Fakty i opinie

stat

Nowy pomysł na korki w Gdyni

artykuł czytelnika
Taki most mógłby być receptą na korki na północy Gdyni.
Taki most mógłby być receptą na korki na północy Gdyni. mat. prasowe

Przed kilkoma miesiącami mieszkańcy proponowali kolej SKM do północnych dzielnic Gdyni, a teraz pojawił się nowy pomysł. Nasz czytelnik pisze o moście, który rozładowałby korki nie tylko na Trasie Kwiatkowskiego. Oto propozycja pana Włodzimierza.Nasz czytelnik wytyczył nawet możliwą lokalizację konstrukcji.
Nasz czytelnik wytyczył nawet możliwą lokalizację konstrukcji. mat. prasowe
Każdy, kto usiłuje dojechać do północnych dzielnic Gdyni w godzinach szczytu i stoi w kilometrowych korkach wie, że lepiej już nie będzie. Nawet gdy nie ma żadnego remontu, jest tragicznie. Gdy cokolwiek się dzieje w ramach "poprawiania stanu technicznego" na Trasie Kwiatkowskiego, jest koszmar na drogach.

Co robić? Budować most na Oksywie

Nie ma innej możliwości. Póki mamy jeszcze pomoc finansową Unii Europejskiej, trzeba ten most zbudować. Później już nie będzie szans, bo miasta nie będzie na niego stać. Władze Gdyni muszą zrozumieć, że to ostatni moment na podjęcie decyzji. Zbliża się kolejny okres remontowania estakady i trzeba to jasno powiedzieć: kolejny chaos komunikacyjny w tym rejonie.

Przykłady Hamburga czy Porto pokazują, że nad szlakiem żeglugowym można poprowadzić trasę komunikacji kołowej. Jest to technicznie możliwe i wcale nie kosmicznie drogie.

Miasto Gdynia i gmina Kosakowo będą się rozbudowywać na terenach położonych na północ od portu. Nikt tego nie zatrzyma, jest tam dużo atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Trzeba tylko stworzyć jak najszybciej alternatywną trasę komunikacyjną dla Trasy Kwiatkowskiego. Mogłaby ona prowadzić od ul. Polskiej zobacz na mapie Gdyni nad kanałami portowymi, do północnych dzielnic zobacz na mapie Gdyni, jak na mapce, którą przygotowałem.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (412)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.