Fakty i opinie

Odbierz za darmo cebulki kwiatowe

Opakowania zostaną rozdane w trzech lokalizacjach: we Wrzeszczu, w Śródmieściu oraz na Morenie.
Opakowania zostaną rozdane w trzech lokalizacjach: we Wrzeszczu, w Śródmieściu oraz na Morenie. mat. pras.

Cebulki kwiatów ozdobnych - 3 tys. opakowań - takich jak żonkile, irysy czy tulipany, zostaną rozdane gdańszczanom w piątek, 4 października. Każdy z tysiąca chętnych będzie mógł otrzymać maksymalnie trzy opakowania.Czy uprawiasz kwiaty?

tak, mam ich w domu mnóstwo 70%
tak, najwyżej jedną, dwie donice 20%
nie, nie mam w domu żadnych kwiatów 10%
zakończona Łącznie głosów: 757
To już piąta tego rodzaju akcja organizowana przez gdański magistrat. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku, a z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W tym roku na gdańszczan będzie czekać 3 tys. opakowań z cebulkami przeróżnych kwiatów. Do wyboru będą sadzonki tulipanów, żonkili, irysów oraz liliowców. W każdej paczce znajduje się od trzech do siedmiu sztuk cebulek. Wszystkie opakowania będą bezpłatne, a każdy chętny będzie mógł zabrać do domu maksymalnie trzy sztuki.

- Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie mieszkańców miasta do samodzielnego wprowadzenia zieleni w swoje najbliższe sąsiedztwo, na tereny osiedlowych ogródków przydomowych czy na balkony. W ramach akcji rozdawane są cebulki roślin wiosennych, takich jak irysy, tulipany i żonkile, które należy sadzić jesienią - wyjaśnia Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Kwiaciarnie i pracownie florystyczne w TrójmieścieW tym roku rozdawanie zostało zaplanowane na piątek, 4 października, w trzech miejscach na mapie Gdańska:

  • na Morenie na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Piekarniczej 16, w sali nr 1, w godz. 10-15
  • we Wrzeszczu na terenie ogrodu deszczowego na pl. Biskupa O'Rourke w godz. 14-17
  • w Śródmieściu na skwerze przy ul. Za Murami, także w godz. 14-17


Na koniec warto wspomnieć, że jeśli ktoś nie będzie mógł skorzystać z piątkowej akcji, cena opakowania z cebulkami kwiatów waha się od ok. 2 do 5 zł.

Opinie (53) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.