• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Płatne letnie parkingi w Oliwie, Jelitkowie, na Stogach i Zaspie

Maciej Korolczuk, Aleksandra Nietopiel
24 czerwca 2022, godz. 21:00 
Opinie (203)
Od dziś parking na pl. Inwalidów Wojennych w Oliwie stał się płatny. Zyski z opłat za parkowanie zasilą fundację zajmującą się osobami w kryzysie bezdomności. Od dziś parking na pl. Inwalidów Wojennych w Oliwie stał się płatny. Zyski z opłat za parkowanie zasilą fundację zajmującą się osobami w kryzysie bezdomności.

Od piątku, 24 czerwca, na sześciu parkingach w Oliwie, Jelitkowie, Zaspie i Stogach trzeba płacić za parkowanie. Operatorem parkingów jest fundacja Społecznie Bezpieczni, a dochód z opłat za parkowanie zostanie przeznaczony na budowę schroniska dla bezdomnych w Przegalinie i wyposażenie kuchni w ośrodku w Nowym Porcie. Opłata za cały dzień postoju wynosi tylko 10 zł.Czy chętniej płacisz za postój, wiedząc, że w ten sposób wspierasz potrzebujących?

Podobnie jak w ubiegłych latach operatorem letnich parkingów została fundacja Społecznie Bezpieczni, zajmująca się osobami w kryzysie bezdomności, którym grozi wykluczenie społeczne.

Zgodnie z umową operator parkingu może dokonywać poboru opłat od godz. 9:00 do 19:00 przez 7 dni w tygodniu.

Wysokość opłaty wyniesie 10 zł za cały czas postoju.

Zwolnione z opłat będą osoby z niepełnosprawnością posiadające identyfikator N+.

Parkingi społecznie odpowiedzialne prowadzone przez Fundację Społecznie Odpowiedzialni będą działały w okresie wakacyjnym w następujących lokalizacjach:Z parkingów bezpłatnie korzystać będą mogły również pojazdy niektórych służb komunalnych oraz pojazdy elektryczne i hybrydowe.

- Tegoroczną nowością jest nasza obecność na parkingach w Jelitkowie przy Kaplicznej i Błękitnej oraz w Oliwie na pl. Inwalidów Wojennych - mówi Dominik Kwiatkowski z fundacji Społecznie Bezpieczni. - Parkingi będą funkcjonowały w formule hybrydowej. To znaczy stanęły tam parkometry firmy Apcoa, a nasi podopieczni będą tam obecni jako służba informacyjna i sprzątająca.
Na obecność parkometrów na parkingu w Oliwie w piątek rano uwagę zwrócił jeden z naszych czytelników, informując o tym w Raporcie z Trójmiasta.

08:20 24 CZE
Skopiowano

Płaty Parking na Placu Inwalidów

Płaty Parking na Placu Inwalidów Wojennych w Gdańsku. Dziś rano taka informacja. Płatny w godzinach 9-19, 7 dni w tygodniu. Pomijam, że żadnej informacji wcześniej, to niestety ale parkometr oklejony a w aplikacji nie widać tego parkingu, więc nie ma fizycznie możliwości zapłacenia za parking.
Płaty Parking na Placu Inwalidów Wojennych w Gdańsku. Dziś rano taka informacja. Płatny w godzinach 9-19, 7 dni w tygodniu. Pomijam, że żadnej informacji wcześniej, to niestety ale parkometr oklejony a w aplikacji nie widać tego parkingu, więc nie ma fizycznie możliwości zapłacenia za parking. Zobacz więcej


Drugą zmianą są też godziny funkcjonowania parkingów. W tym roku za postój trzeba płacić o dwie godziny dłużej niż w latach ubiegłych. Dla osób, które z parkingu chcą skorzystać tylko incydentalnie, np. kogoś wysadzić lub odebrać, pierwszy kwadrans jest bezpłatny.

Zyski z opłat za parkowanie mają zostać przeznaczone na cele statutowe fundacji. W tym roku jest to trwająca już budowa schroniska dla osób bezdomnych w Przegalinie, a także wyposażenie kuchni w ośrodku w Nowym Porcie.

- Na ten moment nie mamy szacunków ani założonego celu, bo i godziny parkowania są inne niż dotychczas i mamy więcej parkingów do obsługi. Projekt, tak jak za każdym razem, rozliczymy po 15 września, do kiedy mamy umowę użyczenia wskazanych parkingów. Mogę powiedzieć, że tylko w ubiegłym roku na parkingu na Stogach udało nam się wygenerować zysk w wysokości 114 tys. zł. W całości został przeznaczony na cele fundacji - dodaje Kwiatkowski.
O Fundacji Społecznie Bezpieczni

Fundacja Społecznie Bezpieczni jest organizacją pozarządową działającą od 2009 r. na terenie Gdańska. Celem fundacji jest wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta poprzez realizację działań nakierowanych na rozwój ekonomii społecznej. Fundacja prowadzi szereg działań w tym zakresie. Są to m.in. Pralnia Społecznie Odpowiedzialna, punkt widokowy Żuraw M3, food truck Wydział Zero Waste czy Parking Społecznie Odpowiedzialny.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (203)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.