Fakty i opinie

stat

Ostatnie dni głosowania na trójmiejskie projekty

Koncepcja zagospodarowania przestrzeni na Targu Rybnym przygotowana przez FRAG. W tym momencie projekt plasuje się na piątym miejscu.
Koncepcja zagospodarowania przestrzeni na Targu Rybnym przygotowana przez FRAG. W tym momencie projekt plasuje się na piątym miejscu. materiały prasowe

Trzy projekty z Gdańska i jeden z Gdyni, kreujące przestrzeń miejską, mają szansę otrzymać 50 lub 100 tys. zł w ramach ogólnopolskiego konkursu. Wszystkie cztery są wysoko w stawce, ale głosowanie potrwa do 8 maja, więc wyniki mogą się zmienić. Głosować można codziennie.Zagłosuj na trójmiejskie projekty

Oddałe(a)ś już swój głos na trójmiejskie projekty?

tak, od początku robię to codziennie 4%
tak, wiele razy 7%
tak, ale rzadko, bo o tym zapominam 12%
nie, bo nie wiedziałe(a)m o tej akcji 44%
nie, ale od teraz zamierzam 14%
nie, to mnie nie interesuje 19%
zakończona Łącznie głosów: 680
W ramach akcji Lechstarter do zgarnięcia jest maksymalnie pięć grantów do 100 tys. zł i 10 mikrograntów, każdy po 50 tys. zł. W sumie pula nagród wyniesie 1 mln zł.

Do głosowania na trójmiejskie projekty zachęcaliśmy już na początku kwietnia. Teraz zbliża się czas rozstrzygnięć. Głosowanie trwa do 8 maja do godz. 14. Tego dnia poznamy też zwycięskie projekty, które muszą zostać zrealizowane najpóźniej do końca września.

W przypadku pierwszej kategorii, o granty do 100 tys. zł walczy 15 projektów. W tym gronie są także dwa z Trójmiasta, które radzą sobie całkiem dobrze, co nie oznacza, że nie potrzebują kolejnych głosów.

Na czwartym miejscu (23 tys. 474 głosy) plasuje się pomysł Teatru Gdynia Główna na plenerowy spektakl "Maska" według prozy Stanisława Lema, który będzie potem prezentowany w dzielnicach miasta objętych programem rewitalizacji. Na gdyński projekt można zagłosować w tym miejscu.

Jeśli plenerowy spektakl przygotowany przez Teatr Gdynia Główna zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, to będzie prezentowany w gdyńskich parkach i na polanach. Na razie jest na czwartym miejscu.
Jeśli plenerowy spektakl przygotowany przez Teatr Gdynia Główna zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, to będzie prezentowany w gdyńskich parkach i na polanach. Na razie jest na czwartym miejscu. materiały prasowe
Oczko niżej znajduje się projekt Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej (20 tys. 282 głosy) zakładający stworzenie na Targu Rybnym zobacz na mapie Gdańska przyjaznej przestrzeń z drewnianymi leżakami i dużym trawnikiem, na którym można poleżeć, piknikować lub pograć w piłkę. Tu można oddać głos na ten projekt.

Przypomnijmy, że w tej kategorii zrealizowanych zostanie maksymalnie pięć projektów, co oznacza, że trójmiejskie pomysły balansują na granicy otrzymania grantu. Projekt nr 6 z Bydgoszczy zebrał do tej pory 17 tys. 470 głosów.

O zdobycie jednego z 10 grantów wartych 50 tys. ubiega się aż 29 projektów. W tym momencie na drugim miejscu (12 tys. 435 głosów) jest pomysł umeblowania ul. Stągiewnej zobacz na mapie Gdańska, która przeszła niedawno remont. Projekt złożony przez Fundację Gdańską zakłada wkomponowanie w deptak ciekawie wyglądających ławek. Projekt można wesprzeć swoim głosem tutaj.

Pomysł Fundacji Gdańskiej na wkomponowanie ławek w przestrzeń deptaku, jaki powstał po remoncie ul. Stągiewnej. Projekt zajmuje obecnie drugie miejsce.
Pomysł Fundacji Gdańskiej na wkomponowanie ławek w przestrzeń deptaku, jaki powstał po remoncie ul. Stągiewnej. Projekt zajmuje obecnie drugie miejsce. materiały prasowe
Piąte miejsce (11 tys. 168 głosów) zajmuje Instytut Metropolitalny z Gdańska z pomysłem powstania Internetowego Centrum Rewitalizacji, czyli ogólnopolskiego portalu internetowego, stanowiącego źródło wiedzy i doświadczenia o instrumentach i procedurach rewitalizacyjnych. Tu można oddać głos na ten projekt.

W stawce jest niezwykle ciasno, bowiem miejsca 1-10 dzieli różnica ok. 2 tys. głosów.

Jak głosować?
Codziennie, do 8 maja włącznie, na stronie organizatora oddać można jeden głos w każdej kategorii (czyli do 8 maja codziennie zagłosować można na gdyński spektakl lub rewitalizację Targu Rybnego ORAZ na ławki na Stągiewnej lub powstanie portalu o rewitalizacji).

Opinie (74) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.