• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy przystanek PKM jest już czerwony

bra
20 października 2022, godz. 07:00 
Charakterystyczna, czerwona wiata zdobi już jeden z peronów nowego przystanku PKM Firoga. Charakterystyczna, czerwona wiata zdobi już jeden z peronów nowego przystanku PKM Firoga.

Pierwsza czerwona wiata pojawiła się w środę przy peronie drugim nowego przystanku PKM Gdańsk FirogaMapka, a do końca tygodnia gotowa powinna być również druga podobna. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego na początku przyszłego roku.Podobają ci się czerwone wiaty na PKM?

Przystanek PKM Firoga powstaje w ramach elektryfikacji całej linii kolejowej, która rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku.

Prace są już mocno zaawansowane. Powstaje on pomiędzy przystankami Matarnia i Port Lotniczy, w sąsiedztwie tzw. gdańskiej Doliny Krzemowej, czyli dużego skupiska firm z branży IT. To właśnie tutaj znajduje się m.in. siedziba koncernu Intel.

W środę zamontowana została pierwsza z dwóch czerwonych charakterystycznych wiat, które zdobią wszystkie przystanki na linii PKM. Do końca tygodnia wiata pojawi się też na pierwszym peronie.

- Budowa przystanku ma się zakończyć w listopadzie - zapowiada Tomasz Konopacki, rzecznik Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. - A potem, w zależności od tego, jak długo będą trwały formalności związane z odbiorem przystanku i włączeniem go do systemu kolejowego, będziemy chcieli jak najszybciej oddać go do użytku mieszkańcom. Szacujemy, że nastąpi to pomiędzy grudniem 2022 a marcem 2023 roku.
Z kolei z siecią trakcyjną udało się już dotrzeć do styku z linią kolejową 201 Gdynia - Kościerzyna, którą zarządza spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wykonawcą wartych 48,8 mln zł prac ma być firma Torpol z Poznania.

Elektryfikacja linii zakończy się w połowie 2023 roku.
  • Elektryfikacja linii PKM potrwa do połowy 2023 roku.
  • Prace przy budowie przystanku PKM Firoga są już mocno zaawansowane.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane