• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O co chodzi z czarnym dymem z komina elektrociepłowni?

szym
22 września 2023, godz. 20:00 
Opinie (237)
Ciemny dym z komina elektrociepłowni nie jest niczym niezwykłym. Dzieje się tak podczas rozruchu systemów. Ciemny dym z komina elektrociepłowni nie jest niczym niezwykłym. Dzieje się tak podczas rozruchu systemów.

Dlaczego z komina elektrociepłowni w Gdańsku czasami wydobywa się ciemny dym? - pytają nasi czytelnicy. Jak się okazuje, jest to związane z rozruchem urządzeń energetycznych. Mimo barwy, dym jest bezwonny i nie powoduje uciążliwości zapachowych.Widok czarnego dymu nad elektrociepłownią zaniepokoił cię?

Temat czarnego dymu, wydobywającego się z komina elektrociepłowni, wraca jak bumerang. Zjawisko wyjaśnialiśmy już rok temu, nadal jednak budzi ono ciekawość, a czasem niepokój wśród naszych czytelników.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele sygnałów w sprawie ciemnego dymu z komina elektrociepłowni, który to internauci łączyli z nieprzyjemnym zapachem ropy i mazutu, który jest od niedawna mocno wyczuwalny w niektórych dzielnicach Gdańska.

Jak się jednak okazuje, działalność elektrociepłowni nie jest z tym związana.

Tajemniczy odór w Gdańsku. Służby ustalają źródło Tajemniczy odór w Gdańsku. Służby ustalają źródło

- Ciemny dym wydobywający się z komina elektrociepłowni ma związek z rozruchem urządzeń energetycznych i używanym w tym czasie paliwem (olejem opałowym). Jest to standardowa część procesu technologicznego, uwzględniona w pozwoleniach środowiskowych i odbywająca się na określonych warunkach, których elektrociepłownia rygorystycznie przestrzega. Dym ten z pewnością nie jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, który odczuwalny jest przez niektórych mieszkańców - zapewnia Katarzyna Dudzin z PGE EC S.A.


Jak zaznacza, wszystkie kominy elektrociepłowni są opomiarowane i monitorowane, a sama elektrociepłownia jest nadzorowana przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Podlega również regularnym audytom środowiskowym, także tym związanym z dobrowolną przynależnością zakładu do systemu EMAS (system ekozarządzania i audytu we Wspólnocie Europejskiej).
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (237)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane