• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Osiedle przy wjeździe do Sopotu zamiast KFC

Michał Brancewicz
3 lipca 2024, godz. 07:00 
Opinie (361)
Frontowy budynek planowanego osiedla, który powstanie w miejscu po salonie samochodowym. Frontowy budynek planowanego osiedla, który powstanie w miejscu po salonie samochodowym.

Bar KFC i tymczasowy salon samochodowy Porsche przy al. Niepodległości 635-637Mapka przy wjeździe do Sopotu ustąpią miejsca osiedlu czterech 16-metrowych budynków. Powstanie tam w sumie 150 lokali mieszkalnych i biurowych oraz kilka usługowych. Inwestor nie podjął jeszcze decyzji o starcie budowy, ale my pokazujemy już, jak inwestycja będzie wyglądała.Jak często jadasz fast foody?

Kierowców wjeżdżających od strony Gdańska do Sopotu wita od lat ten sam zestaw budynków: karczma Zagroda Polska, stacja benzynowa, KFC, salon samochodowy, obecnie Porsche.

Na tym odcinku, ale po drugiej stronie al. Niepodległości, nie ma żadnych zabudowań, tylko park.

Od pewnego czasu działka, na której znajduje się fast food i salon, ma nowego właściciela. Jest nim deweloper Moderna Holding.


Nie ma decyzji o rozpoczęciu budowyOsiedle będzie się składać z 4 budynków. Na wizualizacji są widoczne fragmenty 3 z nich. Osiedle będzie się składać z 4 budynków. Na wizualizacji są widoczne fragmenty 3 z nich.
W grudniu zeszłego roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Zgodę otrzymał pod koniec maja 2024. Udało nam się poznać szczegóły tego przedsięwzięcia.

Inwestycja zakłada powstanie łącznie 150 lokali mieszkalnych oraz biurowych, a także 6 usługowych na parterze. Osiedle będą tworzyć 4 pięciokondygnacyjne budynki o wysokości 16 m.


Dodatkowo przewidziano wokół inwestycji 99 miejsc postojowych oraz 3 rowerownie, w których będzie miejsce na 107 jednośladów.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, kiedy rozpoczynamy inwestycję - przyznaje Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.

KFC tam już nie wróciZa projekt budynku odpowiada pracownia Wolski Architekci.

Jak przyznaje deweloper, nie ma raczej szans, by KFC wróciło z powrotem do jednego z lokali usługowych na osiedlu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (361)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane