Osiedle Szumilas. Miejska oaza zieleni bliżej, niż myślisz

Mieszkańcy osiedla Szumilas na wyciągnięcie ręki będą mieli nie tylko prywatny las, rezerwaty w okolicy, ale także zadbaną zieleń wokół budynków.
Mieszkańcy osiedla Szumilas na wyciągnięcie ręki będą mieli nie tylko prywatny las, rezerwaty w okolicy, ale także zadbaną zieleń wokół budynków. materiały prasowe

Wybór własnego mieszkania zawsze jest powiązany z oczekiwaniem, że będzie się ono znajdowało w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą i jednocześnie blisko natury. Czy w praktyce da się pogodzić te dwie potrzeby? Znaleźliśmy inwestycję, która okazuje się prawdziwą perłą: Szumilas dewelopera Robyg to osiedle, które oprócz dobrej lokalizacji w KowalachMapka oferuje mieszkańcom prywatny 2-hektarowy las. W sprzedaży właśnie pojawiła się tu nowa oferta.- Szumilas to osiedle dla wszystkich, którzy cenią sobie kontakt z naturą, a zarazem lubią wygodę życia związaną z mieszkaniem w mieście - mówi Anna Wojciechowska, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu - Kameralne osiedle wtulone w przyrodę z dostępem do prywatnego lasu, powstające w Kowalach to niezwykle ciekawa i unikalna propozycja.
W czwartek, 21 października, rusza sprzedaż kolejnego etapu osiedla. Wybierać można wśród 49 mieszkań w układzie od jednego do czterech pokoi i powierzchni od 22 do 74 m kw. Ceny są atrakcyjne, a widok na otaczającą zieleń to niezwykle ważny atut.

Kameralna zabudowa wśród zieleniSzumilas to inwestycja budowana przez obecną na polskim rynku nieruchomości od ponad 20 lat firmę Robyg.

Tę propozycję dewelopera wyróżnia kameralna zabudowa nowoczesnych, trzypiętrowych domów wielorodzinnych, która stanowić będzie idealne miejsce dla osób ceniących zieleń i spokój. Zapewni ją nie tylko bogata infrastruktura rekreacyjna, ale także dostęp do prywatnego lasu. Wszystko to w doskonałej komunikacji z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi.

- Inwestycja Szumilas to zielona, bliska przyrody ostoja pozwalająca mieszkańcom nie tylko odpocząć w otoczeniu przyrody i w otulinie prywatnego lasu, ale także prowadzić aktywne życie zarówno zawodowe, jak i rodzinne blisko centrum Gdańska - mówi Anna Wojciechowska.

W centrum natury, blisko infrastrukturyPołożone przy ul. Magazynowej w KowalachMapka osiedle Szumilas, umożliwi sprawną realizację codziennych potrzeb mieszkańcom w obrębie dłuższego spaceru, kilkunastominutowej jazdy rowerem lub w ciągu zaledwie kilku minut samochodem.

W pobliżu znajduje się nowa gdańska Szkoła Metropolitalna oraz bogata sieć przedszkoli zapewniające dostęp do usług edukacyjnych.

Rejon ten także intensywnie rozwija się pod względem dostępności lokali usługowych. Sklepy, salony piękności i inne usługi pozwalają mieszkańcom w łatwy sposób zapewnić sobie wszystkie niezbędne potrzeby codziennego życia. Większe zakupy mieszkańcy osiedla będą mogli zrealizować w pobliskim Centrum Handlowym Kowale czy cieszącym się popularnością Designer Outlet Gdańsk.

Obcowanie z przyrodąWszelkie udogodnienia są łatwo dostępne, jednak kiedy mieszkańcy przekroczą progi swojego osiedla, napotkają urokliwą przestrzeń w otulinie dostępnego tylko dla nich prywatnego lasu. Ponadto wokół osiedla czeka na nich prawdziwie sielski krajobraz w postaci rozległych zalesionych terenów.

Otoczenie lasów i natury, bliskość jezior i kontakt z przyrodą to prawdziwe dobrodziejstwo tej lokalizacji.
Otoczenie lasów i natury, bliskość jezior i kontakt z przyrodą to prawdziwe dobrodziejstwo tej lokalizacji. materiały prasowe
Szumilas to inwestycja powstająca w bezpośrednim otoczeniu lasów, stawów, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody "Bursztynowa Góra" oraz licznych ścieżek rekreacyjnych w Jarze Reknicy oraz wokół jeziora Otomin. W okolicy nie brakuje ścieżek umożliwiających rowerowe przejażdżki lub długie, rodzinne spacery.

W obrębie samego osiedla do dyspozycji mieszkańców będą ścieżki rekreacyjne, place zabaw dla najmłodszych czy planowane boisko sportowe oraz zewnętrzna siłownia.

Dużym atutem osiedla będą również ponadprzeciętne odległości między budynkami, które zapewnią rodzinom tak potrzebny spokój i intymność oraz bogactwo różnorodnej roślinności, terenów rekreacyjnych i atrakcyjne przestrzenie wspólne.

Na terenie inwestycji znajdują się dwa naturalne zbiorniki wodne. W kolejnych etapach osiedla powstanie wokół nich przyjazna przestrzeń do rodzinnej rekreacji. Z okna natomiast roztaczać się będzie widok na prywatny las. Koncepcja, aby przekazać mieszkańcom dostęp do prywatnego terenu leśnego to fenomen nie tylko na skalę Trójmiasta, ale i wyjątkowa propozycja w odniesieniu do obecnych propozycji deweloperów w kraju.

Przestrzenie wspólne na osiedlu wypełnione będą zielenią, placami zabaw, miejscami rekreacji - także w prywatnym osiedlowym lesie i nad zbiornikami wodnymi.
Przestrzenie wspólne na osiedlu wypełnione będą zielenią, placami zabaw, miejscami rekreacji - także w prywatnym osiedlowym lesie i nad zbiornikami wodnymi. materiały prasowe

Dobry dojazd to podstawaBliskość trójmiejskiej obwodnicy zapewni doskonałą komunikację nie tylko z samym Gdańskiem, ale także z całym Trójmiastem. Osiedle z jednej strony otoczone jest przez las, z drugiej świetnie skomunikowane z centrum Gdańska i dzielnicami południowymi.

W przyszłości komunikację usprawnią dodatkowo połączenia kolejowe, między innymi planowana budowa nowej nitki II etapu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która ma połączyć południowe dzielnice Gdańska z sąsiednimi miejscowościami.

Z kolei planowane inwestycje drogowe, takie jak rozbudowa trasy S7, w ramach której powstanie dodatkowy wyjazd na obwodnicę w kierunku Łodzi, pozwolą jeszcze sprawniej komunikować się w obrębie metropolii.

Biuro Sprzedaży inwestycji Szumilas mieści się przy ul. Piekarniczej 3 w GdańskuMapka
SZUMILAS - POZNAJ SZCZEGÓŁY I CENY

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł