Fakty i opinie

stat

Odwiedź jedyny taki schron przeciwatomowy w Gdańsku

Schron pod budynkiem C200 odwiedziliśmy już z kamerą już kilka miesięcy temu.


W weekend pasjonaci militariów XX wieku będą mogli zwiedzić schron przeciwatomowy pod przebudowywanym dawnym budynkiem Stoczni Północnej zobacz na mapie Gdańska. Pierwotnie organizatorzy mieli udostępnić obiekt wyłącznie w sobotę, ale z uwagi na duże zainteresowanie, do schronu będzie można wejść także w niedzielę.Czy jesteś miłośnikiem militariów XX w.?

tak, bardzo mnie interesuje ten okres 51%
tak, ale bardziej interesują mnie inne czasy 7%
nie, ale przy każdej okazji chętnie je poznaję 24%
nie, to nie jest moja pasja 18%
zakończona Łącznie głosów: 390
Pod remontowanym przez firmę Euro Styl budynkiem biurowym przy ul. Marynarki Polskiej 169, nazywanym przez inwestora C-200, znajdują się dwa schrony atomowe. Ich łączna powierzchnia to ok. 1,1 tys. m kw. Co ciekawe, zachowała się w nich część wyposażenia sprzed 31 lat, kiedy budynek ten był oddawany do użytkowania.

Pierwotnie organizatorzy mieli udostępnić obiekt wyłącznie w sobotę w godz. 13-16, ale z uwagi na duże zainteresowanie, do schronu będzie można wejść także w niedzielę. Organizatorzy póki co nie podali jeszcze godzin zwiedzania na 29 listopada.

Na mapce oznaczono miejsce zbiórki (punkt TU) oraz parking, na którym można pozostawić auto.
Na mapce oznaczono miejsce zbiórki (punkt TU) oraz parking, na którym można pozostawić auto. mat. Eurostyl
W zwiedzaniu schronu i terenu budowy obiektu C200 mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie w stanie zdrowia pozwalającym na swobodne przemieszczanie się - obiekt nie jest w tej chwili przystosowany do przemieszczania się osób niepełnosprawnych korzystających z wózków lub poruszających się o kulach.

Liczba miejsc ograniczona - nie ma wolnych miejsc na sobotę, ale można jeszcze zapisać się na niedzielne zwiedzanie. By wejść do schronu należy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie.

Opinie (38) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.