Fakty i opinie

stat

Od poniedziałku zwężenie na ul. Wielkopolskiej w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zmieni się ul. Toruńska? Pięciu chętnych do projektu przebudowy

Ul. Wielkopolska w Gdańsku zostanie przebudowana.
Ul. Wielkopolska w Gdańsku zostanie przebudowana. fot. gdansk.ukosne.pl

W poniedziałek, 2 grudnia, rozpocznie się przebudowa ul. Wielkopolskiej w Gdańsku. W związku z tym na dwa miesiące zawężony zostanie ok. 200-metrowy pas jezdni tej trasy w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70ul. Łuczniczą.Ile czasu dziennie średnio spędzasz w korkach?

ponad dwie godziny 24%
od godziny do dwóch godzin 32%
poniżej godziny 23%
praktycznie w ogóle 21%
zakończona Łącznie głosów: 1033
Ulica Wielkopolska jest jedną z głównych ulic na Łostowicach. Kierowcy wybierają tę trasę, aby dostać się do obwodnicy i jednocześnie ominąć korki na remontowanej obecnie ul. Świętokrzyskiej. Od poniedziałku jednak również i na Wielkopolskiej mogą pojawić się utrudnienia - kierowcy więc powinni uzbroić się w cierpliwość.

- Zakres prac na tym etapie zakłada przeprowadzenie niwelacji terenu, a także wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej, a także wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej po prawej stronie ul. Wielkopolskiej w relacji do skrzyżowania ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczej - wylicza Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Pierwszy etap robót odbywał się będzie głównie na poboczu i wiązał się będzie z miejscowym zawężeniem pasa jezdni ul. Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczą.
Pierwszy etap robót odbywał się będzie głównie na poboczu i wiązał się będzie z miejscowym zawężeniem pasa jezdni ul. Wielkopolskiej w kierunku skrzyżowania z ul. Ofiar Grudnia 70 i ul. Łuczniczą. graf. trojmiasto.pl
Ze względu na prowadzone roboty drogowe jezdnia na wysokości powstającej inwestycji mieszkaniowej będzie miejscowo zawężona. Utrudnienia w ruchu - według zapowiedzi - potrwać mają około dwóch miesięcy. W dużej mierze na wpływ na to będą mieć jednak warunki atmosferyczne.

Poszerzenie jezdni i dodatkowy pas skrętu w lewoKolejny etap przebudowy ul. Wielkopolskiej, który będzie realizowany w 2020 roku, obejmuje poszerzenie jezdni i wybudowanie dodatkowego pasa do skrętu w lewo (w relacji do skrzyżowania z ul. Darżlubską).

- Wykonane zostaną również wyspy kanalizujące ruch oraz zjazd z drogi na teren osiedla mieszkaniowego. Przebudowa zakłada także wykonanie nowych nasadzeń zieleni - podsumowuje Magdalena Kiljan.

Opinie (148) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.