• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ogrodzenie spadło na wózek z dzieckiem

Jakub
3 kwietnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (203)
  • Gdy pan Jakub przyjechał na miejsce, przęsło ogrodzenia nadal stało niezabezpieczone.

- Przez lekkomyślność robotników i brak nadzoru nad remontem wiaduktu na ul. KrasickiegoMapka w Brzeźnie mogło dojść do tragedii. Metalowe przęsło ogrodzenia, postawione luzem i oparte o barierkę, przewróciło się na wózek z moim dzieckiem, zatrzymując się na jego nogach i kilkanaście centymetrów od główki - pisze pan Jakub, czytelnik Trojmiasto.pl. Oto jego list.Miałe(a)ś kiedyś niebezpieczną sytuację na budowie lub w jej okolicy?

Niby nic się nie stało, ale jednak mogło dojść do tragedii. Chciałbym, aby odpowiedzialni za poniższą sytuację wyciągnęli z tej sytuacji wnioski.

29.03.2023 ok. godz. 15:30 moja mama wraz z moim niespełna półtorarocznym synem przechodziła wiaduktem na ul. Krasickiego z Brzeźna w stronę Nowego Portu. Gdy znajdowała się na "szczycie" wiaduktu, w wyniku podmuchu wiatru na wózek z dzieckiem spadło niezabezpieczone, oparte o barierkę wiaduktu przęsło ogrodzeniowe. Zatrzymało się na wózku i nóżkach dziecka - kilkanaście centymetrów od główki.Płot spadł na dziecko, nie dało się go podnieśćZe względu na wiek mama nie była w stanie sama podnieść ogrodzenia. Pomógł jej dopiero przechodzący obok chłopak.

Szczęście w nieszczęściu - nic się dziecku nie stało. Skończyło się na nerwowej sytuacji, ale do tragedii było bardzo blisko.

Mógłbym zgłosić na policję tę sprawę, gdyż wszelkie przestępstwa umyślne bądź nie przeciwko zdrowiu i życiu są ścigane z urzędu, ale czy to ma sens? Bardziej interesuje mnie to, kto i dlaczego doprowadził do takiej niebezpiecznej sytuacji? Czy instytucje nadzorujące, jak i zlecające prace - miasto Gdańsk, inspektor budowlany czy kierownik budowy - wykonują swoją pracę i nadzorują należycie ten i inne place budowy w naszym mieście? Co firma MTM, która wykonuje remont wiaduktu, zrobi w przyszłości, jakie wdroży procedury, aby już nigdy nie doszło na jej budowach do zagrożenia życia osób postronnych?Piesi mogą tu legalnie chodzićZdaję sobie sprawę, że wiadukt to teoretycznie częściowo plac budowy, ale dopuszczając na nim ruch pieszy, trzeba zrobić to w sposób bezpieczny dla wszystkich. Niedopuszczalne jest odstawianie niezabezpieczonych elementów właśnie w taki sposób, że mogą spaść na dziecko - czy to z powodu wiatru, czy nawet samoistnie!
Jakub

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (203)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane