Fakty i opinie

stat

Odcinkowy pomiar prędkości na drodze z Trójmiasta do Helu

Fragment drogi na Hel, na którym wprowadzony jest odcinkowy pomiar średniej prędkości.


Na trasie z Trójmiasta na Półwysep Helski uruchomiono pierwszy na Pomorzu odcinkowy pomiar prędkości. 1,9-kilometrowym fragmentem drogi lepiej nie jechać szybciej niż 60 km/h.Co najbardziej zniechęca kierowców do przekraczania dopuszczalnej prędkości?

zwykła obawa przed spowodowaniem wypadku, doświadczenie 26%
wysokie mandaty 30%
fotoradary 14%
kontrole służb mundurowych 10%
odcinkowy pomiar prędkości 20%
zakończona Łącznie głosów: 2287
Od 1 grudnia na odcinku drogi wojewódzkiej nr 216, pomiędzy Redą a Rekowem Górnym, działa odcinkowy pomiar średniej prędkości. Jest to pierwsza w Polsce instalacja, która została wybudowana na drogach wojewódzkich.

- To powinno się przyczynić do tego, że z mapy wypadków na drogach województwa pomorskiego zniknie kolejny "czarny punkt" - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy województwem pomorskim a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, nowo wybudowany odcinkowy pomiar średniej prędkości na drodze wojewódzkiej został włączony do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę Sprint i pochłonęła 1,2 mln zł.

Lokalizacja odcinkowego pomiaru prędkości na drodze w kierunku Helu.
Lokalizacja odcinkowego pomiaru prędkości na drodze w kierunku Helu. graf. Trojmiasto.pl
Odcinek drogi wojewódzkiej nr 216 Reda - Rekowo Górne był jednym z najbardziej niebezpiecznych w sieci dróg wojewódzkich na Pomorzu. Zgodnie z wykonanym w bieżącym roku audytem bezpieczeństwa, na tym odcinku drogi w latach 2012 - 2014 doszło do wypadków, w których zginęło pięć osób, a 14 zostało rannych.

Główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Odcinkowy pomiar prędkości to system, który oblicza czas, jaki upłynął od chwili minięcia pierwszej bramki do momentu przejechania przez drugą bramkę. Na tej podstawie wylicza średnią prędkość przejazdu na monitorowanym odcinku. Jeśli będzie ona większa, niż pozwalają limity, kierowca otrzyma mandat.

Opinie (304) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.