• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O rany, tulipany! Zerwij kwiaty prosto z pola

"O Rany, Tulipany!" i to mnóstwo na ogólnodostępnym polu niedaleko Trójmiasta, w Cedrach Wielkich. Atrakcja polegająca na zrywaniu kwiatów prosto z pola bije rekordy popularności. Można z niej skorzystać jeszcze przez ok. dwa tygodnie. Byliśmy na miejscu i potwierdzamy, że warto.Byłe(a)ś na polu "O Rany, Tulipany?"

Zobacz wyniki (1306)
Chcesz poczuć się jak na polach tulipanów w Holandii? Wcale nie musisz jechać aż tam. Bo "mini Holandia" jest w Cedrach Wielkich, ok. 30-40 min. drogi z Gdańska.

To tam, przy ul. Osadników Wojskowych 41 (na tyłach Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu) działa piękny, tulipanowy ogród, w którym każdy sam może skompletować sobie swój bukiet - jak duży chce.

Akcja "O Rany, Tulipany!" prowadzona jest drugi sezon. W tamtym roku cieszyła się taką popularnością, że w tym pole powiększono, żeby kwiatów wystarczyło dla każdego chętnego.

W cenie wstępu pięć tulipanów, każdy kolejny za złotówkęWstęp na pole kosztuje 10 zł dla osoby dorosłej (dzieci wchodzą bezpłatnie). W tej cenie jest zerwanie pięciu dowolnych, świeżych tulipanów (a wybór jest ogromny). Zerwanie każdego kolejnego tulipana kosztuje złotówkę. Na miejscu dostajemy do ręki koszyk lub wiaderko na swoje zbiory oraz krótki instruktaż, jak poprawnie wyrywać kwiaty.

Czas na polu mamy nieograniczony, podobnie jak to, ile tulipanów zbierzemy. Chcemy 100? Proszę bardzo. Z zebranym bukietem udajemy się do wyjścia, gdzie jest on pakowany (ekologicznie, w papier z gazety) i podliczana jest jego cena.

- W tym roku tulipany rosną na powierzchni ok. 1 ha, trudno przeliczyć to na liczbę kwiatów, ale na metr pola sadzonych jest ok. 100 cebulek tulipanów. Do wyboru jest mnóstwo odmian, także takich, których nie znajdziemy w sklepach - mówi Anna Lewandowska z "O Rany, Tulipany!".

Pole tulipanów czynne jeszcze przez ok. dwa tygodnieDywany różnokolorowych tulipanów robią wrażenie i pięknie wyglądają na zdjęciach. Pole otworzyło się w majówkę i przyciągnęło tłumy z całego województwa.

- Szacujemy, że przez ostatni majówkowy weekend odwiedziło nas ok. 2-2,5 tys. osób. Jesteśmy otwarci codziennie w godz. 11-20. Ogród będzie czynny tak długo, jak będą kwitły tulipany. Myślimy, że jeszcze przez ok. dwa tygodnie. Dlaczego warto? Bo jest pięknie - mówi Anna Lewandowska.
Skąd pomysł? Można powiedzieć, że to dzięki... złodziejom kwiatów.

Wchodzili na pola "na nielegalu" i niszczyliWłaściciele prowadzą działalność polegającą na rozmnażaniu cebulek tulipana. Zauważyli, że zainteresowanie ich polami jest na tyle duże, że niektórzy na pola się po prostu włamywali, niszczyli i kradli kwiaty.

Zobacz też:

Nowe drzewa i kwiaty. Wiosna w TrójmieścieUdostępnione w Cedrach Wielkich tulipanowe pole to reakcja na takie sytuacje. Właściciele postanowili udostępnić część upraw, by każdy "na legalu" mógł wejść, zrobić zdjęcia, nacieszyć się, zebrać samodzielnie kwiaty. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Gdy odwiedziliśmy pole w majówkę, ludzi było tam mnóstwo. Nic dziwnego, na miejscu jest pięknie, co docenią nie tylko miłośnicy tulipanów.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »