Fakty i opinie

stat

Okradł starszą kobietę, został zatrzymany

Najnowszy artukuł na ten temat

Wyrzuciła oszustom 130 tys. zł przez balkon

Oszust przekonał 74-latkę do wypłacenia oszczędności z banku.
Oszust przekonał 74-latkę do wypłacenia oszczędności z banku. fot. policja

Chciwość zgubiła 19-latka, który oszukał starszą kobietę metodą "na policjanta". Po tym, jak wyłudził od niej 25 tys. zł, chciał zrobić to jeszcze raz. Ale kobieta była już bardziej ostrożna i na oszusta czekała policja.Gdzie trzymasz oszczędności?

w banku 45%
w domu 7%
inaczej inwestuję oszczędności 6%
nie posiadam oszczędności 42%
zakończona Łącznie głosów: 1320
Wszystko zaczęło się 16 stycznia, kiedy 74-latka z Gdańska odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Stwierdził on, że jest członkiem specjalnej grupy zwalczającej przestępców okradających seniorów. Powiedział kobiecie, że jej oszczędności w banku są zagrożone, bo pracownicy banku mają współpracować z przestępcami okradającymi konta.

74-latka uwierzyła oszustowi i wypłaciła z banku 25 tys. złotych, a gotówkę zostawiła we wskazanym przez fałszywego policjanta miejscu.

Kiedy jednak wróciła do domu, zaczęła mieć wątpliwości i zgłosiła wszystko prawdziwym policjantom. Ci przyjęli zgłoszenie, zaczęli też pracować nad sprawą, poinstruowali także seniorkę, jak się zachować, gdy kolejny raz ktoś zadzwoni i będzie próbował ją oszukać.

Wiedza ta okazała się dla kobiety przydatna bardzo szybko. Już dzień po oszustwie odebrała ona telefon od tego samego mężczyzny. Przestępca - prawdopodobnie zachęcony tym, że w tak łatwy sposób udało mu się zdobyć pieniądze - postanowił po raz drugi oszukać 74-latkę.

Ta od razu poinformowała o wszystkim prawdziwych policjantów, a ci zatrzymali przestępcę na gorącym uczynku.Oszustem okazał się 19-latek z Warszawy.

- Usłyszał on już zarzut oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, został też aresztowany tymczasowo na trzy miesiące - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie (85) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.