Fakty i opinie

stat

Obwodnica bez ciężarówek przy śnieżycy?

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Drogowcy walczyli ze śniegiem w maju

Przez ciężarówki, które nie mogły podjechać pod wzniesienia, obwodnica Trójmiasta stała w korku całe czwartkowe popołudnie i wieczór.


Podczas śnieżycy ciężarówki powinny mieć zakaz wjazdu na obwodnicę Trójmiasta. Inna sprawa, że sami kierowcy mogliby o tym myśleć, nawet gdy nie ma zakazu - pisze nasz czytelnik, pan Jakub.Ciężarówki powinny mieć zakaz wjazdu na obwodnicę podczas śnieżycy?

tak, przy każdych opadach śniegu 28%
tak, ale tylko przy dużej śnieżycy 40%
raczej nie, takie sytuacje są incydentalne 11%
nie, osobówka też może się zakopać 21%
zakończona Łącznie głosów: 4510
Wielkich korków na ulicach Trójmiasta, podczas czwartkowego wieczoru, gdy sypnęło śniegiem, zapewne by nie było, gdyby nie ciężarówki. Ja rozumiem, że każdy ma kontrakty, towary, dostawy, ale realnie mamy wybór: zatrzymamy ciężarówki i dojadą ludzie nie dojadą towary, albo puścimy ciężarówki i nie dojadą ani ludzie, ani towary.

Zobacz także: Korek gigant i bitwa na śnieżki na obwodnicy.

Uważam, że w takiej sytuacji powinien zostać wprowadzony zakaz jazdy ciężarówek. Informacja mogłaby być rozpowszechniana przez system viaTOLL. Kierowca dostawałby sygnał i zjeżdżał na najbliższy parking. Gdyby pojechał dalej, za każdą przekroczoną bramkę płaciłby np. 1 tys. zł grzywny. Poza tym każdy kierowca ciężarówki ma CB radio i przecież wie co się dzieje i jakie są warunki. Skąd w nich przekonanie, że akurat tym razem się uda?

Autobusy korkują Jaśkową Dolinę, bo nie mogą podjechać.


Pozostaje kwestia autobusów, ale tutaj miasto mogłoby się bardziej przyłożyć. Opony, łańcuchy, mniejsze pojazdy - na pewno dałoby się zrobić. I gdyby nie było rozkraczonych tirów na drogach, to policja i służby mogłyby się zająć pomocą autobusom i pojazdom osobowym. Naprawdę niewiele trzeba by wielkie korki się nie powtarzały.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (438) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.