Fakty i opinie

stat

Odnowią stadion przy Traugutta

Jest szansa, że gdańska Lechia nie tylko odzyska dawną świetność, na co kibice mogą mieć nadzieję po ostatnim awansie drużyny do II ligi, ale dawny blask odzyska też stadion Lechii przy ul. Traugutta we Wrzeszczu. Prezydent Gdańska przeznaczył 1 milion 12 tysięcy zł. na przystosowanie stadionu do rozgrywek II ligi latem 2005. Decyzję muszą jeszcze zatwierdzić radni.

Środki na wyremontowanie stadionu zostaną - decyzją prezydenta Pawła Adamowicza - przyznane z nadwyżki budżetowej z roku 2004. Stadion przy ul. Traugutta 29, który powstał jeszcze przed wojną, należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Od wielu lat nie przeprowadzano w nim generalnego remontu, a jedyne duże zgromadzenia stanowiły zjazdy Świadków Jehowy.

Kiedy 28 maja drużyna Lechii pokonała Kotwicę Kołobrzeg zapewniając sobie tym samym miejsce w II lidze - szczęśliwi kibice nie przypuszczali chyba, że w ciągu zaledwie kilku dni miasto wyasygnuje pieniądze potrzebne na remont. Ma to być 1 milion 12 tysięcy złotych, za które zbudowany zostannie rozsuwany tunel prowadzący na boisko, zakupiona będzie tablica elektroniczna dla sędziego technicznego i wyposażenie do nowo wyremontowanych pomieszczeń pod trybuną główną stadionu. Kupione i zamontowane zostaną siedziska z oparciami, ławki dla rezerwowych i kierownictwa drużyn. Przygotowany będzie odrębny sektor dla kibiców przyjezdnych z dogodnym wejściem na stadion. Wykonany zostanie remont szatni dla drużyny gości i remont płyty głównej boiska wraz z instalacją nawadniającą płytę.

- Ponadto do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gdańska na lata 2006-2010 wprowadzone zostaną dalsze prace remontowe i modernizacyjne na stadionie przy ulicy Traugutta w Gdańsku - poinformował Maciej Turnowiecki, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.

W ramach tych prac m.in. przeprowadzony będzie remont trybuny głównej, zamontowany monitoring i system stałego nagłośnienia.

- To następna dobra wiadomość. Chłopaki w końcu pokazali, że potrafią grać i nie zawiedli swoich kibiców. Ale muszą mieć gdzie trenować w przyzwoitych warunkach. Należy się to im i gdańszczanom też - powiedział Jacek Kania, kibic Lechii.

Plany prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, związane z modernizacją stadionu MOSiR przy ulicy Traugutta w Gdańsku, muszą jeszcze zatwierdzić gdańscy radni.

Opinie (45)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.