Fakty i opinie

stat

Ogłoszenie na Allegro: sprzedam dziecko

"Sprzedam dziecko płci żeńskiej, używane. Sprzedaję, bo znudziła mi się"- aukcję na Allegro z takim opisem zamieścił mieszkaniec Trójmiasta. Trzy godziny później do mieszkania, z którego pisał, zapukali policjanci.Na ogłoszenie w Allegro natrafili policjanci z Radomia zajmujący się przestępczością internetową. Na aukcji ktoś oferował: "dziecko płci żeńskiej, używane, oczy trochę szaroniebieskie; sprzedaję, bo znudziła mi się, mogę przesłać zdjęcie mailem, cena od złotówki". Żart, czy prawdziwa oferta? Niezależnie od tego, Allegro natychmiast zablokowało aukcję.
 
Policjanci szybko ustalili kto zamieścił ogłoszenie, i że komputer, z którego korzystał internauta znajduje się w Gdyni. Parę chwil później wiedzieli też, że w tym samym miejscu mieszka 9-letnia dziewczynka o takim samym imieniu, jak podane w ofercie.

Sprawę przejęli kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku. Trzy godziny po odkryciu ogłoszenia w portalu zapukali do drzwi mieszkania w Gdyni. Zastali w nim całą i zdrową 9-latkę, jej matkę oraz 15-letniego kuzyna dziewczynki.

Chłopak przyznał się, że zamieścił ogłoszenie sprzedaży dziecka ponieważ był zły na dziewczynkę. Nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji tego żartu. Cóż, nieznajomość prawa szkodzi... Teraz 15-latek stanie przed sądem rodzinnym.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (119)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.