Rusza budowa nawrotki na Niepodległości

Piotr Weltrowski
15 maja 2026, godz. 07:00
Opinie (50)

Od poniedziałku, 18 maja, do drugiego tygodnia czerwca kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na Alei Niepodległości w Sopocie, a konkretnie na wysokości ul. Smolnej. Tym razem przyczyną jest nie remont, a budowa łącznika między jezdniami.



Potrzebna jest nawrotka w tym miejscu?

O sprawie informuje sopocki ZDiZ, ale to nie urzędnicy tym razem odpowiadają za prace.

- Zgodnie z zapisami umowy drogowej prywatny inwestor, Spółka Oliwa 500, rozpoczyna realizację inwestycji polegającej na budowie jezdni umożliwiającej zawracanie w pasie drogowym Alei Niepodległości w Sopocie. Prace budowlane rozpoczną się w poniedziałek, 18 maja, a ich zakończenie, zgodnie z deklaracją wykonawcy, planowane jest na 12 czerwca - mówi Anna Dyksińska, rzeczniczka sopockiego ZDiZ.

Inwestycja obejmuje budowę nowego odcinka jezdni do zawracania w rejonie ul. Smolnej. Dzięki realizacji zadania możliwy będzie skręt z kierunku prowadzącego do Gdyni na kierunek do Gdańska, co poprawi funkcjonalność i dostępność układu drogowego w tej części miasta.

- W pierwszym etapie robót, w dniach 18-22 maja, wykonawca przeprowadzi prace związane z usunięciem kolizji z siecią gazową. Następnie rozpocznie się budowa konstrukcji jezdni, obejmująca m.in. korektę krawężników, wykonanie korytowania, podbudowy oraz ułożenie dwóch warstw nawierzchni bitumicznej - wylicza Dyksińska.

Roboty będą prowadzone w godz. 7-14, aby ograniczyć wpływ prac na popołudniowy szczyt komunikacyjny i utrzymać możliwie płynny ruch pojazdów.

W pierwszej kolejności zajęty zostanie wewnętrzny pas jezdni w kierunku Gdyni. Ruch w kierunku Gdańska powinien odbywać się bez większych utrudnień.

Niemniej, niezależnie od możliwych zwężeń, na odcinku objętym robotami w obu kierunkach zostanie wprowadzone czasowe ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (50)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane