• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Oliwski Budżet Sąsiedzki po raz trzeci

on
9 sierpnia 2022, godz. 12:00 
Opinie (11)
  • Oliwski Budżet Sąsiedzki to szansa na zmiany w dzielnicy. Trwa jego III edycja - projekty można składać do końca wakacji.
  • Oliwski Budżet Sąsiedzki to szansa na zmiany w dzielnicy. Trwa jego III edycja - projekty można składać do końca wakacji.
  • Oliwski Budżet Sąsiedzki to szansa na zmiany w dzielnicy. Trwa jego III edycja - projekty można składać do końca wakacji.

Do końca wakacji mieszkańcy Oliwy mogą składać projekty do III edycji budżetu sąsiedzkiego. Pula środków na zadania wynosi 18 tys. zł. O finansowanie mogą ubiegać się zarówno projekty miękkie związane np. z aktywizacją mieszkańców, jak i te, które na trwałe wpiszą się w charakter dzielnicowej przestrzeni.Słyszała(e)ś o budżecie sąsiedzkim?

Oliwski Budżet Sąsiedzki ma za zadanie wspierać inicjatywy społeczne mieszkańców. Jego celem jest rozwijanie potencjału dzielnicy, modernizacja wspólnej przestrzeni i wspieranie działań integrujących osoby, które mieszkają w Oliwie. Nabór wniosków do najnowszej edycji budżetu jeszcze trwa.

Festyn czy Tai Chi w parkuW tej odsłonie pula przeznaczonych na dofinansowane projektów wyniesie 18 tys. zł. 12 tys. przeznaczyła Olivia Centre, a 6 tys. radny miejski Andrzej Stelmasiewicz. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na pierwszą połowę września.

W ubiegłorocznej edycji dofinansowane zostały trzy projekty:

Festyn Świąteczny na Rynku w Oliwie, zgłoszony przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto. To wydarzenie społeczno-kulturalne, w ramach którego odbyły się m.in. warsztaty dekoracyjne dla dzieci i dorosłych, wspólna aranżację przestrzeni, kiermasz świąteczny i oprawa muzyczną.

Ścieżka sportowo-edukacyjna przy Szkole Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w GdańskuMapka. Instalacja umożliwia plenerową zabawę i naukę wszystkim małym mieszkańcom dzielnicy.

Tai Chi w Oliwie, zgłoszone przez Stowarzyszenie Park On. Projekt objął 38 godzinnych zajęć Tai Chi dla osób z chorobą Parkinsona, opiekunów oraz osób chętnych do prowadzenia tej formy aktywności.


Zmiany w dzielnicy i integracja mieszkańcówZgłaszane projekty do budżetu sąsiedzkiego muszą dotyczyć działań i inwestycji realizowanych w Oliwie. Ich wyboru dokonują lokalni społecznicy, aktywiści, radni miejscy i dzielnicowi.

- Mamy więc przekonanie, że ta inicjatywa trafia w punkt i przyczynia się do rozwoju Oliwy. W poprzedniej edycji udało nam się dofinansować bardzo różnorodne obszary aktywności lokalnej i mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Wspólnie z mieszkańcami udało nam się stworzyć trwały program rozwoju miejsca, w którym wszyscy żyjemy i pracujemy - mówi Bogusław Wieczorek, przedstawiciel Olivii Centre.
Oliwski Budżet Sąsiedzki to szansa na zmiany w dzielnicy. Trwa jego III edycja - projekty można składać do końca wakacji. Oliwski Budżet Sąsiedzki to szansa na zmiany w dzielnicy. Trwa jego III edycja - projekty można składać do końca wakacji.

Formularz zgłoszeniowy projektu dostępny jest na stronie internetowej OBC.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane