• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od weekendu płatny wstęp na molo w Sopocie

ms
22 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Od soboty, 24 kwietnia, za wejście na drewnianą część mola w Sopocie trzeba będzie zapłacić 9 zł lub 4,5 zł. Od soboty, 24 kwietnia, za wejście na drewnianą część mola w Sopocie trzeba będzie zapłacić 9 zł lub 4,5 zł.

9 zł za normalny i 4,5 zł za ulgowy - tyle od najbliższej soboty, 24 kwietnia, zapłacimy za wstęp na drewnianą część sopockiego mola. Ceny nie zmieniły się od ubiegłego roku.Molo w Sopocie odwiedzasz:

Sprzedaż biletów będzie prowadzona w kasach przy wejściu na molo.

W maju płatny wstęp na molo będzie obowiązywał w godzinach od 8 do 21.

W ofercie są również bilety rodzinne oraz grupowe.

Mieszkańcy - posiadacze Karty Sopockiej - nadal będą mogli wchodzić na molo za darmo.

Molem zarządza teraz MOSiROd jesieni ubiegłego roku bezpośrednim zarządcą mola jest prowadzony przez gminę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Molo w Sopocie

Najdłuższy drewniany pomost w Europie.

Wcześniej, przez prawie 30 lat, zarządzała nim wyłaniana regularnie w przetargach prywatna firma Kąpielisko Morskie Sopot.

Miasto tłumaczyło przejęcie zarządu nad molem niemożnością wyegzekwowania od dzierżawcy obiektu wymagań zawartych w przetargu. Wynikało to przede wszystkim z ograniczeń wprowadzonych na czas pandemii na branże gastronomiczną i imprezową.

Zobacz molo w Sopocie na kartkach pocztowych z przełomu XIX i XX wiekuTrwa rozbudowa mariny przy molu w SopocieWarto przypomnieć, że trwają prace zmierzające do rozbudowy znajdującej się przy molu mariny żeglarskiej.

Przy nowym pływającym pomoście o długości 110 m powstanie 28 nowych stanowisk do cumowania. Dodatkowo marina wzbogaci się o pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu oraz nowy, pływający slip do wodowania małych jednostek typu Optymist.

Kilkusetmetrowa rura do transportu piasku wydobytego z dna morza stała się atrakcyjnym siedziskiem dla spacerujących po plaży. Kilkusetmetrowa rura do transportu piasku wydobytego z dna morza stała się atrakcyjnym siedziskiem dla spacerujących po plaży.
Inwestycję rozpoczęła się od pogłębienia toru podejściowego do pomostu pływającego. To w jej ramach na plaży w Sopocie ułożono długą rurę, którą wydobyty z dna morza piasek transportowany jest na ląd. Rura stała się hitem wśród spacerowiczów wykorzystujących ją do siedzenia.

Długa rura na plaży w Sopocie

ms

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (259)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane