Fakty i opinie

stat

Od soboty wstęp na molo w Sopocie płatny

W tym roku wstęp na molo będzie biletowany od 30 kwietnia do 25 września.
W tym roku wstęp na molo będzie biletowany od 30 kwietnia do 25 września. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Koniec z darmowymi spacerami po sopockim molo - od soboty wejście na najdłuższy w Europie drewniany pomost znów, jak co sezon, będzie płatne. Ceny biletów w tym roku nie zmienią się, będzie za to możliwość zakupu ich on-line, chociaż nie wcześniej niż w czerwcu.Czy wstęp na molo powinien być przez cały rok darmowy dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta?

nie, za wejście na molo powinni płacić wszyscy, także mieszkańcy Sopotu 12%
nie, mieszkańcy Gdańska i Gdyni powinni płacić za bilety, a mieszkańcy Sopotu nie 9%
tak, przecież dla nikogo z Gdańska czy Gdyni molo nie jest żadną atrakcją turystyczną, za wejście na pomost powinni płacić tylko turyści 79%
zakończona Łącznie głosów: 1029
Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 7,50 zł, a za ulgowy - 4 zł. W dalszym ciągu obowiązywać będą też ceny biletów rodzinnych (dwoje dorosłych i jedno dziecko - 18 zł, dwoje dorosłych i dwoje dzieci - 19 zł czy dwoje dorosłych i troje dzieci - 20 zł). Zakupić będzie można także karnety uprawniające do 15 wejść na pomost (ale nie częściej niż raz dziennie). Kosztować będą 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy).

Od 30 kwietnia do 24 czerwca wstęp na molo będzie płatny od godz. 8 do godz. 21 (w piątki i soboty do 23). Od 25 czerwca do końca sierpnia bilet na molo kupić będzie trzeba - już niezależnie od dnia - od godz. 8 do godz. 23. A od 1 września do końca sezonu, czyli do 25 września, wstęp na pomost będzie płatny między godz. 8 a godz. 20.

Podobnie jak w zeszłym roku, obowiązywać będą też bilety nocne, które kosztować będą 5 zł. Od 30 kwietnia do 19 czerwca obowiązywać będą one tylko i wyłącznie w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Wyjątek stanowić będą dwa "długie" weekendy - od 30 kwietnia do 3 maja oraz od 25 maja do 29 maja - wówczas każdej nocy za wejście na pomost trzeba będzie zapłacić. Od 25 czerwca do 1 września każde nocne wejście na molo będzie biletowane.

Przypomnijmy - dzieci do lat trzech na molo wchodzą za darmo. Z kolei bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 16, osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Za darmo na pomost wejść można też, pokazując Kartę Sopocką oraz dowód osobisty.

Od czerwca bilet będzie można też kupić on-line

Nowością w tym sezonie będzie możliwość zakupu biletów w Internecie.

- W maju rozpoczynamy testy systemu, a oficjalnie sprzedaż on-line planujemy rozpocząć w czerwcu. Bilety będzie można zakupić zarówno za pośrednictwem naszej strony, jak i za pomocą specjalnej aplikacji, która - sama będąc darmową - będzie też pełnić funkcję przewodnika po molo - mówi Marcin Kulwas, szef Kąpieliska Morskiego Sopot, które dzierżawi pomost od miasta.
Za pomocą aplikacji będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów - po zakupie każdy z nich będzie musiał być jednak wykorzystany do końca tegorocznego sezonu.

Rozwiązanie to powinno nieco zmniejszyć kolejki do kas, na które narzekają co roku turyści.

Czytaj też o zeszłorocznej frekwencji na molo i kontrowersjach wokół biletów nocnych

Opinie (168) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.