Fakty i opinie

stat

Odważne zmiany w ruchu na Wyspie Spichrzów

Najnowszy artukuł na ten temat

Mieszkańcy chcą bezpiecznego przejazdu przy PKM Karwiny

Zmiany w ruchu wywołały spore zamieszanie wśród kierowców.
Zmiany w ruchu wywołały spore zamieszanie wśród kierowców. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Lepiej uważać, jeżdżąc ulicami na Wyspie Spichrzów. Od piątku obowiązuje tam nowa organizacja ruchu. Nie ma szans na otwarcie drogi przy hotelu "Novotel".Jak oceniasz zmiany w ruchu na Wyspie Spichrzów?

pozytywnie, będzie bezpieczniej, znikną korki 19%
przeciętnie, liczyłem na zamknęcie dla pojazdów ul. Stągiewnej 15%
negatywnie, lepiej było przed zmianą organizacji ruchu 66%
zakończona Łącznie głosów: 310
W piątek na ul. Stągiewnej zobacz na mapie Gdańska drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu. Teraz jeździmy wyłącznie w relacji od skrzyżowania z ul. Chmielną do skrzyżowania z ul. Motławską. Ponadto na ul. Stągiewnej został wprowadzony kontrapas dla rowerów. W przeciwną stronę jeździmy też ul. Spichrzową zobacz na mapie Gdańska. Ruch został tam skierowany w relacji od wysokości hotelu Novotel do budynku ZUS-u.

Po wprowadzeniu zmian kierowcy złapali się za głowy. - Całe życie jeździłem ul. Stągiewną do centrum od strony ul. Długie Ogrody. Teraz muszę jeździć po utwardzonej płytami betonowymi ul. Spichrzowej. To są słabe żarty z kierowców - denerwuje się pan Jerzy, pracownik firmy kurierskiej, którego spotkaliśmy podczas wykonywania zdjęć.

Dlaczego zdecydowano się zmienić kierunki jazdy w tym miejscu tak radykalnie? - Dotychczasowa organizacja wywoływała na ul. Stągiewnej korki do ul. Podwale Przedmiejskie. Ruch, dzięki zmianom, teraz tam się uspokoi. Kierowcy wybiorą drogę do Podwala Przedmiejskiego m.in. ul. Łąkową. Ponadto jezdnią poruszali się często piesi, co przy dotychczasowej organizacji ruchu potęgowało możliwość potrącenia - wyjaśnia Tomasz Wawrzonek, kierownik działu inżynierii ruchu w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Przejazd kierowcom mogłoby ułatwić otwarcie ul. Żytniej zobacz na mapie Gdańska, wiodącej tuż przy wschodniej ścianie Hotelu Novotel. Kierowcy mogliby po zmianie ruchu dojechać lepszą i krótszą drogą do ul. Pszennej. Czy otworzycie tę drogę? - Nie, bowiem jest ona własnością pobliskiego hotelu. Nie możemy nakazać jej otwarcia właścicielowi - wyjaśnia Wawrzonek.

Kierowcy nie dostrzegają zmian w ruchu na ul. Stągiewnej.... w efekcie komplikują sytuację na drodze.

Opinie (70) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.