Fakty i opinie

stat

Osiedle odcięte od ul. Myśliwskiej zyska nowy dojazd


Miasto nie chce negocjować z odpowiedzialnymi za odcięcie dojazdu do ul. Myśliwskiej z ul. Pagórkowejzobacz na mapie Gdańska, natomiast Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na dokumentację dla budowy dojazdu od ul. Kartuskiej. Mieszkańcy odciętego osiedla muszą uzbroić się w cierpliwość.Jak oceniasz decyzję o budowie ul. Pagórkowej?

świetnie, to jedyne dobre rozwiązanie tego problemu 57%
neutralnie: ciesze się, że mieszkańcom będzie łatwiej, ale są pilniejsze budowy niż ta 19%
źle, taniej byłoby się porozumieć z właścicielami działki 24%
zakończona Łącznie głosów: 514
We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o prywatnym właścicielu działki, który z dnia na dzień zagrodził dojazd do ul. Myśliwskiej mieszkańcom bloków położonych przy ul. Pagórkowej. Do dzisiaj miasto, mieszkańcy i właściciel zagrodzonej działki nie doszli do porozumienia - dlatego tymczasowa droga pozostaje cały czas nieprzejezdna.

Wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii nic się nie zmieni.

- Miasto nie ma ochoty z nami rozmawiać, dlatego droga pozostaje zagrodzona - mówi krótko Angelika Zagraba, pełnomocnik rodziny, do której należy fragment działki, przez który jeszcze kilka miesięcy temu jeździły samochody do ul. Pagórkowej.
Urzędnicy nie chcą negocjować z Angeliką Zagrabą, ponieważ stan prawny nieruchomości jest wciąż nieuregulowany. Cały czas nie wiadomo, kto jest prawnym spadkobiercą po poprzednim właścicielu, który zgadzał się na przejazd aut przez jego działkę.

- Czekamy na wyrok sądu w tej sprawie - przyznaje pełnomocnik rodziny, do której należy fragment działki.

Wszystko wskazuje jednak na to, że władze Gdańska wybrały trwalsze rozwiązanie, niż prowizoryczny układ z właścicielem prywatnego terenu. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska właśnie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy ul. Pagórkowej, ale od strony ul. Kartuskiej.

- Opracowanie ma być gotowe do końca września - zapowiada Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Jeszcze nie wiadomo, czy budowa drogi ruszy w tym roku, czy w przyszłym. Wszystko zależy od tego, czy znajdą się na to pieniądze w budżecie miasta. Nowy odcinek ul. Pagórkowej oprócz utwardzonej nawierzchni, zyska odwodnienie i oświetlenie. Ponadto wyremontowana zostanie nawierzchnia przed blokami na ul. Pagórkowej.

O wyborze biura projektowego w 60 proc. zdecyduje cena, a w 40 proc. okres rękojmi liczony od daty odbioru ostatniej z części dokumentacji projektowej. Potencjalnego wykonawcę poznamy najszybciej w poniedziałek, wtedy nastąpi otwarcie ofert.

Mieszkańcy ul. Pagórkowej mogą się cieszyć, że urzędnicy tak szybko zareagowali na trapiący ich problem. Z zazdrością spoglądać na nich mogą mieszkańcy sąsiedniej ul. Myśliwskiej, gdzie różne doraźne naprawy czy modernizacje trwają od dekady.

Film z września 2016 r. Od tamtego okresu niewiele się zmieniło na ul. Pagórkowej

Opinie (152) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.