• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Obcokrajowcy ukarani za zarobkowe wykorzystywanie węży

on
9 sierpnia 2023, godz. 13:45 
Opinie (144)
  • Obywatele Tunezji zostali ukarani za nielegalny pokaz węży na ul. Długiej.
  • Obywatele Tunezji zostali ukarani za nielegalny pokaz węży na ul. Długiej.

Dwaj obywatele Tunezji nielegalnie wystawiali na pokaz węże w centrum Gdańska. Zauważył to operator miejskiego monitoringu ze straży miejskiej i powiadomił policję. Jeden z mężczyzn dostał mandat, drugi stanie przed sądem.Pokazy dzikich zwierząt na ulicy:

O wykorzystywaniu egzotycznych zwierząt do zarabiania pieniędzy na ulicach Trójmiasta pisaliśmy już parokrotnie. Ostatnio podejmowaliśmy temat węży wystawianych na pokaz na Głównym Mieście.

Sprawa wraca co jakiś czas, także w kontekście trudnej walki z tym procederem.

Tym razem dzięki współpracy funkcjonariuszy ze straży miejskiej i policji udało się zatrzymać osoby, które prezentowały węże w historycznym centrum miasta.

Pyton i boa przy DługiejOperator monitoringu zobaczył mężczyzn robiących pokaz węży na ul. Długiej Mapka. Wysłani na miejsce policjanci z komisariatu na Śródmieściu wylegitymowali dwóch obywateli Tunezji w wieku 39 i 41 lat.

- Mężczyźni okazali dokumenty poświadczające, że trzymane przez nich węże to pyton i boa. Funkcjonariusze poinformowali mężczyzn, że wystawiając węże na pokaz, łamią przepisy, i wręczyli im wezwania do stawienia się w jednostce policji. Na skutek interwencji obywatele Tunezji zakończyli prezentację i odeszli - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Miejskiego Komendanta Policji w Gdańsku.
Obywatele Tunezji zostali ukarani za nielegalny pokaz węży na ul. Długiej.  Obywatele Tunezji zostali ukarani za nielegalny pokaz węży na ul. Długiej.

Mandat i sądMłodszy z mężczyzn za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem gotówkowym. 41-latek stanie przed sądem i odpowie za to, że prezentował zwierzę poza miejscem wyznaczonym do organizowania takiego pokazu, w miejscu i w sposób niegwarantujący bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

- Ponadto Tunezyjczyk nie zgłosił do rejestru prowadzonego przez Prezydenta Miasta Gdańska, że posiada gada podlegającego ochronie na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej. Dodatkowo mężczyzna o swojej działalności w wyznaczonym terminie nie zawiadomił Powiatowego Inspektoratu Weterynarii - dodaje Ciska.

Dalsze działania funkcjonariuszyPolicja i inne służby zapowiadają dalsze wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wystawiają na pokaz zwierzęta.

Jak przypominają policjanci, prezentowanie zwierząt może odbywać się tylko w określonych miejscach i na określonych warunkach oraz po uprzednim zgłoszeniu i wydaniu decyzji administracyjnej przez Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny. Dodatkowo w przypadku posiadania zwierzęcia podlegającego ochronie na podstawie prawa Unii Europejskiej należy zgłosić je do rejestru prowadzonego przez właściwego starostę.

Przyjmę/oddam zwierzę. Sprawdź ogłoszenia


Akcja Zielona StrefaCały czas prowadzona jest też akcja "Zielona strefa", która ma na celu zmniejszenie liczby przestępstw dokonywanych na zwierzętach i środowisku. W jej ramach można anonimowo przekazać policjantom informacje o podejrzeniach, np. dotyczących krzywdzenia zwierząt.

W przypadku posiadania takich informacji można wysłać e-mail na adres: prewencja.gdansk@gd.policja.gov.pl. W przesłanej wiadomości należy opisać jak najwięcej szczegółów dotyczących danej sprawy, można również dołączyć zdjęcie. Informacje dotyczące podejrzenia znęcania się nad zwierzętami można też przekazać funkcjonariuszom za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub w przypadku zagrożenia życia dzwoniąc na numer 112.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (144)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane