Fakty i opinie

stat

Od soboty w tunelu pojedziemy 70 km/h

Od soboty przestaje obowiązywać w tunelu ograniczenie do 50 km/h. Od tego dnia można się nim poruszać o 20 km na godz. szybciej.
Od soboty przestaje obowiązywać w tunelu ograniczenie do 50 km/h. Od tego dnia można się nim poruszać o 20 km na godz. szybciej. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Kierowcy nie będą już musieli zwalniać do 50 km/h wjeżdżając do tunelu pod Martwą Wisłą zobacz na mapie Gdańska. W sobotę o godz. 10 drogowcy podwyższą prędkość przejazdu o 20 km na godz. Policja uczula jednak, że jeśli kierowcy będą łamać przepisy obowiązujące w tunelu, to "70-tkę" cofnie.Z jaką prędkością pokonujesz tunel pod Martwą Wisłą?

do 50 km/h

6%

między 50 a 70 km/h

39%

70-90 km/h

38%

nawet ponad 90 lub 100 km/h

17%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1887
Już w pierwszych dniach po kwietniowym otwarciu przeprawy pod Martwą Wisłą poruszaliśmy temat podwyższenia prędkości, z jaką można byłoby ją pokonywać. Wtórowali nam kierowcy mocno krytykujący konieczność zwalniania w tunelu do 50 km/h.

To ograniczenie okazało się nieżyciowe, co potwierdzają statystyki. Dzisiaj, jeszcze przed podwyższeniem, średnia prędkość w jednej nitce tunelu wynosi 69 km/h, w drugiej równe 70 km/h.

Czytaj też: Kiedy w końcu pojedziemy 70 km/h w tunel pod Wisłą

W końcu, po wielu artykułach i rozmowach z urzędnikami oraz policją udało się nam dopiąć swego. O tym, że ten dzień jest bliski informowaliśmy już w połowie stycznia.

Teraz w końcu nadchodzi. Od soboty od godz. 10 kierowcy będą mogli przejechać przez tunel z prędkością 70 km/h nie łamiąc przy tym przepisów. Przy okazji urzędnicy informują, że nie należy spodziewać się kolejnego podnoszenia prędkości.

Policja zwraca jednak uwagę, że podwyższenie prędkości nie zostało dane raz na zawsze i jeśli będzie skłaniać ono kierowców do jeszcze mocniejszego depnięcia na pedał gazu, to przywróci ograniczenie do 50 km/h.

Oczywiście w sytuacji gdy pogorszy się pogoda lub coś wydarzy się w tunelu prędkość będzie obniżana o czym poinformują znaki zmiennej treści na wjazdach. Niedostosowanie się do tych informacji również może skutkować zmniejszeniem prędkości na stałe do 50 km/h.

Według najnowszych danych jedną nitką tunelu przejeżdża codziennie 25 tys. pojazdów.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (179)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.