• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Od soboty tramwaje znikają z al. Havla na całe wakacje

Michał Brancewicz
22 czerwca 2022, godz. 13:20 
Opinie (153)
Połączenie dwóch tras tramwajowych wymaga, według urzędników i wykonawcy prac, zamknięcia torowiska na al. Havla na całe wakacje. Połączenie dwóch tras tramwajowych wymaga, według urzędników i wykonawcy prac, zamknięcia torowiska na al. Havla na całe wakacje.

Od soboty do końca wakacji tramwaje nie będą kursowały po al. HavlaMapka. W tym czasie trasa tramwajowa Nowa Warszawska będzie włączana do istniejącego torowiska. Między pętlami na Chełmie i przy ul. Świętokrzyskiej kursować będą autobusy - częściowo inną trasą niż tramwaje.Czy latem poruszasz się po mieście w inny sposób niż w pozostałych porach roku?

O tym, że na wakacje tramwaje znikną z al. Havla, informowaliśmy już na początku maja. Nasz czytelnik podsunął wówczas rozwiązanie, które nie wymagałoby zamykania linii, ale miasto uznało tę propozycję za niezasadną.

Tramwaje dojadą tylko do WilanowskiejOd 25 czerwca linie 2, 6 i 7 będą kończyły kursy na przystanku Wilanowska, a następnie zmienią kierunek jazdy, by wrócić w kierunku centrum.

Z kolei linia 4 docierać będzie jedynie do pętli Chełm Witosa.

Czytaj też: Nowa Warszawska: takiego skrzyżowania nie ma w całym Gdańsku

Linia zastępcza pojedzie Wilanowską, a nie całą HavlaMiedzy pętlami Chełm Witosa i Łostowice-Świętokrzyska kursować będzie zastępcza linia autobusowa T1. Nie pojedzie ona jednak przez całą al. Havla, co wymagałoby nawrotki na skrzyżowaniu z ul. Łostowicką i al. Armii Krajowej, ale pojedzie ul. Wilanowską i włączy się do Havla w połowie drogi.

Natomiast trasy autobusów linii 155, 213 i 295, które kursowały z południa Gdańska do pętli Łostowice-Świętokrzyska, zostaną wydłużone do pętli na Chełmie.

- Zmiany będą obowiązywały do końca sierpnia - informuje Dorota Kuś z ZTM Gdańsk.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane