzie się posterunek straży miejskiej.

Opinie (110)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.