Fakty i opinie

stat

Obniżono maksymalną prędkość na Spacerowej

Noga z gazu na Spacerowej. Maksymalnie można tam jechać 70 km/h.
Noga z gazu na Spacerowej. Maksymalnie można tam jechać 70 km/h. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Na wniosek policji drogowcy zmniejszyli dopuszczalną prędkość na ul. Spacerowej zobacz na mapie Gdańska. Zamiast 90 km/h można jechać maksymalnie 70 km/h .Czy ograniczenie prędkości poprawi bezpieczeństwo?

nie, nic się nie zmieni 64%
nie, ale warto takie inicjatywy podejmować 9%
tak, ale jeśli pojawi się też policja 21%
tak, kierowcy będą jeździć wolniej 6%
zakończona Łącznie głosów: 2783
Przypomnijmy, że do tej pory ul. Spacerową, na odcinku od obwodnicy do leśniczówki, można było się poruszać z maksymalną prędkością 90 km/h. Przepisy ruchu drogowego dopuszczały taką prędkość, bowiem droga wiodła tam poza terenem zabudowanym i ma przekrój jednej jezdni po pasie w każdą stronę.

Niektórzy kierowcy apelowali o płynniejszą jazdę w tym miejscu - przy prędkości 90 km/h.

Od kilku dni kierowcy jednak muszą mieć się na baczności jadąc ul. Spacerową. Drogowcy ograniczyli tu bowiem dopuszczalną prędkość do 70 km/h. Przyciśnięcie mocniej gazu może dla kierowcy skończyć się mandatem.

- Celem zmian jest zapewnienie większego bezpieczeństwa użytkowników ruchu - tłumaczy Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Propozycja zmiany została zaakceptowana przez Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.

- Na wniosek Wydziału Ruchu Drogowego KMP zaproponowano i zaopiniowano pozytywnie zmianę w postaci ograniczenia prędkości do 70 km/h w ciągu ul. Spacerowej, na odcinku od wyjazdu z centrum handlowego Auchan do obszaru zabudowanego - tłumaczy Kiljan.
Zatem nie warto jechać na pamięć. Aktualizacją oznakowania objęto też ulice: Opata Jacka Rybińskiego zobacz na mapie Gdańska, Stary Rynek Oliwski zobacz na mapie GdańskaKielnieńską. zobacz na mapie Gdańska

Czytaj też: Sopot uspokaja ruch na skrzyżowaniach

Opinie (258) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.