Fakty i opinie

stat

Obwodnica przejezdna, ale zwężona. Wybierz objazd

Zobacz, jak szybko ominąć zwężenie Obwodnicy Trójmiasta.
Zobacz, jak szybko ominąć zwężenie Obwodnicy Trójmiasta. graf. trojmiasto.pl

Niemal dobę po uszkodzeniu wiaduktu nad obwodnicą przywrócono ruch na jezdni w kierunku Pruszcza. Ponieważ czynny jest jeden pas ruchu wciąż mogą tworzyć się korki zalecamy dwa objazdy.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - zarządca Obwodnicy Trójmiasta - udostępnił tę drogę na odcinku Kowale zobacz na mapie Gdańska - Straszyn zobacz na mapie Gdańska. Ruch odbywa się tam po jednym pasie. Samochody stoją w korku przed zwężeniem.

Przypomnijmy: ok. godz. 17 we wtorek, kierowca ciągnika siodłowego wiozący na naczepie koparkę, uszkodził nią konstrukcje wiaduktu w pobliżu Borkowa. zobacz na mapie Gdańska Kierowcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej na ten temat przeczytasz w wtorkowym artykule.

Sprawą zajęli się już inspektorzy budowlani. - Zobowiązaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do zlecenia wykonania ekspertyzy budowlanej przez rzeczoznawcę. Opinia biegłego odpowie na pytanie, czy obiekt zostanie rozebrany - mówi Grzegorz Stosik, Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Osobom, które jadąc obwodnicą kierują się w stronę autostrady A1 sugerujemy dwa objazdy. Pierwszy - krótszy - wiedzie od węzła Kowale ulicami Gdańska: Świętokrzyską, Niepołomicką (droga jest w wielu miejscach zwężona) i Starogardzką. W Straszynie wjeżdżamy już na drogę S6. Objazd jest dłuższy o ok. 4 km od zamkniętej obwodnicy.

Drugi objazd - 12-kilometrowy - wiedzie też od węzła Kowale, ale po drogach gminy Kolbudy - przez miejscowości: Bąkowo, Lublewo (tam skręcamy w lewo w drogę gminną), Bielkowo, Bielkówko, Goszyn i Straszyn - do węzła.

Kierowcy, który wiózł koparkę bez niezbędnych zezwoleń, grozi od roku do 10 lat więzienia. Nie wiadomo na razie kto poniesie koszt akcji ratunkowej i ewentualnej rozbiórki uszkodzonego wiaduktu.

Obwodnica Trójmiasta, okolice Borkowa. Mimo udrożnienia przejazdu tworzą się tam korki w kierunku Autostrady A1. Przyczyniają się do niego też kierowcy TIR-ów.

Opinie (163) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.