Fakty i opinie

Okradziono kolejny automat z biletami w Gdańsku

Najnowszy artukuł na ten temat

Za mało biletomatów. ZTM zachęca do zakupu biletów przez aplikacje

We wtorek rano nasz czytelnik natknął się na otwarty i okradziony biletomat w Sobieszewie.
We wtorek rano nasz czytelnik natknął się na otwarty i okradziony biletomat w Sobieszewie. fot. czytelnik/trojmiasto.pl

Drugi raz w ciągu miesiąca ktoś włamał się do automatu z biletami w Gdańsku - tym razem w SobieszewieMapka. Właściciel urządzenia szacuje straty, a przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego podkreślają, że z urządzenia zniknęła "śladowa ilość" gotówki.Jesteś świadkiem włamania, co robisz?

próbuję na własną rękę przepłoszyć złodzieja 11%
zawiadamiam policję 67%
udaję, że nic nie widzę 22%
zakończona Łącznie głosów: 708
O zdarzeniu poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta, który po godzinie 5 rano natknął się na otwarty automat z biletami.

Przedstawiciele organizatora przewozów - Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku - są w kontakcie z Mennicą Polską, która jest właścicielem i operatorem urządzeń.

- Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że skradziona kwota gotówki była śladowa, absolutnie nieadekwatna do wysiłku przy włamaniu do takiego urządzenia - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Jak podkreśla, biletomaty są regularnie opróżnianie z pieniędzy, a każdorazowe, nieautoryzowane otwarcie urządzenia powoduje przesłanie informacji do policji.

- Policjanci od rana pracowali na miejscu włamania do biletomatu w Sobieszewie. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zabezpieczają monitoring, który będzie dokładnie przeanalizowany. Funkcjonariusze w tej sprawie przesłuchali kilku świadków i sprawdzają wszystkie zdobyte informacje - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Więcej będzie kosztować naprawa niż skradzione pieniądzeGorszą wiadomością jest to, że dużo bardziej odczuwalna finansowo będzie naprawa urządzenia niż kwota, która z niego zniknęła.

Rozkłady komunikacji miejskiej w GdańskuWarto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy złodziej wziął na celownik automat biletowy. We wtorek, 26 maja, ktoś ukradł kasetki z około 5 tys. złotych z urządzenia przy ul. SzczęśliwejMapka.

Opinie (95) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.