Fakty i opinie

stat

Nowy tomograf i rezonans w szpitalu MW

Najnowocześniejsze w Pomorskiem aparaty do tomografii komputerowej (TK) i rezonansu magnetycznego (MRI) działają od kilku tygodni w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Z ich pomocą można wykonać, m. in., nieinwazyjne badania naczyniowe, czynnościowe badanie serca i wiele innych, dotąd niedostępnych. Sprzęt wartości ok. 2 tys. EURO został zakupiony dzięki pomocy kapitału zagranicznego.

- Na razie badania są bezpłatne dla podopiecznych byłej kasy branżowej, staramy się o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - powiedziała "Głosowi" dr Hanna Podgórczyk, dzięki której sprzęt trafił do Gdańska. - Oferujemy aktualnie najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny - 16-rzędowy tomokomputer i rezonans 1,5 Tesla - oba z opcją ogólną i kardiologiczną. Pozwala to, m. in., na skrócenie czasu trwania badania, np. tomokomputerowego nawet, do 30 sekund!

Opinie (29)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.