Fakty i opinie

stat

Od czwartku nie zarezerwujesz roweru Mevo

Od 30 maja do 14 sierpnia nie będzie można rezerwować roweru Mevo.
Od 30 maja do 14 sierpnia nie będzie można rezerwować roweru Mevo. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

30 maja operator systemu Mevo wstrzymuje możliwość rezerwowania rowerów. Pojazdy będzie można wypożyczyć tylko przy stacjach. Rezerwacje, ale tylko na 5 minut, zostaną przywrócone po 14 sierpnia.Aktualizacja godz. 10:15, Nextbike Polska podaje, że już w czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań. Niewykluczone, że wyłączenie rezerwacji rowerów potrwa krócej niż do zapowiadanej daty 14 sierpnia.

- Opcja rezerwacji w jej dotychczasowym kształcie nie sprawdziła się, szczególnie w obliczu częściowego uruchomienia systemu. Ograniczała dostępność niepełnej jeszcze floty, postanowiliśmy więc zareagować i znaleźć inne rozwiązanie - mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike. - Funkcja na czas wprowadzania zmian zostanie wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań, mających na celu optymalizację korzystania z rowerów.Nadal będziesz korzystał(a) z Mevo, mimo braku możliwości rezerwacji?

tak, bo zakładam, że rowery będą łatwiej dostępne 36%
tak, nie mam wyjścia, bo mam abonament 11%
nie, nie zamierzam ścigać się po rower 53%
zakończona Łącznie głosów: 3768
O tym, że szykowana jest taka zmiana Nextbike Polska informował już dwa tygodnie temu, a w czwartek wejdzie ona w życie.

Jaki jest powód wstrzymania możliwości rezerwowania rowerów?

- Chcemy, aby rowery były w pełni wykorzystywane. Niestety, ale zdarzały się przypadki, że rower był kilkukrotnie zarezerwowany bez wypożyczenia - w tym momencie ktoś inny mógłby z niego korzystać - wyjaśniał w połowie maja rzecznik prasowy Nextbike Polska, Marek Pogorzelski. - Chodzi o to, żeby zwiększyć liczbę rowerów dla użytkowników. Rezerwacja jest bardzo wygodną opcją, ale dla rezerwującego, a nie osoby, która aktualnie znajduje się przy rowerze i nie może go wypożyczyć.
Zdania użytkowników na temat zmian w Mevo są podzielone. W ankiecie pod wcześniejszym tekstem, w którym informowaliśmy o wstrzymaniu opcji wypożyczania rowerów, 47 proc. pytanych uznało, że to zły ruch, który zniechęci użytkowników do korzystania z Mevo, zaś 29 proc. była zdania, że dzięki temu rowery będą efektywniej wykorzystywane.

Taki stan utrzyma się do 14 sierpnia. Potem rezerwacji będzie można znów dokonywać, ale tylko na 5, a nie jak wcześniej, na 15 minut.