Fakty i opinie

Od poniedziałku startuje gdański Budżet Obywatelski

Start nowej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku ogłoszono w parku im. Św. Barbary, który zmienił swoje oblicze dzięki inwestycjom z BO.
Start nowej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku ogłoszono w parku im. Św. Barbary, który zmienił swoje oblicze dzięki inwestycjom z BO. zrzut z portalu gdansk.pl

Od poniedziałku Gdańsk startuje z naborem projektów do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego. W puli do wydania przez mieszkańców jest w sumie ponad 20,8 mln zł. Głosowanie jesienią.Czy złożysz projekt do nowej edycji BO?

tak, mam to w planach 19%
jeszcze się zastanawiam 12%
chciał(a)bym, ale nie mam pomysłu 20%
nie, bo nie biorę w tym udziału 49%
zakończona Łącznie głosów: 409
Gdańsk ogłosił, że już od poniedziałku, 19 kwietnia, rusza z naborem projektów do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego.

- Kwota bazowa do wydania na pomysły mieszkańców, wynikająca z uchwały to 19,7 mln zł. Do tego doliczamy kwotę niewykorzystaną w ubiegłorocznym głosowaniu, czyli ponad 1,1 mln zł. W sumie do rozdysponowania w bezpośrednim głosowaniu przez tych, którym drogie jest najbliższe otoczenie i lokalne społeczności, jest 20,8 mln zł - informuje Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska - Zachęcam do składania wniosków od poniedziałku, głosowanie jesienią. BO to nie sprawa polityczna, to wspólne działanie ponad podziałami na rzecz zmiany najbliższego otoczenia.
Harmonogram gdańskiego BO:

  • 19 kwietnia-16 maja 2021 r. - zgłaszanie projektów
  • do 18 czerwca 2021 r. - formalna i wstępna ocena projektów
  • do 31 sierpnia 2021 r. - weryfikacja projektów przez Jednostki Organizacyjne/Wydziały Urzędu Miejskiego
  • do 15 września 2021 r. - weryfikacja projektów przez zespół konsultacyjny
  • do 20 września 2021 r. - losowanie numerów projektów do głosowania
  • 4-18 października 2021 r. - głosowanie
  • do 25 października 2021 r. - ogłoszenie wyników głosowania

Podobnie jak w ubiegłym roku, z całej kwoty wydzielona zostanie pula 3,5 mln zł na Zielony Budżet Obywatelski, czyli projekty związane z terenami zielonymi w mieście.

- Urzędnicy chętnie pomogą w przygotowaniu wniosków, im lepiej przygotowany projekt, tym większe prawdopodobieństwo, że trafi pod głosowanie. Dlatego zachęcamy do kontaktu w tej sprawie - mówi Sylwia Betlej z gdańskiego magistratu.
Najlepiej kontaktować się poprzez e-mail: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl.

-Jesteśmy gotowi do pomocy przy tworzeniu wniosków, zachęcamy do kontaktu z nami - deklaruje Sylwia Betlej z gdańskiego magistratu.
-Jesteśmy gotowi do pomocy przy tworzeniu wniosków, zachęcamy do kontaktu z nami - deklaruje Sylwia Betlej z gdańskiego magistratu. zrzut z portalu gdansk.pl
Wszelkie kontakty i szczegóły ws. nowej edycji BO dostępne są na miejskiej stronie gdansk.pl/budzet-obywatelski.

Gdynia już zebrała projektyGdynia zakończyła już zbieranie projektów do nowej edycji BO. Wpłynęło ich 382: 363 dzielnicowe i 19 miejskich.

Głosowanie w gdyńskim BO odbędzie się w terminie 7-21 czerwca. Do 26 maja miasto ogłosi ostateczną listę projektów.

Sopot czeka na pomysłySopot jest w trakcie zbierania projektów - można je składać do końca kwietnia. Do 7 czerwca Sopot zweryfikuje złożone projekty. Głosowanie, w których mieszkańcy wybiorą najlepsze projekty odbędzie się w terminie 6-20 września.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »