Fakty i opinie

Orszaki Trzech Króli przeszły przez Trójmiasto


Zimowa aura nie przestraszyła uczestników orszaków Trzech Króli, które przeszły w piątek przez Trójmiasto. Było kolorowo i nastrojowo.Gdański orszak zaczął się przy bazylice Mariackiej (od strony ul. Piwnejzobacz na mapie Gdańska) i przeszedł ulicami Piwną, Tkacką, Długą, by zakończyć się na Długim Targu.

Wszyscy chętni dostali korony i śpiewniki z kolędami. Na czele Orszaku - prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni przez werblistów, dziecięce grupy rycerzy i dam dworu, a także dworzan z darami - pojechali na koniach Trzej Mędrcy ze Wschodu.

Przy choince na Długim Targu oddali hołd Świętej Rodzinie i złożyli dary. Potem zaczął się koncert kolęd i pastorałek

Orszak Trzech Króli w Gdyni.


W Gdyni orszak ruszył ok. godz. 12:20 - sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, skąd po 15 minutach orszak ulicami 3 Maja i 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni dotarł na skwer Kościuszki.

W połowie drogi - na platformie przed CH Batory zobacz na mapie Gdyni - odegrana została scena wizyty Trzech Króli u Heroda. Potem orszak przeszedł na skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni, do zaimprowizowanej karczma. Wszystko skończyło się przed Teatrem Muzycznym zobacz na mapie Gdyni, gdzie licznie zgromadzeni gdynianie zobaczyli walkę dobra ze złem. Można też było zwiedzić szopkę w muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim zobacz na mapie Gdyni, przed którą odbyło się wspólne kolędowanie.

Opinie (176) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.