Fakty i opinie

stat

Ostatni weekend września w plenerze. Dokąd na spacer?

Najnowszy artukuł na ten temat

Lokalne punkty widokowe w Trójmieście

Trwa ostatni weekend września, podczas którego - mimo niższych temperatur - ma nie zabraknąć słońca. Warto więc skorzystać z trójmiejskich atrakcji w plenerze i wybrać się na spacer do parku, na molo czy na wieżę widokową.Mola z widokiem na zatokę
Urokliwe widoki na morze, ale też na strome klify można podziwiać z blisko 200-metrowego mola w Orłowie zobacz na mapie Gdyni.

Z kolei wycieczkę do parku Ronalda Reagana można połączyć, z odwiedzeniem drewnianego mola w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska. Może nie jest ono tak imponujące jak to w Sopocie, ale wstęp na nie jest bezpłatny.

Tymczasem za wejście na najbardziej spektakularne, półkilometrowe molo w Sopociezobacz na mapie Sopotu, wciąż trzeba zapłacić. Na szczęście to już ostatni w tym roku płatny weekend z największą atrakcją Sopotu.

Trójmiejskie parki
W Trójmieście mamy ponad 40 parków, skwerów i zieleńców. Najbardziej znany jest Park Oliwski - wymarzone miejsce na odzyskanie równowagi, spokoju i na spacery dla całych rodzin. W parku w ostatnich latach wykonano nowe mostki, pojawiło się też dużo nowych ławek, odnowiono także zniszczone zimą trawniki.

Największą metamorfozę przeszedł jednak Park Oruński zobacz na mapie Gdańska, który jeszcze trzy lata temu był bardzo zaniedbany. Obecnie został uznany za najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu.

W Gdyni warto wybrać się do parku Kolibki zobacz na mapie Gdyni w Orłowie, gdzie znajduje się urokliwy zespół pałacowo-parkowy, będący jedną z atrakcji Gdyni.

Zobacz także: Parki i skwery w Trójmieście

Punkty widokowe

W Gdyni wpływające statki do portu oraz panoramę miasta najlepiej zobaczymy nie tylko z Kamiennej Góry, ale też wieży w Kolibkach w Orłowie zobacz na mapie Gdyni.

Zobacz także: Pięć mało znanych punktów widokowych w Gdyni

Najbardziej znanym punktem widokowym w Gdańsku jest Pachołek zobacz na mapie Gdańska, do którego dojdziemy odnowionymi w ostatnich latach schodami. Ale w ostatnich miesiącach powstały kolejne miejsca, z których możemy podziwiać piękne panoramy miasta, jak choćby przy zbiorniku Stara Orunia zobacz na mapie Gdańska.

W Sopocie warto wybrać się natomiast na Wzniesienie Strzeleckie zobacz na mapie Sopotu. Obecnie w tym miejscu kończą się prace inwestycyjne związane z wymianą nawierzchni, stopni, balustrad.

Zobacz także: punkty widokowe w Trójmieście

Bulwary nad kanałami i zatoką

Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1,5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Jest znakiem rozpoznawczym tego miasta i obok Skweru Kościuszki i żaglowca 'Dar Pomorze'. Mniej uczęszczany, ale równie urokliwy jest bulwar na Oksywiu.

W Gdańsku możemy natomiast przejść się bulwarami nadrzecznymi wzdłuż Motławy zobacz na mapie Gdańska. Stosunkowo niedawno odnowiono nabrzeża ciągnące się od Żabiego Kruka do Ołowianki.

Trójmiejskie Plaże

Jeżeli zależy nam na ciszy połączonej z długim spacerem, to warto pojechać na plażę na Stogach, którą dojdziemy do Górek Zachodnich zobacz na mapie Gdańska, dzięki temu zobaczymy miejsce, w którym Wisła Śmiała wpada do Zatoki Gdańskiej. Jeszcze dłuższy spacer czeka nas gdy zdecydujemy się wybrać się na Wyspę Sobieszewską zobacz na mapie Gdańska, której łączna długość plaż wynosi 11 km.

Ciekawą plażą jest ta w Babich Dołach zobacz na mapie Gdańska, w pobliżu niemieckiej torpedowni z czasów II wojny światowej. Plażą tą można wybrać się na spacer do Oksywia lub w przeciwną stronę - do Mierzei Rewskiej.

Opinie (69) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.