Fakty i opinie

stat

Od grudnia więcej kursów SKM

Od grudnia między Gdynią a Gdańskiem pojedzie więcej pociągów SKM.
Od grudnia między Gdynią a Gdańskiem pojedzie więcej pociągów SKM. fot. Maciej Kosycarz/KFP.PL

Dobre wieści dla pasażerów SKM. Od grudnia, poza godzinami szczytu, pociągi mają kursować co 10, a nie jak dotąd, co 15 min. Lepiej ułożony zostanie też nocny rozkład.Jak oceniasz planowane zmiany w rozkładzie SKM?

bardzo dobrze, w końcu będzie więcej pociągów

54%

obawiam się, że w praktyce trudno będzie utrzymać wyższą częstotliwość

15%

to i tak wciąż za mało w stosunku do potrzeb

31%
Przypomnijmy, że województwo pomorskie szuka przewoźnika kolejowego, który przez kolejny rok będzie woził pasażerów w aglomeracji trójmiejskiej. Umowa obowiązywać będzie od grudnia, wtedy też wejdzie w życie nowy rozkład kursowania pociągów. Duże zmiany szykują się na linii SKM.

Zobacz aktualny rozkład pociągów PKM i SKM

SKM poza godzinami szczytu co 10 minut

Poza szczytem, czyli w godz. 9-15 oraz 18-21, na trasie Gdynia - Gdańsk kolejki będą kursowały co 10 minut. Dzisiaj ta częstotliwość wynosi 15 min. To oznacza, że w ciągu godziny na trasę wyjedzie sześć składów (dotychczas były cztery).

Bez zmian pozostanie częstotliwości kursów w trakcie szczytu komunikacyjnego. Pociągi nadal będą odjeżdżać co 7-8 minut.

Z kolei na trasie z Trójmiasta do Rumi, Redy i Wejherowa oraz w drugą stronę, składy będą kursowały co 20 minut od rana do wieczora. Obecnie jeżdżą raz na 30 minut poza szczytem, ale w szczycie nawet co 8 minut.

Czytaj też: Podróżujesz PKM-ką? Nie możesz pracować na dwie zmiany

Poprawi się też oferta nocna, ale na pociągi co godzinę nie ma co liczyć.
Poprawi się też oferta nocna, ale na pociągi co godzinę nie ma co liczyć. fot. Maciej Kosycarz/KFP.PL
Nie będzie trzech godzin między SKM-kami w nocy

Bardziej korzystny dla pasażerów będzie też nocny rozkład pociągów. Kolejka jadąca dzisiaj z Gdańska Głównego do Gdyni Głównej o godz. 3:00 zostanie przesunięta na godz. 2:03. Dzięki temu nie będzie trzygodzinnej luki między kursami. Pozostałe nocne odjazdy pozostaną praktycznie bez zmian: 23:35, 0:08 (jest 0:05) i 4:00.

Rozkład zagęści się także na trasie do Gdańska. Teraz pociągi odjeżdżają z Gdyni Głównej o godz. 23:45 i 3:10. Po grudniowych zmianach pojadą o 23:59, 1:59 i 3:37.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (211)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.