• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Okradł lombard i uciekał... autobusem

Michał Sielski
25 listopada 2022, godz. 21:00 
Opinie (53)
Wybijanie szyb i kradzież z wystawy w środku miasta to nie jest najlepszy plan na szybki zarobek. Wybijanie szyb i kradzież z wystawy w środku miasta to nie jest najlepszy plan na szybki zarobek.

Misterny plan, zabezpieczony samochód lub motocykl do ucieczki, może nawet szybka motorówka... Zaraz, zaraz, takie rzeczy to w kinowych filmach. Złodziej z Gdyni, który okradł lombard, chciał uciec policji autobusem komunikacji miejskiej.Zdarzyło ci się zrobić coś głupiego pod wpływem alkoholu?

Gdy policjanci otrzymali informację, że ktoś wybił szybę w sklepie z telefonami przy ul. Armii Krajowej w Gdyni, od razu udali się na miejsce.

- Operator monitoringu śledził dalsze kroki mężczyzny i na bieżąco informował policjantów o jego położeniu, by zdołali go jak najszybciej zatrzymać - mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni.
Operator poinformował policjantów, że mężczyzna, który dokonał kradzieży, wsiadł po niej do autobusu jadącego w kierunku ul. 10 Lutego.

- Funkcjonariusze pojechali, aby to sprawdzić i zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi przestępcy. 27-latek, na widok radiowozu, wysiadł z autobusu i zaczął uciekać - informują policjanci.

Wybił szybę, ukradł biżuterię  • Dzięki kamerom monitoringu i czujnemu oku ich operatora udało się ustalić wszystkie przestępstwa zatrzymanego mężczyzny.
  • Dzięki kamerom monitoringu i czujnemu oku ich operatora udało się ustalić wszystkie przestępstwa zatrzymanego mężczyzny.
  • Dzięki kamerom monitoringu i czujnemu oku ich operatora udało się ustalić wszystkie przestępstwa zatrzymanego mężczyzny.
  • Dzięki kamerom monitoringu i czujnemu oku ich operatora udało się ustalić wszystkie przestępstwa zatrzymanego mężczyzny.
Funkcjonariusze nie mieli jednak problemów z jego złapaniem. Szybko okazało się też, że wybicie szyby w sklepie z telefonami, to niejedyny jego występek. Wcześniej uszkodził również szybę w sklepie turystycznym przy ul. Starowiejskiej oraz wybił szybę w lombardzie przy ul. Abrahama, skąd ukradł dwie srebrne papierośnice, 35 par srebrnych kolczyków i trzy kolie z bursztynem.

Mężczyzna został więc osadzony w policyjnym areszcie, także po to, by wytrzeźwiał, bo miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Gdy doszedł do siebie, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane