Fakty i opinie

stat

Odwołanie odrzucone, Strabag jednak zbuduje Chwarznieńską

Najnowszy artukuł na ten temat

Projekt obwodnicy Witomina za 2 mln zł

Pierwszy etap inwestycji już za nami. Kolejny zacznie się lada tydzień, ale to już kilkumiesięczne opóźnienie.
Pierwszy etap inwestycji już za nami. Kolejny zacznie się lada tydzień, ale to już kilkumiesięczne opóźnienie. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl

Na początku kwietnia będzie można podpisać umowę z wykonawcą przebudowy dalszej części ul. Chwarznieńskiej zobacz na mapie Gdyni. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wniosek MTM, który też chciał dostać ten kontrakt, ale w przetargu przegrał minimalnie.Zakres prac na ul. Chwarznieńskiej.
Zakres prac na ul. Chwarznieńskiej. graf. Trojmiasto.pl
Mimo że oferty na wykonanie dwupasmowej jezdni na leśnym odcinku ul. Chwarznieńskiej poznaliśmy już 13 lutego, urzędnicy wciąż nie podpisywali umowy z wykonawcą. Powód? Odwołanie MTM, który przegrał "o włos".

Strabag za rozbudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi w 79 tygodni zainkasuje 25,9 mln zł. Na swoje prace daje też najdłuższą gwarancję w do tej pory realizowanych na Pomorzu inwestycjach drogowych - aż 55 miesięcy. Tuż za zwycięzcą był jednak MTM, z ceną o ok. 1,5 mln wyższą, ale krótszym aż o 18 tygodni terminem realizacji. Głównym kryterium przetargu była jednak cena (95 proc.), 3 proc. to termin realizacji, a 2 proc. okres gwarancji.

Krajowa Izba Odwoławcza, do której o sprawdzenie przetargu zwrócił się MTM, stwierdziła jednak, że urzędnicy błędu nie popełnili i mogą podpisywać umowę z wykonawcą. Stanie się to na początku kwietnia, a prace zakończyć się mają latem 2014 roku. Nie wiadomo jednak czy ten termin zostanie dotrzymany ze względu na opóźnienia w pracach. Pierwotnie planowano, że ten etap prac rozpocznie się nawet w listopadzie 2012 roku, mamy więc już pół roku zwłoki, którą trudno będzie nadrobić.

Przebudowa ul. Chwarznieńskiej

Ulica Chwarznieńska zostanie rozbudowana na odcinku 1,5 km do dwóch jezdni. Na zmodernizowanym odcinku powstanie wiadukt umożliwiający przejście pod trasą dużym zwierzętom, które będzie służyło także jako przejazd gospodarczy. Powstanie też kładka dla pieszych na wysokości Domu za Falochronem oraz ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlona i ogrodzona specjalną siatką.

Na początku października ubiegłego roku rozpoczęły się przygotowania do inwestycji, w ramach których wycięto drzewa wzdłuż ulicy. Kierowcy odebrali to jako dobry znak, czekając na rozpoczęcie realnych prac.

Jeśli nie będzie opóźnień, dwujezdniową ul. Chwarznieńską przez las pojedziemy podczas wakacji w 2014 r.

Opinie (67) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.