Fakty i opinie

stat

Okradł ekipę naprawiającą pękniętą rurę na Morskiej

Czwartkowa awaria wodociągowa przy ul. Morskiej

Zakradł się do samochodu ekipy naprawiającej pękniętą rurę przy ul. Morskiej i skradł wart kilkanaście tysięcy złotych sprzęt. Później zadzwonił do okradzionych i zażądał okupu. 36-latek z Gdyni jest już w rękach policji.Ktoś cię okradł i dzwoni w sprawie okupu, co robisz?

płacę okup 7%
umawiam się ze złodziejem i informuję policję 75%
odmawiam zapłaty, ale informuję służby 18%
zakończona Łącznie głosów: 3074
Rura przy ul. Morskiej pękła w czwartek około południa. Sytuację opanowywano przez blisko dwie godziny. Wylewająca się z uszkodzonej rury woda nie tylko spowodowała ogromne utrudnienia w ruchu, ale też zalała tunel pod ulicą. Kiedy strażacy w końcu wypompowali z niego wodę, na miejscu pojawili się pracownicy firmy mającej naprawić wodociąg.

To właśnie oni padli ofiarą złodzieja, który prawdopodobnie zakradł się do ich samochodu i skradł z niego specjalistyczne urządzenie elektroniczne warte kilkanaście tysięcy złotych.

Czytaj więcej o pękniętej rurze przy ul. Morskiej

Złodziej był na tyle bezczelny, że tuż po dokonaniu kradzieży zadzwonił do okradzionej firmy i zażądał okupu za zrabowany sprzęt. Pracownicy firmy zadeklarowali, że zapłacą za zwrot urządzenia, umówili się ze złodziejem, po czym zawiadomili o wszystkim policję. I to kryminalni, a nie torba z okupem, czekali na złodzieja.

- Dzięki sprawnemu działaniu policjantów skradzione urządzenie wróciło do prawowitych właścicieli. Zatrzymany za kradzież mienia i żądanie korzyści majątkowej w zamian za jego zwrot niebawem usłyszy zarzuty. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Opinie (214) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.