Odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy już działa
-
Lubię to 39
-
Super 85
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha 34
-
Wow
-
Przykro mi 19
-
Wrr 305
- Wszystkie 483
Po godz. 8 rano odsłonięto znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości na S6 Owczarnia-Lotnisko i S7 Dworek-Nowy Dwór Gdański. Na uruchomienie czeka odcinek Karczemki-Szadółki.
- Owczarnia - Lotnisko - ok. 4,5 km.
- Karczemki - Szadółki - ok. 3,5 km.
- Dworek - Nowy Dwór Gdański - ok. 10 km.
Przypomnijmy, że niemal na całej obwodnicy (poza niewielkimi odcinkami np. w Gdyni) obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.
Wcześniej wiadomo było jedynie, że pomiar musi ruszyć najpóźniej do 30 czerwca 2026.
Informację przekazali nam czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, za co bardzo dziękujemy.
Raport: Uruchomili właśnie odcinkowy pomiar prędkości
Uruchomili właśnie odcinkowy pomiar prędkości (45 opinii)
Znaki odkryte
Znaki odkryte
-
Lubię to 23
-
Super 58
-
Trzymaj się 1
-
Ha ha
-
Wow 6
-
Przykro mi 7
-
Wrr 152
- Wszystkie 247
Jak działa odcinkowy pomiar prędkości?
System wylicza średnią prędkość, bazując na pomiarze czasu przejazdu pomiędzy początkiem a końcem monitorowanej trasy. Kluczową zaletą OPP jest możliwość nakłonienia kierowców do ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka, co istotnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Opinie wybrane
-
2026-05-29 10:37
koncepcja (31)
Kierowcy w poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej powinni na tych odcinkach poruszać się nie szybciej jak 30-40 km/h a w zasadzie na wszystkich odcinkach. "Taką mam koncepcję". Ja jako typ a'społeczny tak będę jeździł, a za mną niech się dzieje co chce.
- 128 312
-
2026-05-30 20:39
Oczywiście nie dotyczy popisowców. Oni przecież spieszą się do pracy.
- 0 0
-
2026-05-30 17:43
...
taa...
Będziesz tak jeździł :)
Skończ śnić o potędze synek.- 6 1
-
2026-05-30 16:28
albo zgodnie z przepisami, koniec iidiotów na lewym pasie z 200 na liczniku
- 8 2
-
2026-05-29 20:35
No d**il (1)
Taka postawa stwarza najwieksze zagrozenie na drodze a niech cie piety swedza do konca zycia przyjacielu
- 14 4
-
2026-05-29 22:14
Ach ten mylny koncept prosto od niedoczuonej drogowki
- 4 2
-
2026-05-29 20:02
Lekarz
Powinieneś pójść do specjalisty przyjacielu.
- 13 3
-
2026-05-29 18:30
No to się nie zdziw jak w końcu wyłapiesz liścia za utrudnianie ludziom życia (2)
W samochodzie nie jesteś taki nietykalny jak ci się wydaje
- 11 10
-
2026-05-29 22:15
(1)
Znaczy zlpaie liscia od d**ili lamiacych przepisy?
- 3 7
-
2026-05-30 16:29
no tak, przestępca drogowy tylko to potrafi
- 0 0
-
2026-05-29 18:28
Proponuję aby było to raczej 20 km na godzinę bo przy tej prędkości jest naprawdę bezpiecznie
- 6 0
-
2026-05-29 16:06
W sekundę widać, że jesteś odszczepieńcem i nieprzeciętnym i**otą
- 15 6
-
2026-05-29 14:22
może będzie jak w babim dole (2)
Na odcinku od Babiego dołu do Borcza też jest odcinkowy pomiar prędkości, każdego dnia stoi się tam w korku - nie ma możliwości normalnie przejechać, ponieważ wszystkie nowe drogi, czy remonty dróg projektowane są po łebkach bez poprawnej weryfikacji bieżącego ruchu, czy zapotrzebowania na kolejne lata. Nowe drogi oddają dziurawe, pofalowane,
Na odcinku od Babiego dołu do Borcza też jest odcinkowy pomiar prędkości, każdego dnia stoi się tam w korku - nie ma możliwości normalnie przejechać, ponieważ wszystkie nowe drogi, czy remonty dróg projektowane są po łebkach bez poprawnej weryfikacji bieżącego ruchu, czy zapotrzebowania na kolejne lata. Nowe drogi oddają dziurawe, pofalowane, zjazdy nieprzemyślane, dodatkowo zamiast robić fragmentami to robią wszystko na raz. Jasne, reklamacje są uznawane i starają się to naprawiać, ale ile to ma wytrzymać skoro od razu już jest źle. Nowa trasa z Nowej Karczmy do Kościerzyny też będzie hitem, tam nowy asfalt już jest połatany, a przejeżdżałem 1 dnia po otwarciu. A jeśli nawet uda się gdzieś przyspieszyć to od razu piraci, drifterzy i trzeba karać. Gdzie to zmierza... ekologia i bezpieczeństwo pełną parą.
- 10 9
-
2026-05-30 06:17
Też
Też tam jeżdżę i wiem, że korki tam wynikają tylko i wyłącznie z ogromnego natężenia ruchu. Zmniejszenie prędkości paradoksalnie polepsza płynność jazdy. Każde zatrzymanie auta gdy jazda jest mniej płynna powoduje pogłębienie problemu dla wszystkich z tyłu. Oczywiście nie rozumieją tego ci co chcieliby wyprzedzić całą resztę innych frajerów :) Gdyby nie było tamtego pomiaru to byś stał w korku trzy razy dłużej.
- 5 4
-
2026-05-29 22:16
Tak drifterow tzreba wyslac na emeryture najlepiej dozywotnia od auta.
- 3 3
-
2026-05-29 14:22
po samym komentarzu widzę że jeździsz rowerem...
- 7 6
-
2026-05-29 13:04
Jak to był najbardziej błyskotliwy komentarz jaki dałeś radę wymyślić to raczej nie pisz już żadnych innych.
- 8 3
-
2026-05-29 11:39
(1)
na srebrzysko sie udaj
- 19 7
-
2026-05-29 12:01
Szukasz kolegów do izolatki?
- 9 5
-
2026-05-29 10:52
(12)
I pyk - mandacik za zbyt wolną jazdę na drodze ekspresowej.
- 28 14
-
2026-05-29 22:16
Nie ma czegos takiego bo nie ma minimalnej predkosci na ekspresowce
- 1 7
-
2026-05-29 12:06
(1)
Dzisiaj wiele łajz tak jeździ i jakoś mandatów te łajzy nie dostają. Bardzo dobrze gość pisze. Chcecie wolno na drodze ekspresowej to będzie wolno. Też wam to nie pasuje? No cóż.
- 11 7
-
2026-05-29 17:31
120 jest ekonomicznie uzasadnioną predkością pojazdu mechanicznego sterowanego organizmem białkowym
Ale nikt nie chce wolno. System jest skalibrowany na 120km/h - to nie jest wolno.
- 3 9
-
2026-05-29 11:17
Ktory paragraf o tym mowi? (8)
- 6 11
-
2026-05-29 13:03
Doedukuj się sam
- 2 1
-
2026-05-29 12:10
Art. 90. -
- 5 2
-
2026-05-29 12:08
(5)
Art. 90. 13
§ 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
Widzę, że głąby w Polsce mają się coraz lepiej.- 15 5
-
2026-05-29 18:21
serio mając dwa pasy nie możesz wyprzedzić tylko jedziesz za nim?
- 4 2
-
2026-05-29 15:47
Interpretacja
Głąby zawsze będą rozumiały prawo tak, jak im to dziś pasuje. To nasza narodowa wada :)
- 5 3
-
2026-05-29 13:31
ten artykuł powinien zostać zmieniony (2)
obecnie jest przez niektórych interpretowany tak, aby pozbawiać rowerzystów prawa do poruszania się po jezdniach ulic, nawet w strefach zamieszkania.
- 1 6
-
2026-05-30 09:00
Rowerzysta - terrorysta czyli bezkarny, bez karty rowerowej i bez znajomości przepisów o ruchu drogowym.
- 4 1
-
2026-05-29 22:17
Rowerzystow? Na 30 w sopocie to kieorwcy mnie zwalnaija wlekac sie 20 na godzine, moga dostac mandat?
- 2 1
-
2026-05-29 19:54
(5)
Przypomnijmy, że niemal na całej obwodnicy (poza niewielkimi odcinkami np. w Gdyni) obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. - no nie bardzo - od Gdyni (prawie początek obwodnicy) aż do Osowej (w obie strony) jest ograniczenie do 100 km/h.
- 194 4
-
2026-05-30 16:22
Nawet 70km/h
Od estakady do Chyloni
- 4 2
-
2026-05-30 03:58
No nie (2)
Na węźle Wielki Kack jest ograniczenie do 120km/h :)
- 4 2
-
2026-05-30 16:20
A gdzie stoi znak? (1)
- 1 1
-
2026-05-30 17:32
No właśnie nie ma znaku i dlatego można 120
- 1 0
-
2026-05-29 21:19
Czyli sie zgadza. Czesc Osowej to tez Gdynia
- 9 5
-
2026-05-29 13:54
(26)
nic to nie zmieni. część ludzi jak jedzie drogą ekspresową to jakby się wybrali na spacer, wleką się 70 albo nawet 60 prawym pasem zaś na lewym to można bardzo często pojechać 90 dzięki tirom które się wyprzedzają ale więcej niż te 9 dyszek pojechać nie mogą.
- 165 138
-
2026-05-30 10:44
Jeżdżę "tirem" i pomimo zakazu regularnie wyprzedzam na obwodnicy, bo jeździ mnóstwo malinowych dziadków jeżdżących 70 albo i mniej prawym pasem blokując ruch, oczywiście staram się to zrobić w najmniej utrudniającym życie osobówkom trybie. Policja zamiast ścigać nas za wyprzedzanie, powinna ścigać tych którzy blokują ruch!
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych sfrustrowanych kierowców- 13 21
-
2026-05-29 22:14
Fantasci, na 100 w Gdyni osiolki w audicach jezdza 150 km/h
- 8 14
-
2026-05-29 20:40
(2)
Dokładnie, ostatnio jeden złotówa w Dacii wlókł się dokładnie 65 km/h. Za to powinny być też srogie mandaty.
- 20 16
-
2026-06-05 13:46
Sam tak tam jezdze
Jak wszyscy bedą tam jezdzili 65 km/h to zaraz usuną te fotoradary. Sam tak tam teraz jezdze , czym wiecej ludzi się wkurzy tym szybciej zrobią z tym porzadek. Nie ma prawa ,które mówi ,że nie moge jechac na obwodnicy 65 km/h
- 0 1
-
2026-05-30 09:08
A zgłosiłeś?
Jak ma inaczej dostać mandat?!
- 0 5
-
2026-05-29 20:16
120 to prędkość maksymalna a nie obowiązkowa , minimalna zaś 40 km/h . (5)
Tak więc wszyscy którzy mieszczą sie w tym przedziale jadą przepisowo , czy to sie Tobie podoba czy nie .
- 34 20
-
2026-05-30 08:18
Minimalne prędkości są ... (1)
...dla pojazdów o konstrukcji, która uniemożliwia szybszą jazdę lub przewożących specyficzny ładunek itp...pojazdy, które mogą rozwijać większe szybkości, a warunki drogowe tego nie utrudniają, winny jechać z prędkości zbliżoną do maksymalnej...nie utrudniają przez to jazdy innym użytkownikom drogi, którzy chcą tak się poruszać.
Proszę sięgnąć do "Kodeksu Drogowego" z komentarzami i orzeczeniami sądów...są takie.- 16 10
-
2026-06-05 13:48
nie kłam
Nie ma czegoś takiego. Blokujemy 2 pasy na 60 km/h i nic nie zrobisz. Albo to usuną albo bedziesz zmuszony tak jechać . Strajk i tyle !
- 0 1
-
2026-05-29 22:40
Nie ma minimalnej prędkości (2)
amatorze.
- 8 9
-
2026-05-30 08:20
W polskim prawie o ruchu drogowym... (1)
...są takie prędkości...są nawet znaki drogowe, które określają (nakazują) minimalną prędkość!
- 9 1
-
2026-05-30 18:24
Jest gdzieś
Na obwodnicy są gdzieś?
- 2 0
-
2026-05-29 14:56
Chyba zmieni. Od 3.06 podwyższają punkty. Szybko będzie można stracić prawko
- 4 7
-
2026-05-29 14:30
to zmieni bardzo wiele
- 5 10
-
2026-05-29 14:16
Tak tak, Janusz. (12)
Wszyscy jeźdżą fatalnie oprócz ciebie mistrzuniu kierownicy.
- 25 14
-
2026-05-29 14:23
Obiektywnie (11)
Powiedział prawdę , rano o 5.00 ciężarówka musiała zwolnić bo na pustej obwodnicy miszczu osobówką 90km/h nie mógł jechać aby chociaż nie blokować ludzi w pracy.
- 18 6
-
2026-05-29 15:44
Wykluczenie (10)
Jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że nie wszyscy mają taką percepcję, uwagę i smykałkę do prowadzenia, nie wszyscy są młodzi, nie wszyscy są kilka ładnych lat po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, nie wszyscy jeżdżą w idealnych warunkach, nie wszyscy mają szybkie auta, to może i ty obiektywnie nie masz za grosz empatii, co wg innych może kwalifikować
Jeżeli nie potrafisz zrozumieć, że nie wszyscy mają taką percepcję, uwagę i smykałkę do prowadzenia, nie wszyscy są młodzi, nie wszyscy są kilka ładnych lat po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, nie wszyscy jeżdżą w idealnych warunkach, nie wszyscy mają szybkie auta, to może i ty obiektywnie nie masz za grosz empatii, co wg innych może kwalifikować cię do badań psychologicznych ... skoro "inni" nie pasują ci na drodze :) Pomyśl o tym, że kiedyś też będziesz starszy i jakiś młody byczek, będzie chciał cię usunąć z drogi, bo za wolno jeździsz :)
- 25 18
-
2026-05-30 10:47
Jedź miastem
Dla takich Januszy w kapeluszu są inne drogi, a nie drogi ekspresowe...
- 5 9
-
2026-05-29 18:20
Hah (8)
Niektórzy, to nie potrafią zrozumieć że należy jechać tak aby innym nie utrudniać życia. Ale widać, że coraz więcej jest takich jak ty którzy tylko szukają okazji by drugiemu polakowi było gorzej, byle mu utrudnić, uprzykrzyć - to jesteście wy - nauczyciele od 7 boleści. Starsza osoba jadąc 90 na autostradzie czy tam ekspresówce powinna trzymać się
Niektórzy, to nie potrafią zrozumieć że należy jechać tak aby innym nie utrudniać życia. Ale widać, że coraz więcej jest takich jak ty którzy tylko szukają okazji by drugiemu polakowi było gorzej, byle mu utrudnić, uprzykrzyć - to jesteście wy - nauczyciele od 7 boleści. Starsza osoba jadąc 90 na autostradzie czy tam ekspresówce powinna trzymać się kurczowo prawego pasa a nie bez powodu dumnie turlać się lewym obok ciężarówki tak przez naście kilometrów. Jeśli ma już nie tą świadomość i reakcję na otoczenie znakiem tego, że wymagane są badania zdolnościowe. Naprawdę przykro mi ale zdania swojego nie zmienię, coraz częściej odczuwam jazdę starszych osób, które tną pod prąd, albo wymuszają pierwszeństwo lub robią jakieś nieprzewidziane ruchy na drodze.
Słabe auto? Przynajmniej 99% spotkanych przeze mnie sytuacji mających na celu zwalnianie ruchu to są auta które nie są wcale słabe, zdecydowana większość z nich ma ponad 150 koni...- 17 10
-
2026-05-30 06:21
Zrizumienie (3)
Czytaj ze zrozumieniem. Jadę 90 km/h bo jestem stary i zwyczajnie nie mam takiej percepcji jak ty. Gdybyś za takie coś chciał wykluczać z jazdy to na drodze zostałoby 10% kierowców.
- 7 5
-
2026-05-31 22:15
Brak zrozumienia
Jak widać to ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem wniosków z tego co ktoś napisał. Jeśli jedziesz 90 i jesteś stary i nie masz percepcji to trzymaj się całą trasę na prawym a nie okupujesz lewy utrudniając życie innym ludziom. Żyj tak by innym nie utrudniać życia.
- 1 0
-
2026-05-30 06:56
(1)
Jazda samochodem to duża odpowiedzialność, jesteś stary, masz słabą percepcję, zrezygnuj z samochodu albo poruszaj się po drogach z ograniczeniem do 50 km/h. Twoja mała prędkość stanowi zagrożenie na drodze szybkiego ruchu.
- 10 14
-
2026-05-30 11:11
A dla mnie zagrożeniem
Jest twoja za duża prędkość i siedzenie na du**e. To głównie z takich "mądrych" pomysłów bierze się 90% wypadków na obwodnicy.
- 7 4
-
2026-05-29 18:56
(3)
A mi utrudnia życie jak gdy jadę 130 km/h, a ktoś siedzi mi na zderzaku i mruga długimi. Pewnie to byłeś ty. Nie pozdrawiam.
- 20 4
-
2026-06-01 06:28
To nie ja, ja wiecej jak 140 z górki nie polecę, ale nie lubię jak ktoś lewym pasem wyprzedza tiry jadąc 80 km/h.
- 0 0
-
2026-05-29 19:36
To zjedź na prawy. (1)
- 9 16
-
2026-05-30 07:49
To przesiądź się na autobus
- 5 4
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
