• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Nowy ryneczek z produktami prosto od rolników jeszcze tego lata

Ewelina Oleksy
2 lipca 2022, godz. 18:00 
Opinie (153)
Warzywa prosto od rolników będzie można kupić na nowym targowisku, które powstanie na Oruni tego lata. Warzywa prosto od rolników będzie można kupić na nowym targowisku, które powstanie na Oruni tego lata.

Nowe targowisko z produktami wprost od rolników jeszcze tego lata otworzy się na Oruni. Gdańscy radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w tej sprawie na czwartkowej sesji.Gdzie najczęściej kupujesz owoce i warzywa?

Marchew dopiero co wykopana z grządki, ziemniaki prosto z pola i czereśnie świeżo zerwane z drzewa. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że do takich owoców i warzyw te dostępne w marketach się nie umywają.

Już niebawem na Oruni powstanie nowe targowisko, na którym będzie można kupić świeże produkty od rolników. O tym, że jest to planowane, informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, a temat wywołał ogromne zainteresowanie naszych czytelników.

Targowiska i ryneczki w Trójmieście - sprawdź, gdzie sąTeraz pomysł ze sfery planu przechodzi już do fazy realizacji, bo radni jednogłośnie przyjęli w tej sprawie uchwałę.

Handel świeżymi produktami wróci na Rynek Oruński przy ul. GościnnejMapka.

Dlaczego akurat tam?

- Wskazana lokalizacja została wybrana ze względu na bliskie usytuowanie producentów branży rolno-spożywczej, którym ta inicjatywa jest dedykowana, oraz dogodną komunikację zarówno dla rolników, jak i mieszkańców Gdańska - tłumaczą urzędnicy.

Handel na zielonym targowisku w piątki i soboty- W ramach realizacji tej uchwały wyznaczamy miejsce do handlu przez rolników i ich domowników w piątki i soboty. Proponujemy utworzenie zielonego targowiska przy ul. Gościnnej z możliwością handlu w godz. od 6 do 15 - poinformował na sesji Rady Miasta Gdańska wiceprezydent Piotr Kryszewski.
Handel jeszcze tego lata wróci na Rynek Oruński. Handel jeszcze tego lata wróci na Rynek Oruński.

Startują po wejściu w życie uchwały, czyli niebawemJak podkreślił wiceprezydent, program będzie pilotażowy. Będzie go realizował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

- Wstępnie planujemy tam przekazać 10 miejsc postojowych pod handel. Chcemy to zrealizować od razu po wejściu w życie uchwały, czyli po 14 dniach. To oznacza, że targowisko na Oruni otworzy się jeszcze tego lata - mówił Kryszewski.
Handel może być prowadzony:

  • z pojazdów (samochodów, przyczep),
  • ze stoisk (ław, stołów),
  • bez urządzenia stałego stoiska, np. bezpośrednio z kosza lub skrzyni.

Rynek we Wrzeszczu jak pudełko czekoladekWydanie uzgodnienia na handel w GZDiZ nie będzie wiązało się z żadnymi opłatami. O jego uzyskaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Nowy "Zielony Kram" na KokoszkachW ostatnią sobotę, przy ul. Azaliowej 18Mapka na Kokoszkach, wystartowała pierwsza edycja "Zielonego Kramu", czyli ryneczku zorganizowanego z inicjatywy mieszkańców, którzy narzekali na brak możliwości zakupu świeżych produktów w dzielnicy.

Choć tłumów nie było, to organizatorzy liczą na to, że idea się rozkręci. Dlatego będzie organizowana cyklicznie, co miesiąc aż do października.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.